PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fiat punto almayı planlıyorum yardımlarınızı bekliyorum

muratcan302
20/06/2016, 11:10
merhaba arkadaşlar 2010 model citroen c4'üm var biraz para sıkışıklığından sebep satmak bir alt sınıf bir araç almak istiyorum tabi bunu alırkende yedek parça ve usta bulma sorunu olmayacak bir araç düşündüm ve punto olabilir dedim.
23-28 bin tl ye kadar punto bakıyorum dizel olmak kaydı ile
sormak istediklerim şunlar ?

- punto alırken nelere dikkat etmeliyim
- en dolu en boşu arasında çok fark varmı hangi seri doludur hangi seri boştur ?
- kasa farkı varmı ? hangi kasayı tercih edersiniz ?
- 6 ileri olanları varmış sanırım bunlar tek kapımı çift kapımı ? benzinlimi dizelmi ?
- otomatik vites olanlarında yakıt nasıl ? vites geçişleri nasıl ?
- şimdi arabam 92 hp ama hdi motor olduğu için a180 - a200 e kadar belimi bükebilen olmadı 110 accent erayı bile yedim kalkışda puntoda performans nasıldır.

sorularım bunlar ilginiz için teşekkür ederim trcitroen.com forumuna üyeyim forum sever bir insanım aynı zamanda pc yazılımcısıyım eğer punto alırsam aranıza katılmakdan onur duyacağım.

feyzullah
20/06/2016, 11:30
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Sizin bütçenize 2006-2009 arası grande puntolar uygun olur. En boş yani active paket ile en dolu dynamic veya emotion (en fulü) donanım seviyesi bakımından bariz fark var. Djital klima, emotionlarda yanlış hatırlamıyorsam yokuş kalkış desteği vs. Punto alırken city direksiyon arızası olup olmadığına mutlaka iyi baktırın. Bunun yanı sıra yolcu airbag kısmında bazı modellerde çatlama yapabiliyor ona dikkat edin. Mekanik aksamı kapsamlı bir şekilde kontrol ettirin. Performans bakımından c4'ten her türlü zayıf kalır. Özellikle yokuşlarda kalkışta multijet sizi memnun etmeyebilir. Özetle dizel/benzin/lpg hangisi olursa olsun punto parası kadar arabadır. Önceliğiniz temiz ve dolu olanı olsun.