PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualıgic vites hakkında yardım

bodom16
12/06/2016, 10:11
Merhaba arkadaşlar 1.5 ay önce 2012 trafik çıkışlı 2011 punto aldım. Tabi ki dualogic vites. Aracı aldığımda 48.500 dü şuan 50 binde. Neyse araç 1 kereliğine vitese geçmedi ortaya getiriyorum n de kalıyodu kontağı kapattım ve yeniden çalıştırdım. Kontağı çevirince vites 2 de gösteriyodu. N konumuna aldım çalıştırdım ve yoluma devam ettim. Bu konu hakkında konu açmıştım forumda. Yağ kaçağından bahsedildi. Bende hemen ystama götürdüm ve lifte kaldırdık. Ne yağ kaçağı nede eksilme vardı. Bir daha da yapmadı zaten. Neyse sıkıntım şu. Araç 1. Viteste gazdan çekince ayağımı çok silkeliyor. 2. viteste böyle bir sıkıntı yok. 2. Vitesten 1. vitese de biraz hantal düşüyor. Aracaba baskı balatadan olabilir mi yoksa bu şanzımanın karakteristik bi özelliği mi?

MKavruk
12/06/2016, 12:14
Merhabalar Mehmet Bey, dualogic vitesle alakalı sorularınızı İstanbul Şişli Gürsoy Oto'ya ya da dün Rese Oto'dan Recai Bey'den bir usta öğrendim, gene Şişli'de Suat Usta'dan öğrenebilirsiniz. Suat Usta durumu anlattığınızda size sağlıklı bir geri dönüş yapabilir. Kendisinden izin aldım, arzu ederseniz özelden telefonunu gönderebilirim.

dualogic ile alakalı müsaadenizle benim de iki sorum olsun; araç soğukken geri viteste garçlama olarak tabir edebileceğim bir ses geliyor mu? (ki bu baskı balataya dalaletmiş:) ) Ayrıca şanzıman robotunuz kapıyı ilk açtığınızda ne kadar süre pompalama yapıyor (tahmini bir saniye süresi) ve hangi aralıklarla bunu tekrarlıyor (rölantide çok rahat duyarsınız) Çalıştırdığınız birgün rölantide dinleyerek deneme yapabilirseniz memnuniyet duyarım.

bodom16
12/06/2016, 12:29
Merhabalar Mehmet Bey, dualogic vitesle alakalı sorularınızı İstanbul Şişli Gürsoy Oto'ya ya da dün Rese Oto'dan Recai Bey'den bir usta öğrendim, gene Şişli'de Suat Usta'dan öğrenebilirsiniz. Suat Usta durumu anlattığınızda size sağlıklı bir geri dönüş yapabilir. Kendisinden izin aldım, arzu ederseniz özelden telefonunu gönderebilirim.

dualogic ile alakalı müsaadenizle benim de iki sorum olsun; araç soğukken geri viteste garçlama olarak tabir edebileceğim bir ses geliyor mu? (ki bu baskı balataya dalaletmiş:) ) Ayrıca şanzıman robotunuz kapıyı ilk açtığınızda ne kadar süre pompalama yapıyor (tahmini bir saniye süresi) ve hangi aralıklarla bunu tekrarlıyor (rölantide çok rahat duyarsınız) Çalıştırdığınız birgün rölantide dinleyerek deneme yapabilirseniz memnuniyet duyarım.

Kapıyı açınca tabi soğukken yani uzun süre kullanılmadığı zaman 4-5 saniye o ses var. Hemen ardından kontağı çevirince 1-2 saniye daha o ses oluyo o susup ışıklar sönünce veriyorum marşı. Geri geri giderkende yavaş olunca o sinek vızıltısı gibi dişli sesi yok ama biraz hızlanınca bariz duyuluyor. Geri vitese taktığım zamanda tıkırt diye bi ses geliyor. Gerçi o ileri viteslerde de var. Bursada oyurduğum için istanbula gelebilme şansım yok malesef.

bodom16
12/06/2016, 12:33
O pompalama seside çalıştıktan sonra rolantide tam emin değilim ama 3-4 belki 5dakikada bi ama emin değilim dikkat etmedim çünkü. Şimdi sen bide böyle sorular sorunca işkillendim doğrusu kurt düşürdün içime. 😀

MKavruk
12/06/2016, 12:58
İçiniz rahat olsun, belirttiğiniz hususlar bir soruna işaret etmiyor. Geri viteste siz vızıltıdan bahsediyorsunuz, ben kulak tırmalayan bir sesten bahsediyorum :) Aracınızı güzel günlerde kullanın, konu açma gerekçeniz tekrar ederse gerekirse ilgilenirsiniz. Dualogic konusu can sıkıcı olabiliyor, kendimce en azından ulaşabileceğiniz yerlerin bilgisini vererek yardımcı olmak istedim.

bodom16
12/06/2016, 13:08
İçiniz rahat olsun, belirttiğiniz hususlar bir soruna işaret etmiyor. Geri viteste siz vızıltıdan bahsediyorsunuz, ben kulak tırmalayan bir sesten bahsediyorum :) Aracınızı güzel günlerde kullanın, konu açma gerekçeniz tekrar ederse gerekirse ilgilenirsiniz. Dualogic konusu can sıkıcı olabiliyor, kendimce en azından ulaşabileceğiniz yerlerin bilgisini vererek yardımcı olmak istedim.

Garç sesinden kastınız şeymi hani debriyaja tam basmadan vites değiştirdiğinde gelen o müthiş korkunç ses. Oysa eğer 1 kere 1 den 2 ye yada 2 den 3 geçerken olmuştu. Sanırım 1 den 2 ye geçerkendi. Ama bir kereye mahsus oldu bir daha olmadı hiç. Bu arada yardımlarını için teşekkür ederim. İnşallah bir ğroblem çıkarmadan kullanırım. Çünkü her ne olursa olsun bu puntolara içim gidiyor.