PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Yagi Hk.

Nightarrow
14/06/2016, 02:04
Oncelikle bu konuda bircok konu var. Benim asil ogrenmek istedigim Fiat Marka ve Servisleri hangi yag markasini tavsiye ediyor ve hangi incelikte. Haftasonu yag degisimi yapicam. Ona gore kendim almak istiyorum yagi. Bazi yerlerde fiyat sisirilebiliyor

feyzullah
14/06/2016, 02:13
Oncelikle bu konuda bircok konu var. Benim asil ogrenmek istedigim Fiat Marka ve Servisleri hangi yag markasini tavsiye ediyor ve hangi incelikte. Haftasonu yag degisimi yapicam. Ona gore kendim almak istiyorum yagi. Bazi yerlerde fiyat sisirilebiliyor

Aracınız dizel mi benzinli mi? Hangi motor tipi olduğunu yazarsanız daha net cevap alabilirsiniz.

Nightarrow
14/06/2016, 02:16
Aracim 1.3 Mjet 90 Hp. Feyzullah bey

feyzullah
14/06/2016, 02:28
Ben bakımları kendim yaptırıyorum tüm malzemeleri de kendi istediğim şekilde temin ediyorum. Forumda okuduğum kadarıyla servis elinde hangi yağ varsa onu kullanıyor. Yakın zamana kadar selenia yağ servislerde bulunurken şimdi shell gibi farklı yağların kullanıldığını okuyoruz. Bildiğim kadarıyla aracınız için en uygun yağ mobil1 5w-30. Forumdaki dizelci arkadaşlar çoğunlukla bu yağı tercih ediyorlar. Dizel kullanan arkadaşların yorumları söylediklerimi tashih edecek, kapsamını geliştirecektir. Benim kişisel tercihim rutin bakımlar için servisten ziyade işin ehli bir ustaya değişim yaptırmaktır. Malzeme seçiminde en azından özgür oluyorum bu yöntemle.

Nightarrow
14/06/2016, 02:53
Yorum ve tavsiyeniz icin cok tesekkur ederim. Genelde mobil marka yag okumustum . Sizinde tavsiyenizle tasdik oldu. Simdi tek is istanbulda guvenilebilir bir usta bulmak. Henuz bulmak nasip olmadi :)

Ezeldenberi
14/06/2016, 03:09
Feyzullah beyin açıklamalarına bir iki şey ilave edeyim. Alacağınız tüm yedek parçaları fiat parçacıdan aracınızın motor kodunu vererek orjinal parça teminini sağlayın. Gerisi ustaya kalır. Hazır bakıma gitmişken aracınızın yaşı ve km gereği bence şanzıman yağını da değiştiriniz. Aracı genel bir kontrolden de geçirin ki kafanızda soru işareti kalmasın. Şimdiden kolay gelsin.

MKavruk
14/06/2016, 03:29
Bir eklemede benden olsun. aloparca isimli siteden şase numaranızla uyumlu parçaları bulabiliyorsunuz ve farklı marka seçenekleri olduğu için çok daha ucuza gelecektir. Garantili ürün geliyor ve iade şansınız bile var.

Nightarrow
14/06/2016, 03:32
Feyzullah beyin açıklamalarına bir iki şey ilave edeyim. Alacağınız tüm yedek parçaları fiat parçacıdan aracınızın motor kodunu vererek orjinal parça teminini sağlayın. Gerisi ustaya kalır. Hazır bakıma gitmişken aracınızın yaşı ve km gereği bence şanzıman yağını da değiştiriniz. Aracı genel bir kontrolden de geçirin ki kafanızda soru işareti kalmasın. Şimdiden kolay gelsin.

Bizim araclara kac litre sanziman yagi eklenmesi gerekiyor

halilimo
14/06/2016, 04:05
Selena selena selena 3 kere soyleyince gelir:D Sakayi birakirsak mobil1 5*30 testlere gore en iyisi simdilik. Benim arac 2007 model sanziman yaginda eksilme yok. Sizdede yoktur. Yag haznesi zaten 1.8 litre.

Ezeldenberi
14/06/2016, 04:14
Ayrıca şanzıman yağı ile ilgili olarak bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/53449-ustalarimiza-ve-sanziman-yagi-degistirenlere.html?highlight=%FEanz%FDman

feyzullah
14/06/2016, 04:15
Bizim araclara kac litre sanziman yagi eklenmesi gerekiyor

Sizin araç 90'lık olduğu için miktar farklı olabilir. En doğru bilgiye ulaşmak için kullanım kitapçığına müracaat edebilirsiniz. Fabrikanın kullandığı yağ hepsiburadada satılıyor. Kargo ve temin süresi bşraz uzun sürüyor bilginiz olsun.

