PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto yıkamacılara dikkat!

cann
17/12/2007, 17:20
geçtiğimiz günlerde aracımı yıkatayım dedim,kıymetli ya meret.adının önünde de VİP yazan bi yıkamacıya gittim.hafta sonu kalabalık olduğu için önümde de bi sürü araç vardı.işim olmadığı için de bekliyeyim dedim.hesapta fırçasız yıkıyorlardı,ama bi dikkat ettim eleman köpük yaptığı kovayı hiç boşaltmadan(üzerine su ekleyerek)benden önceki üç aracı yıkadı.sıra bana geldiğinde müdahele ettim"kovayı boşaltıp tekrar doldur"diye,kovayı boşaltırken gördüm kovanın içi kum doluydu.benden tavsiye.eğer aracınızı seviyorsanız;
1-aracınızı yıkamacıya bıraktığınızda,başında durun.(ben bundan önce bırakıp gidiyodum)
2-mecbur kalmadıkca hava güzel ve özellikle de hafta sonu yıkatmayın,çünkü kalabalık ve müşteri kaçırmak istemedikleri için arabaya gavur :) muamelesi yapıyorlar.
3-ve burası Türkiye,insanların ve kurumların adının önündeki sıfattan çok uygulamalarına itibar gösterin.
olayın geçtiği yer,izmit NCİTY VİP OTO YIKAMA.

serotizm
17/12/2007, 22:13
Benim İstanbul'da 6-7 yıldır arabamı yıkattığım bir yıkamacım var. Geçen hafta Çarşamba günü öğle tatilinde GP'mi ilk banyosuna götürdüm. Arabayı bırakırken aman fırça kullanma dedim. Abi biz zaten fırça kullanmıyoruz dedi.
Arkamı döndüm, kenarda bir koltuğa oturmak üzereyken dönüp bir bakayım dedim. O da ne? Bir yıkamacı kovayı fırçayı kapmış benim GP'ye doğru koşuyor :)
Allah'tan benim konuştuğum yıkamacı uyardı da benim müdahele etmeme gerek kalmadı.
Uzun lafın kısası, arabanızı seviyorsanız Mustafa'nın dediği gibi bırakıp gitmeyin.

biloGP
17/12/2007, 22:30
geçmiş olsun diyeyim ben genede.. ewt dikkatli olmamamız lazım.. teşekkürler uyarınız için..

TAVCI
31/12/2007, 00:55
Yıkamacılara guven olmuyor maalesef.En iyisi basında durup kontrol etmek.

Punto_Can
07/01/2008, 19:12
ben anahtarı veriyorum yıkamacıya, arkamı dönüp gidiorum, 2 yıldır aynı yerde yıkatıyorum ve ufacık bir şikayet veya problemim olmadı. Ankara'da Dikmen Caddesi'nde Keklik Pınarı civarında bi yer. Ayrıca bizim forumdan da aynı yere gidenler varmış, ordaki arkadaş benim sticker ı görünce sende mi abi dedi :D

jkn20
08/01/2008, 09:47
Eğer yıkatmam gerekiyorsa perşembe akşamlarını tercih ediyorum,2 yıldan beridir aynı yeri kullanıyorum.Kendi şampuanımı ve kendi süngerimi kullandırtıyorum,yıkama bittikten sonrada kurulamaya geçmeden önce ıslak cilayı arabanın hertarafına uygulatıyorum.Pırıl pırıl çıkıyor.
Eğer mecbur kalırda arabayı başka yerde yıkatırsam arabamı aldattığımı düşünüyorum;)).
Farklı yerlerde bu işlemlerin hiçbirini teklif edemiyorum,bir bakış bir kelime bir çok kötü şeyin başlamasına sebep olur diye düşünüyorum.

quixotic2
09/01/2008, 16:41
vallahi bende anahtarı bırakıp çıkıyorum ama bizim şirketin anlaşmalı hem yıkama hemde otoparkı. tanıdıkları için özen gösteriyorlar. çok memnunum vallahi. şimdiye kadar hiç şikayetim olmadı.

