PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima problemi

tnyb2111
24/06/2016, 10:01
Arkadaşlar öncelikle forumda yeni sayılırım... Uzun zamandır takipteyim fakat hiç yazmamıştır.

Sizlere bir sorum olacak. 1,3 90bg. 6 vites 2006 model GP sahibiyim..

Klimam çalışıyor fakat yeterli soğutmuyor. Klima kasnağında ufak bir ses var... rahatsız etmiyor fakat klimam gazı yeni olmasına

rağmen soğutmuyor... Usta gazı bastı ve kontrolünde klima komperörü zayıflamış dedi... Zaten herzaman kullanılmayan birşey

bu mümkün mü?? Mümkün ise onarım yaptırmak mı? Çıkma Almak mı? Yeni almak mı tavsiye edersiniz (Yenisi biraz maliyetli)...

İstanbul G.o.paşa taraflarında veya yakınlarında iyi bir klima ustası bilen varsa paylaşırsa sevinirim....

Birde bana Opel astra h veya astra j kasalar ile kompresörün aynı olduğu bilgisi ulaştı... bilgisi olan varmı... Acil yardımlarınızı bekliyorum..

Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi Günler....

Ezeldenberi
24/06/2016, 10:54
Taner bey, öncelikle hoşgeldiniz, benzer sorunları yakın zamanda yaşayıp kompresörü değişim yaptıran arkadaşımızdan alıntıdır; ayrica o konu başlığından devam ederseniz arkadaş yardımcı olacaktır.

Evet bugün degistirdim kompresörü,

Klimacilar bilyadan değil kompresörden diye teşhis koydular, ilk önce benim kompresörü revize ettik ama ses yine vardı, sonrasında çıkma bir kompresör taktık, şuan o rahatsız edici ses yok ama bir uğultu mevcut, takip edeceğim bakalım ses artarsa yeniden bakacağız

Ayrıca şarj dinamosunun kasnaginida değiştirdik , bakalım sorun çözüldü gibi takip edeceğim

Bu arada şaşmaz volkar elektrik den aldım kompresörü 250tl ye
Bende ki kompresörü sıfır olarak en ucuz 800tl ye buldum şaşmazda murat Fiat yedek parça dan

Ayrıca şarj dinamosu kasnağını orijinal olarak 70tl ye aldim seypar Fiat yedek parçadan

Fiyatları da yazıyorum ki yaptıracaklara bilgi olsun diye
Ucuz yollu olanı tercih ettik ama bekleyip göreceğiz

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/61031-klimadan-gelen-ses-ve-kompresor-kasnak-bilyasi.html