PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG BAKIMI BİLGİ RİCA

erdem7506
22/06/2016, 10:55
arkadaşlar selam,

2007 punto 1.4 fire aracıma lpg bakımı yaptırmak istiyorum uzun zamandır yapılmadığı için aracımın gaz tepkimesi gaza geçiş süreci ve yakıt tüketiminden memnunum sadece içim rahat etsin diye bakım yaptıracağım fakat çevremdeki bazı arkadaşlarım memnunsan yaptırma aracın düzeni bozulur gaz tepkimesini tutturamazlar yakıt tüketimi artabilir gibi bilgiler veriyorlar birde size sormak istedim filtre değiştiği zaman bu gibi sorunlar ortaya çıkabilir mi?

şimdiden teşekkürler

feyzullah
22/06/2016, 11:57
arkadaşlar selam,

2007 punto 1.4 fire aracıma lpg bakımı yaptırmak istiyorum uzun zamandır yapılmadığı için aracımın gaz tepkimesi gaza geçiş süreci ve yakıt tüketiminden memnunum sadece içim rahat etsin diye bakım yaptıracağım fakat çevremdeki bazı arkadaşlarım memnunsan yaptırma aracın düzeni bozulur gaz tepkimesini tutturamazlar yakıt tüketimi artabilir gibi bilgiler veriyorlar birde size sormak istedim filtre değiştiği zaman bu gibi sorunlar ortaya çıkabilir mi?

şimdiden teşekkürler

Ortalama 10000 km.de bir filtre değişimini yaptırmak faydalı olur hatta bunun da ötesinde gereklidir. İşinin ehli olan bir ustaya değişimi yaptırırsanız ayarlarınızda hiçbir sorun olmaz. LPG'de usta faktörü çok önemli. Ben de filtre değişimi nasılsa diye yaşadığım şehirde "en iyi" olarak bilinen bir yerde değişimi yaptırdım arabanın düzeni kaçtı teklemeler oldu. Daha sonra montajı yaptırdığım yere götürdüm orada gaz ayarının sonuna kadar açıldığı bundan dolayı alt devirlerde arabanın gaza boğulduğu söylendi. Güzel bir ayar çekildi üzerinden 6 ay 9000 km. geçti ne boğulma ne fazla yakma ne de başka bir sorun yok maşallah :)

erdem7506
22/06/2016, 13:53
aracımın ikinci sahibiyim montaj nerede yapılmış bilmiyorum ama en azından lpg kitinin servisine gitmekte fayda var teşekkür ederim ilginiz için.

feyzullah
22/06/2016, 13:59
aracımın ikinci sahibiyim montaj nerede yapılmış bilmiyorum ama en azından lpg kitinin servisine gitmekte fayda var teşekkür ederim ilginiz için.

İstanbuldasınız sanırım forumlarda övgüyle bahsedilen pek çok lpg ustası var İstanbul'da. Herhangi birine gidebilirsiniz servis olması iyi olacağı anlamına gelmeyebilir. Yaptıracağınız işlem oldukça basit ama ustalık istiyor.

erdem7506
22/06/2016, 14:06
anadolu yakası üsküdardayım forumda aradım iyi bir usta tavsiyesi ama bulamadım bende körlük var galiba :)

feyzullah
22/06/2016, 14:26
anadolu yakası üsküdardayım forumda aradım iyi bir usta tavsiyesi ama bulamadım bende körlük var galiba :)

Bizim forumda olmayabilir bilmiyorum donanımhaberde falan çokça vardır tahminimce.

MKavruk
22/06/2016, 19:52

Merhabalar Erdem Bey, Maltepe'de Emre mühendislik var. Vadet Bey ile irtibata geçin, TSE'den Murat Kavruk yönlendirdi diyebilirsiniz. Harika bilgisi ve teknik becerisi bulunmaktadır. Astra H (1.6), Astna J (1.4 turbo), Grande Punto (1.4) lpg işlemim oldu, en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Özelden ulaşırsanız iletişim bilgilerini de gönderebilirim. Tuzla'da oturuyorum, tavsiye üzerine gittim filtre değişimleri dahil hiç üşenmeden giderim hem işim görülür hem bakımı ve kontrolü yapılır hem de her sorumun cevabı alınır:)

dolphin22
26/06/2016, 15:09
2010 model Punto Evo aracıma yaklaşık 2,5 sene önce BRC taktırdım.Ayrıca her 10.000 km'de bir de BRC servisinde düzenli bakım yaptırdım.Taktırdığım günden bu yana en ufak bir problem yaşamadım.Bence her 10.000 km'de bir düzenli olarak LPG bakımı da yaptırmalısınız.Saygılarımla...