Dikici
09/01/2008, 17:05
Bizde arabayı yetkili servis müdürüne rice edioruz yıkıyor..:D:D:D

maddogjr75
26/01/2008, 13:20
Bursada nerde yıkatalım arkadaşlar , bir önerisi olan var mı acaba?

febahadir
26/01/2008, 14:57
fırça arabayı çiziyor mu arkadaşlar?

goldumut
26/01/2008, 18:02
ya bu fırca konusu gercekten muanma:)
yanı soyle dıyım ben hep lif peluş gibi seylerle kendım yıkıyorum normalde ama genede dairesel ufakta olsa cızık oluyor..yanı fırca tabıkı lıften daha cok cızıyordur ama fırcanında yumusakları var kıllarının en ucu bıraz daha yumusak olanları var mesele..bu fırcayla son 2 dır aracımı yıkıyorum cok bır fark gormedım ama bunu zmn gosterecek.ve kıs oldugu ıcın antyada ruzgar soguk ufluo lıfle yıkayınca cok usuyorum::)bunun ıcın kısın fırca yazın lif dıorum:)
e tabı bu konuların uzmanı civcivx e sormak lazım..

dogu
26/01/2008, 18:05
Bursada nerde yıkatalım arkadaşlar , bir önerisi olan var mı acaba?
halin karşısındaki shelli geçince özenciler oto yıkama var orada yada eski batı garajının üstünde hafif tepede bir yıkamacı var orda yıkatıyorum,işçiliklerindende memnunum.

Kakalemun
26/01/2008, 18:14
siz fırça sürdürmeyin :D

ben otomatik yıkamalara griyom yaww :D:D

serhatartun41
26/01/2008, 18:24
walla ben arabamı bizim servisin yıkmasında çalışan yıkamacıya bile yıkatmıyorum.kendim yıkıyorum.önce basınçlı su makinasıyla yıkıyorum daha sonra kendi oto şampuanım ve kendi süngerimle eldivenlerimi de takarak yıkıyorum:):) napayım o benim tek aşkım..kimseye emanet edemem. Ama benden bir tavsiye eğer aracınızı süngerle yıkayacaksanız araçta bulunan çamurları tazikli suyla giderin, aksi taktirde çamurdaki kumlar süngere yapışır ve aracı çizer...

Auto engineeR
26/01/2008, 18:24
siz fırça sürdürmeyin :D

ben otomatik yıkamalara griyom yaww :D:D

off off off çok yazık ya :(

umarım 5-6 sene içinde tawan boyan dökülmeye başlamaz..

goldumut
26/01/2008, 18:38
off off off çok yazık ya :(

umarım 5-6 sene içinde tawan boyan dökülmeye başlamaz..
aynen katılıorum alper...yıkama makınler cooookk kotu...

civcivx
26/01/2008, 19:10
Neee otomatik yıkama mı :D Benim arabaya 2 yıldır fırça dahi sürülmedi, bırakın otomatik yıkamayı

Ama yine de kılcal çiziklerin önüne geçemezsiniz, neyle yıkarsanız yıkayın. Zamanın yarattığı bir sonuç bu. Tabi en aza indirmek için bazı şeyler yapmak elinizde. Gözeneksiz sünger ile ve bol su ile ve kaliteli bir cilalı şampuan ile yıkayın. Çamurun çok olduğu yerleri bol sulu süngeri üzerine sıka sıka yıkayın, su akarken çamuru da götürsün, yıkama esnasında tahrifat az olsun.

