PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dönüşte ön takımdan ses gelmesi!

MTURAN
06/06/2016, 09:50
Merhaba arkadaşlar. Aracım, 2011 Punto, Dizel. 1.viteste rampada kalkarken, sola dönüşlerde bazen önden acayip bi ses geliyor. Garç-kurt gibi bir ses. Ön takımmı yoksa başka bişeymi bilemiyorum? Hafif rampada bazen yapıyor. Beni ciddi rahatsız etmeye başladı. Bir fikri olan arkadaş varmı? Ya da Ankara da bu problem için tavsiye ettiğiniz bir yer varmı? Servis hariç!

volkan1065
06/06/2016, 09:54
Aks lardan yapabilir. Rot balanscı yada ustanız varsa gösterin.

MTURAN
06/06/2016, 09:57
Volkan kardeşim Akslarmı değişmesi gerekebilir yani? Pahalı şeylermi sence?

Keremm06
06/06/2016, 10:13
Hocam kesinlikle işten anlayan rot balanscı ve ustaya gidin.aks.in fiyati internette baktigim kadariyla 200 250 arasi.bende de ayni sorun vardi aks.dan dediler aks kafasi aldik degistirdik geçmedi.sonra baska yere gittim direksiyon kutusu dedi degistirmedim.bir yere gittim baska bisy dedi ama hicbirinden tatmin olmadim.en son tavisye uzerine bir yere gittim.arabada spor yay var amortisör takozlari gittiyse ondan dolayi vuruntu yapar yada viraj demiri dedi ustanin dedileri mantıklı geldi.para olunca yaptircaz artik. :)

khanunl
06/06/2016, 14:33
Merhaba arkadaşlar. Aracım, 2011 Punto, Dizel. 1.viteste rampada kalkarken, sola dönüşlerde bazen önden acayip bi ses geliyor. Garç-kurt gibi bir ses. Ön takımmı yoksa başka bişeymi bilemiyorum? Hafif rampada bazen yapıyor. Beni ciddi rahatsız etmeye başladı. Bir fikri olan arkadaş varmı? Ya da Ankara da bu problem için tavsiye ettiğiniz bir yer varmı? Servis hariç!

Viraj demiri lastiklerine baktırın.Ekonomik ömrünü doldurduysa metalin metale sürtmesi şeklinde ses yapar.