PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkese merhaba.

SinanasLan123
20/06/2016, 13:23
Herkese merhaba.. 2013 punto pop modeli kullanıyoruz ocaktan beri.
Araç yakıt olarak iyi fakat bir şeyler sormak istiyorum.
1-)Aracın teyp yeri özellikle hiç cazibeli değil.bunu değiştirmek istiyorum,değiştiren var mı? değiştirdiyse nereden aldı?
2-)Araç 130'dan sonra allaha emanet gidiyor gibi,çukura sert giriyor bunlar için ne yapılabilir?
Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum..

AGAH
20/06/2016, 13:34
merhaba sinan bey hoşgeldiniz teyp yeri derken komple konsolu mu değiştirmek istiyorsunuz? bu işlem oldukça masraflı olacaktır onun yerine sadece teybi değiştirebilirsiniz şu büyük led ekranlı olanlarla ,130 dan sonra değil de 140 tan sonra virajlara girerken aracın limitte gittiği doğrudur. sonuçta çok ağır değil 1100 kg ve arka süspansiyon tam bağımsız süspansiyon değil ,yine de aracınızı fazla zorlamayın çünkü 3000 devirden sonrası turbonun ömründen yer. çukura sert girmek sizin elinizde olan bir durum ama çukura girdiğinizde garip sesler duyuyorsanız amortisörleri ve amortisör takozlarını kontrol ettirin

SinanasLan123
20/06/2016, 13:43
Hocam sadece Teypi yerine değiştirmeyi düşünüyoruz.
Arabaya oturunca arabaya binmiş gibi hissetmek istiyorum sadece radyo ile olmuyor..
Virajlarda sanki araba havaya kalkıyor,hafif sağa yada sola çevirdin mi araba böyle kontrolden çıkacak gibi oluyor.
Çukurlarda tak-tuk sesler geliyor,servisine kontrol ettirmek gerekiyor..
Birde bu teybi değiştirince servis garantiden çıkarır mı arabayı?

Ezeldenberi
20/06/2016, 14:47
Siban bey, öncelikle formda keyifli paylaşımlar dileğiyle hoşgeldiniz .
Anlattıklarıniza göre aracınız sizden önce hor kullanılmış olmalı ki, amortisörler ve takozları Agah beyinde belirttiği gibi bitmiş gözüküyor. En kısa zamanda bakımını yaptırınız.
Aracınız kaç kmde acaba,
Lastiklerinizin üretim tarihi ve tahminen kaç bin kmdir kullanılıyor. Lastikler nekadar kaliteli ve yeni tarihli olursa okadar yol tutuşunuz iyileşir. ( kendi aracımda ki michelin crossclimate bana oldukça güven veriyor, daha önce ki Continental ContiEcoContact 3 lerde 180km hizlarda bile güvenliydi.)
Aracınızı komple on düzen rotbalans, ve alt takımlarının bakımını en kısa zamanda yaptırınız,
Sonuçta aracınızı daha güvenli bir sürüşe kavuştuğunu hissedeceksiniz.

SinanasLan123
20/06/2016, 16:15
Araç ikinci el aldık. aldığımızda 63 binde idi.
Şuan 66503'de.
En kısa zamanda baktıracağım,yardımınız ve dileğiniz için çokça teşekkür ederim.

SinanasLan123
20/06/2016, 16:21
birde bu arabalara soğutucu torpido takılabiliyor mu?