PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kolçak taktıran var mı

gspunto
07/06/2016, 18:13
2012 evo aracımda kolçak yok ama eksikligini hissediyorum
aranızda kolçak taktıran var mı
ne kadara yaptırdı
tşk

hayr16
07/06/2016, 22:56
Bi arkadaşım linea sına taktırdı.170 tl yada 200 tlye int den aldı. 50 tlye montaj yaptırdı

Redmi Note 3 cihazımdan gönderildi

gfbilker58
07/06/2016, 23:27
Universal aldım netten 50 liraya kendim taktım :)

MKavruk
08/06/2016, 00:19
Merhabalar Gökhan Bey, orijinal olmayan kolçaklar sanırım zaman içersinde ses yapıyormuş. Forumumuzda kısa bir araştırma yaparsanız karşılaşacaksınızdır. Sağlıcakla..

Ezeldenberi
08/06/2016, 00:31
Gökhan bey, formdan bir arkadaşımız vidasız orjinal tip kolçak montajlatmış, inclemenizi tavsiye ederim;

https://forum.grandepuntotr.com/uye-garaji/59011-grande-punto.html

feyzullah
08/06/2016, 02:14
Benim aracımda orijinal olmayan kolçak var. Benden önceki sahibi taktırmış bundan dolayı tam olarak ne zaman takıldığını bilmiyorum. Fakat aracın yaklaşık iki yıldır bende olduğunu göz önüne alırsak iki yıldan fazla süre olmuş. Ses yapma durumuna gelince; yaz aylarında aracın güneş altında uzun süre kalması sonucunda birtakım gıcırtı nevinden sesler yapabiliyor. Genel durumu nazar-ı itibara aldığımızda rahatsızlık verecek bir ses yok. Orijinal kolçak ses konusunda sorunsuz olmakla birlikte, saklama kapasitesinin düşük olması ve fiyatının diğerine göre oldukça yüksek olması benim açımdan dezavantajlı yönlerini oluşturuyor. Bütçe ve tercih meselesi. Orijinal olsun yan sanayi olsun ama puntolarımız kolçaksız olmasın. Bilhassa uzun yolda seyahat konforuna fazlasıyla katkısı var.

SinanTR
08/06/2016, 08:08
konusu var forumda ben takıntılıyım olası bi ses falan olursa söker camdan atarım diye gittim yetkili serviste taktırdım 300 liraydı geçen sene ama her yetkili servis maalesef aynı fiyatı vermiyor orjinal kolçak kit olarak nette uygun satılıyor alıp montajını yaptırabilirsiniz hatta eliniz yatkınsa siz bile takabilirsiniz

kolçağın üzerindeki döşeme koltuklarla aynı olduğundan güzel duruyor fakat içine pek bişi konmuyor gerçi ben içini kullanmıyorum sadece kol dayamak için kullanıyorum o yüzden pek sorunum yok 1 yıldır kullanıyorum

sametunal
08/06/2016, 09:51
Bylizard Fiat Grand Punto Kol Dayama Kolçak Siyah - Araca Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/bylizard-fiat-grand-punto-kol-dayama-kolcak-siyah-araca-ozel-p-OTART9107849)
Ben bunu aldım kendim taktim zaten 4 vidası var. gayet memnunum, 3-4 aydır kullanıyorum en ufak bir ses falan duymadım. Ses yapsa kesin duyardım :) Sağlam ürün.
30 40 TL lik her araca uyan kolçaklardan uzak dur onlar çok dandik.

halilimo
08/06/2016, 11:18
Bylizard Fiat Grand Punto Kol Dayama Kolçak Siyah - Araca Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/bylizard-fiat-grand-punto-kol-dayama-kolcak-siyah-araca-ozel-p-OTART9107849)
Ben bunu aldım kendim taktim zaten 4 vidası var. gayet memnunum, 3-4 aydır kullanıyorum en ufak bir ses falan duymadım. Ses yapsa kesin duyardım :) Sağlam ürün.
30 40 TL lik her araca uyan kolçaklardan uzak dur onlar çok dandik.

