PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonun İçinden Gelen Sess

Keremm06
27/05/2016, 10:48
Herkese merhaba.

2007 1.3 gp active araba aldim.formdan anladığım kadarıyla bayağı bir kronik sorun var.Fakat gerek yolculuk halindeki büyük risk gerekse maliyet olarak city mod arizasi kafama takıldı.

2007 model oldugu için 10 yas üstü arabalarda ücretsiz değişim imkansız gibi gözüküyor.

Direksiyonu cevirdikce içinden flex sesi geliyor.hatta hızlı çevirince birde sanki yayi sıkar sonra bırakırsınız ya öyle link diye bir seste geliyor.ses acma kapama ve mute tuşu işlevleri çoğu zaman karışıyor.gösterge panelinde herhangi bir uyari yok.

Şimdi sormak istediğim bu arıza flex arızası belli.bu arızanın city mod.a etkisi var mı.yada city mod arizasinın belirtileri neler.Bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim

Ezeldenberi
27/05/2016, 11:02
Arkadaşa bir sorun eğer duruyor ise sakın kaçırmayınız. Arkadaşla aşağıdaki konu üzerinden veya özelden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz sorun CİTY arızası ile alakalı değil.

https://forum.grandepuntotr.com/satilik-parca/60956-gp-sinyal-kolu-ve-sargi-unitesi.html?highlight=sarg%FD

volkan1065
27/05/2016, 11:16
Sizin arızanı sinyal kol ünitesinin sargısından kaynaklanıyor. Birde yay sesi gibi duyduğunuz ses takzoalrdan yapabilir onlarıda arasıra sıvı gres ile yağlarsanız iyi olur.

ORS15
27/05/2016, 11:52
Diğer arkadaşların dediği City arızası ile alakalı bir durum yok şimdilik.sinyal kolu ünitesi değişecek veya tamir görecek.benim şahsi fikrim değiştirin. Bu sesler gittikten sonra , direksiyonda bir sorun varsa zaten anlarsınız. Hatta değiştirdikten sonra son durumu yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz.

Keremm06
27/05/2016, 13:42
Bilgiler icin tskler.elektronikciyim formdan okudugum kadariyla flex degistiriyorlar.hatta o kadar guzel paylasim yapmislar ki flex almak icin link bile var.kendim ilk basta yapmayi deneyecegim olmazsa nasilsa bozuk degistiririm.bu sirada da cc yapacaktim formdaki konudan onuda yapmis olurum.
Tabi ki bis vakit bulursam:)