ORS15
14/06/2016, 06:06
Mehmet bey, benim arac dizel mobil 1 eps 5w30 kullanıyorum gayet başarılı.şanzıman yagını daha gecen ay serviste degiştirdim, 75w85 opar olio koydular.Bu arada zafer bey,tam nöbetci forumdaşsınız tebrikler, hemde konulara hakimsiniz😀😀😀.

Ezeldenberi
14/06/2016, 10:14
Mehmet bey, benim arac dizel mobil 1 eps 5w30 kullanıyorum gayet başarılı.şanzıman yagını daha gecen ay serviste degiştirdim, 75w85 opar olio koydular.Bu arada zafer bey,tam nöbetci forumdaşsınız tebrikler, hemde konulara hakimsiniz😀😀😀.

Ali bey, güzel düşünceleriniz için teşekkürker.Bu form sayesinde aracımın bir çok problemini çözdüm ve şimdi sıra bende forma vefa borcu olarak elimden geldiğince arkadaşlara yardımcı olamaya çalışıyorum. Saygılar.
Ali bey ,bu arada sizde bir kaç gündür formda yoktunuz. neredeyse italya ya kaçtığınızı düşündüm:)

ORS15
16/06/2016, 15:44
Zafer bey, bir haftadır foruma giremedim, bir yakınım vefat etti, yeni yeni aranıza dönebildim .burada bence sadece bilgi paylaşımı yapmıyoruz , görüşmesekte bir arkadaş edindiğimizi düşünüyorum.forumda ufakta olsa yardımcı olmak zaten ayrı bir keyf benim için.

occupyist
16/06/2016, 17:06
Mehmet bey, benim arac dizel mobil 1 eps 5w30 kullanıyorum gayet başarılı.şanzıman yagını daha gecen ay serviste degiştirdim, 75w85 opar olio koydular.Bu arada zafer bey,tam nöbetci forumdaşsınız tebrikler, hemde konulara hakimsiniz������.

Ali Bey, başınız sağ olsun öncelikle. Şanzıman yağını yetkili serviste değiştirmişsiniz. O takdirde 100.000 km.'ye benden önce mi ulaştınız yoksa :) Ben HB'dan Tutela marka orijinal şanzıman yağını almayı düşünüyordum. 51 TL. tutarında 1 lt. fiyatı. Bizim araçlar tabi 1,7 lt. alıyor. O nedenle 2 adet alacağım için siz ne kadara değiştirdiniz şanzıman yağını yetkili serviste ve ona da mı Opar'ın şanzıman yağını koydular?

Ezeldenberi
16/06/2016, 19:06
Ali Bey, yakınınıza Allah rahmet eylesin cennet mekan inşallah, başınız sağ olsun,

MKavruk
16/06/2016, 19:49
Zafer bey, bir haftadır foruma giremedim, bir yakınım vefat etti, yeni yeni aranıza dönebildim .burada bence sadece bilgi paylaşımı yapmıyoruz , görüşmesekte bir arkadaş edindiğimizi düşünüyorum.forumda ufakta olsa yardımcı olmak zaten ayrı bir keyf benim için.

Başınız sağ olsun üstadım. Mekanı cennet olsun.

halilimo
16/06/2016, 20:36

Basiniz sagolsun Ali bey

ORS15
16/06/2016, 22:48
Arkadaşlar hepinizden allah razı olsun, yüce yarabbim mekanını cennet eylesin.

ORS15
16/06/2016, 22:56
Ali Bey, başınız sağ olsun öncelikle. Şanzıman yağını yetkili serviste değiştirmişsiniz. O takdirde 100.000 km.'ye benden önce mi ulaştınız yoksa :) Ben HB'dan Tutela marka orijinal şanzıman yağını almayı düşünüyordum. 51 TL. tutarında 1 lt. fiyatı. Bizim araçlar tabi 1,7 lt. alıyor. O nedenle 2 adet alacağım için siz ne kadara değiştirdiniz şanzıman yağını yetkili serviste ve ona da mı Opar'ın şanzıman yağını koydular?

Yasin bey, yok sizden önce ulaşmadım 100.000 km ye 😀😀 daha 27 bindeyim. Ben 3 yıl oldu diye degiştirdim.yetkili serviste Opar olio 75w85 koydular.yağ 90 tl idi.işcilik vermedim😀.o yüzden işcilik ne kadar bilmiyorum.şanzıman yağını degiştirince vites biraz sertleşe bilir o normal.yagın yeni olmasından dolayı.