Montaj vidayla yapildigi icin araca uygun degil. Standart gonderilen urun. Vidayla montajlanan bir urun araca uygun olamaz. Siparis vermistim geldiginde diger urunlerden farki olmadigini gorunce geri gonderdim.

gspunto
09/06/2016, 20:14
teşekkürler güzel bilgiler için

ozkancavus5916
10/06/2016, 06:29
3yil once serviste bakim yaptirirken 150tl ye taktirmistim . Masallahi var

gorillaz
11/06/2016, 20:59
50-60Tl'lik olanlardan 3 tane aldım 3'ude kırıldı ya da gıcırdamaktalar kulaklarımı tırmaladı. 200Tl'ye orjinal aldım sıfır ses ve orijinallikle 1 yıldır kullanıyorum.

Sent from my iPhone using

sametunal
17/06/2016, 14:55
Montaj vidayla yapildigi icin araca uygun degil. Standart gonderilen urun. Vidayla montajlanan bir urun araca uygun olamaz. Siparis vermistim geldiginde diger urunlerden farki olmadigini gorunce geri gonderdim.

Vidayla değilde nasıl montaj olacakki zaten? İki koltuk arasında kalan plastik kısım, el freni ile birlikte her araçta farklı ölçülerde olacağından, bazı kolçaklar çok sırıtıyor, uymuyor rahatsız ediyor. Linkini verdiğim ürün ise puntonun o plastik kısmı tamamen kapatıp üzerine cuk oturuyor, ürünün plastiği ile araç içindeki plastik rengi bile neredeyse aynı olduğundan orjinal gibi görünüyor, vidalarda siyah renk zaten sırıtmıyor..Sağlam olup ses yapmamasıda cabası... Bu yüzden tavsiye ettim yoksa elin kolçakçısı babamın oğlu değil :)

Selamlar,

halilimo
17/06/2016, 18:21
Memnunsaniz problem yok demek istedigimi anlamamissiniz zati...

Ezeldenberi
17/06/2016, 18:36
Halil bey, anlat anlat bir yere kadar en baştan beri yazmışım vidasız kolçak bakın inceleyin diye, bazen yapılan yorumlar dediginiz gibi havada kalıp boşa gidiyor.

halilimo
17/06/2016, 19:45
Halil bey, anlat anlat bir yere kadar en baştan beri yazmışım vidasız kolçak bakın inceleyin diye, bazen yapılan yorumlar dediginiz gibi havada kalıp boşa gidiyor.

Baska bir okuyup anlayan illa cikar umidimi yitirmedim :D

sametunal
21/06/2016, 11:04
Tamam gençler sakin olun tamam, vidasız kolçak kullanırız bundan sonra sizin söylediğiniz kanun nasıl olsa...

halilimo
21/06/2016, 11:48
Tamam gençler sakin olun tamam, vidasız kolçak kullanırız bundan sonra sizin söylediğiniz kanun nasıl olsa...

Aslan parcasi ne istersen onu kullan bizi baglamaz...

Ezeldenberi
21/06/2016, 12:23

Ben sitede o kadar yorum, binlerce tavsiye okudum bu insanlar birebir yaşayıp karşılaştığı sorun ve çözümünü bizler için paylaşmış ve tavsiyede bulunmuşlar buna karşın hiç kimse sizin gibi lakayt cevap vermemiş.

cavalier79
21/06/2016, 12:35
Vidalı olan ses yapıyor , delme, biçme var ve şekilsiz olması negatif. Fiyatı pozitif.
Geçmeli olan nispeten az ses yapıyor delme biçme yok ergenomik ve yakışıklı fiyatı fena değil pozitif.
Orijinal olanı kullanmadım ama ses yaptığını sanmıyorum , fiyatı biraz abartı olabilir.

Genel çerçevesi bu

traveler41
21/06/2016, 19:54
2012 evo aracımda kolçak yok ama eksikligini hissediyorum
aranızda kolçak taktıran var mı
ne kadara yaptırdı
tşk

Arkadaşım geçen ay 110 tl ye taktırmıştı.