PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Yağ basıncı düşük uyarısı.

Serhatti
06/06/2016, 00:01
Merhaba arkadaşlar. 1.3 95hp dualogic 2011 aracım
Kontağı çevirdiğimde motor Yağ basıncı düşük uyarısını sık almaya başladım tavsiyeniz nedir?

MKavruk
06/06/2016, 02:07
Merhabalar Serhat Bey, an itibariyle güncel bir bir tartışma mevcut bu konuda, arzu ederseniz kısaca göz atıp buradan sorulara/yorumlara devam edebilirsiniz. Böylece daha sonra konuyu inceleyen arkadaşlar çok daha kapsamlı bir tartışmayla karşılaşırlar.

https://forum.grandepuntotr.com/genel/60982-yag-basinci-dusuk.html#post992512

Sağlıcakla..

Serhatti
06/06/2016, 18:33
Çok teşekkür ediyorum :)

muratpasa
04/08/2016, 02:38
geçenlerde bir arkadaşım aracın altını taşa vurmuş ve karteri eğmiş ama ufak yağ sızıntısı yapmaya başlamış.sonra bunlar köyden arabayla sivas merkeze gelmeden ilçeden biraz yag koydurmuşlar petrolde (bu sırada yağ uyarı ikaz felan birşey yok).
sivasa sanayiye karteri değiştirdikten sonra yağ ve filtreleri değiştirmişler. tabi bu sırada sanayide karteri değiştirene kadar uyarı ikaz yok. neyse arabayı çalıştırıyorlar yağ uyarı sinyali yanıyor sönüyor biryandan düşük yağ basıncı uyarısı çıkıyor sürekli. yok usta geliyor yok başka motorcu çağırıyorlar felan (tabi bu arada ustaları gözüm tutmadı). neymiş yakıt pompasından diye hemen teşhis kodular. (aklımdan :yakıt pompasındn olsaydı sanayiye kadar uyarı zaten verirdi)
birkaç kere stop et çalıştır, uyarı vermesi azaldı derken hala aracın sahibi doğal olarak aklı ne olacak düzelecek mi?
akşam oldu nerdeyse. arkadaşıma dedimki gel seni kendi ustama götüreyim. aldım götürdüm. yeni usta yağ filtresini çıkardı ve dedi ki : filtreyi ters takmışlar ve dandik bir marka kullanmışlar. hemen orjinal ile değiştirip çalıştırdık ve uyarı birkaç marştan sonra yağlamayı yaptıkça azaldı ve sonra temelli gitti.
ÖNERİ: araçta sıkıntı yaşarsanız sanayiye götürmeden önce formda gerekli bilgileri okuyun ve fikir edinin.çok faydasını görürsünüz. eğer ben yakıt filtresini okumasaydım yağ pompası değişecekti durduk yere ve masraf.