PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Manuel Cam krikosu sorunu...

Tuncay03Afyon
23/06/2016, 07:41
Merhaba arkadaslar. aracım 2006 grande punto. Arka camlarım manuel. Birgün sabah aracıma binerken arka sol camın yarıya kadar inik oldugunu gördüm. Birde baktımki kol boşa dönüyor. Oto kaportacıya götürdüm ve götürdüğümede bin pişman oldum. Hem kapı haporlorun tırnaklarını kırdı oda yetmiyorgibi ben bunu yapamam komple değişmesi lazım dedi. Sordum kriko 200 TL. Sonra bir arkadasımın tavsiyesi üzerine Oto cam cıya gittim. Kriko saglam oldugu icin sadece yeni bir tel sardılar işçiliği ile beraber 50 tl verdim ve eskisi kadar sağlam... Bunuda sizler ile paylasmak istedim..

feyzullah
23/06/2016, 08:39
Merhaba arkadaslar. aracım 2006 grande punto. Arka camlarım manuel. Birgün sabah aracıma binerken arka sol camın yarıya kadar inik oldugunu gördüm. Birde baktımki kol boşa dönüyor. Oto kaportacıya götürdüm ve götürdüğümede bin pişman oldum. Hem kapı haporlorun tırnaklarını kırdı oda yetmiyorgibi ben bunu yapamam komple değişmesi lazım dedi. Sordum kriko 200 TL. Sonra bir arkadasımın tavsiyesi üzerine Oto cam cıya gittim. Kriko saglam oldugu icin sadece yeni bir tel sardılar işçiliği ile beraber 50 tl verdim ve eskisi kadar sağlam... Bunuda sizler ile paylasmak istedim..
Geçmiş olsun araçlarımızın kronik sorunlarından biri de bu maalesef. Camı çok basit bir halat indirip kaldırıyor zamanla yıpranma oluyor ve kopuyor. En sağlam yöntem tel takmak. Gen yıl benim de başıma gelmişti.

mertvural90
23/06/2016, 08:46
Benimde geçen yaz aynısı olmuştu. Oto camcıya gittim yaptığı plastik kısmı sökmek ve yeni teli takmak oldu. Yalnız benden 140tl aldı.

feyzullah
23/06/2016, 09:24
Benimde geçen yaz aynısı olmuştu. Oto camcıya gittim yaptığı plastik kısmı sökmek ve yeni teli takmak oldu. Yalnız benden 140tl aldı.

Benden 70 tl almışlardı ne tuttururlarsa onu alıyorlar demekki

Mert34
23/06/2016, 12:07
Aman hocam o fiyatlar ne öyle ümraniye oto sanayide yaptırdım üst kısımda 25lira aldı tel ile değiştirmişti. Kapı zor açılıyordu onada 25lira alıp kısalttı teli

srhtdry
16/04/2019, 19:22
Konuyu hortlatayım. 2011 model aracımda aynı sorunu yaşadım. Osmaniyede yaşıyorum. Parça değişecek dediler, forumda okuduklarıma binaen tel değişimi talep ettim. Suriyeli bir usta varmış, o yapabilir dediler. Adam teli değiştirdi, ustası 130 lira istedi, vermiş bulundum.

BLA-L09 cihazımdan gönderildi

nasrettinhoca
25/04/2019, 21:02
Ben de 20 gün kadar önce 50 lira kaportacıya sökme takma,50 lira da elektrikçiye tel değişimi için toplam 100 liraya yaptırdım.Açılıp kapanmada zorlanıyordu.Bir ara zorlamadan dolayı kol kopacak şekilde oldu tamir ettirdim.

kingmortal
26/04/2019, 00:15
Benimde basima geldi oto camciya gittim 100 tl ye yaptirdim teli kopmuştu

blueway
29/04/2019, 11:26
Konuyu hortlatayım. 2011 model aracımda aynı sorunu yaşadım. Osmaniyede yaşıyorum. Parça değişecek dediler, forumda okuduklarıma binaen tel değişimi talep ettim. Suriyeli bir usta varmış, o yapabilir dediler. Adam teli değiştirdi, ustası 130 lira istedi, vermiş bulundum.

BLA-L09 cihazımdan gönderildiOsmaniye de nerede yaptırdınız hocam?

Venus_V3_5580 cihazımdan gönderildi