Ayrıca şu köpüklü yıkamacıları hala tavsiye etmiyorum. Şu son bir aydır büyük zorunluluklardan ötürü 2 defa böyle bir yerde yıkatmak zorunda kaldım, aracın cilasının gideceğini bile bile. Arabanın altı falan çok fazla çamur olmuştu ondan götürdüm. Sonuçta cila falan kalmadı. Ama tekrar cilaladım, bakımını yaptım tabi. Kısa vadede cilayı götüren köpüklü yıkamanın, uzun vadede boyaya vereceği zararı da siz düşünün.

aykuting
26/01/2008, 19:20
Benim araca hiç fırca sürülmedi ya kendim yıkadım yada güvenilir yıkamacı arkadaşlara yıkattırdım evet fırcada kum olmasa bie 3-4-5 fırca yıkamadan sonra günesde cıkıyor çizikler

cankaraca
26/01/2008, 19:41
bizim bi abi aracı yıkatmaya götürmüştü.Adamlar subwoofer'a su kaçırmışlar.Subwoofer berbat olmuştu...

grande26
26/01/2008, 20:32
Arkadaşlar ,sakınan göze çöp batıyor,çok da hassas olmamak lazım.Ben nazar değecek diye nadiren yıkatıyorum.Gelgelelim nerde yıkatırsanız yıkatın sizin hassasiyetinizde kimse yaklaşmaz..

maddogjr75
28/01/2008, 01:54
halin karşısındaki shelli geçince özenciler oto yıkama var orada yada eski batı garajının üstünde hafif tepede bir yıkamacı var orda yıkatıyorum,işçiliklerindende memnunum.
teşekkürler bilgi için

En iyisi sadece su tutmak galiba forumdan çıkan sonuç bu herhalde ne dersiniz

f@tih
28/01/2008, 12:01
fırçaya hayır...:)

MACHINE
03/02/2008, 21:52
Her zaman en iyisi benim yaptığım gibi kendin yıkamak.Vakit olursa halimde varsa kendin cilalamak.Gerisi BOŞ.

baris
06/02/2008, 08:42
valla, kendim yıkıyorum. eski mahallemizde belediyenin düzenlediği bir pazar yeri var içinde abartısız kolum kadar su akıyor. Orda yıkıyorum, hem içim rahat oluyor hemde büyük zevk alıyorum.

Arkadaşlar içinizde Sivasta yaşayan varsa , Mevlana caddesinde ki Pazartesi pazarının yeri. Pazartesi günleri hariç isteğidiniz zaman yıkayabilirsiniz. Ne ücret ne tantana eden. Bilgilerinize.

mustafa
06/02/2008, 08:48
Benim in ifrit olduğum olay yıkamacılarda değil restoranlarda puntoma reiva gördükleri muamele. Restoranın park yerine çekiyorum arabayı oturuyorum bi bakıyorum elinde fırça restoranın çalışanı. Arkadaşıam senden yıkamanı isteyen kim hem de fırçayla !!! Dikkat etmek lazım.

uLTRa GP
22/03/2008, 10:50
ben kendim yıkıyorum:)

uLTRa GP
22/03/2008, 11:29
çok güzel parlıyo güle güle kirlet:D

goldumut
22/03/2008, 11:36
parlar parlar nede olsa Egzotik Kırmızı:)

erosistanbul
08/04/2009, 00:32
bu aralar opet de kampanya var. ücretsiz basınçlı suyla ve basınçlı köpük vererek yıkama yapıyorlar.diğer opetleri görmedim ama pendik viyadük opet de var.kampanyaları takip edelim.ben yıkatıyorum.saygılar.

OzzY
08/04/2009, 00:38
bayraklı ve karabağlardaki opette 3tl yazıyodu cilalı yıkama.

musisi
27/05/2009, 19:58
bir kova su, 2 sünger, biri canltar ve lastik için, 1 kurulama bezi, bir cam bezi. hiç deterjan kullanmam arabam cillop gibi oluyor.sadece camlar için bazen cam sil kullanırım.arabamın boyasını gören sıfır zanneder hala.