PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam stop etti beni soguttu aracimdan

galatasaray
25/06/2016, 22:33
Arkadslar bugun aracimi calistirdim 500 metre kdr gittim motoru kontrol ettirin yazdi motor isigi aku ve yag isigi yandi stop etti bikere calistirmaya calistim calismadi ikinciye calisti motor isigi sonmedi 5 km daha gittim gene aku lambasi ve yag isigi yandi stop etti mecburen eve dondum sinirden geri geri garaja soktum aracimi stop edip bidaha calistirdim sondu isik simdi icime kurt dustu neden boyle yapti acaba ustatlar

occupyist
25/06/2016, 22:49
Arkadslar bugun aracimi calistirdim 500 metre kdr gittim motoru kontrol ettirin yazdi motor isigi aku ve yag isigi yandi stop etti bikere calistirmaya calistim calismadi ikinciye calisti motor isigi sonmedi 5 km daha gittim gene aku lambasi ve yag isigi yandi stop etti mecburen eve dondum sinirden geri geri garaja soktum aracimi stop edip bidaha calistirdim sondu isik simdi icime kurt dustu neden boyle yapti acaba ustatlar
Öncelikle geçmiş olsun. Bu yaşadığınız sorunun sorusunun yanıtı öyle geniş kapsamlı olabilir ki...

"Aracınız benzinli mi benzinli+LPG'li mi yoksa dizel mi? Son bakımı ne zaman yaptırdınız? Orijinal parça ve uygun motor yağı kullanıldı mı emin misiniz?" Gibi sorulardan tutun da daha çok detay vermeniz gerekebilir bu konuda net bir yanıt almak için belkide.

SM-A500F cihazımdan gönderildi

galatasaray
25/06/2016, 22:56
Tesekkurler aracim 2009 dizel 98 binde yagi 88 binde deisti mobil esp 5 30 yag koydurdum orjinal filtreler takildi motor yagi tam nerede olmasi gerek ki yag eksiltmeden kaynaklana bilirmi

Ezeldenberi
26/06/2016, 03:19
Serhat bey, kesinlikle yağ ve filtreleri hemen değiştiriniz. Aracınızın bakım zamanı gelmiş, öncelikle birinci suçlu hava filtresi, geçen sene bir bakımda sadece hava flitresini değiştirmediğimden dolayı aynı arızayı vermiş ve araç kendini motor korumaya almıştı. Yolda kaldığım için beyni geçici sıfırlama yaparak ( aracı çalıştırmadan 7 defa kontak aç kapa yaparak) tamirciye gittim ve bilgisayarda hava akış arızası yazıyordu. Hava filtresini değiştirdim ve sorun çözüldü.
İkinci ve gizli suçluda Akü onuda eğer hiç değiştirmedi iseniz direk değiştiriniz. Sorununuz inşallah bunlardır birde yağ olarak castrol magnatec 5w30 c2 öneriyorum. Sizin kullandığınız yağın 0w30 kodunu sadece 3 binkm kullanabilimiştim, araç yağ lambası yakarak arıza vermişti saygılar.

galatasaray
26/06/2016, 11:38
Ilgilendiginiz icin tesekkur ederim bayramdan once biraz masraf accak demekki☺

Ezeldenberi
26/06/2016, 21:12
Bakarsanız bağ olur, bakmazsanız dağ'da kalırsınız:)

yusuff06
28/06/2016, 20:23
Sen arabaya bakma sonra beni soguttu de.Sen arabayı satta senden kurtulsun bari.

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

Ezeldenberi
29/06/2016, 02:59
Düzeltme yapayım kendi kullandığım yağ arıza ışığı yaktiran yağın kodunu yanlış yazmışım" Sizin kullandığınız yağın 0w30 kodunu sadece " 0W40 olacak.