PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : üyeliğe standart

yamtar00
29/01/2007, 14:26
üyeliğe bir standart getirmenin zamanı gelmedi mi arkadaşlar?:)
(mesela sadece Grande Puntosu olan üye olabilsin diğerleri misafir olarak girebilir)

Auto engineeR
29/01/2007, 14:28
bence böyle güzel.
grande puntosun olmayan ama yardımcı olan arkadaşlar war. ya da grandepuntoya gönül wermiş olan.
benim fikrim böyle.

padawantr
29/01/2007, 15:37
Ya bi yandan mantığım diyor ki bence de GP'si olmayanlar üye olamasın, ama bence burdan alacağı bilgi ve arkadaşlıklarla GP sahibi olacak insanlar da olacaktır. Bence de şimdilik böyle iyi...

OzzY
29/01/2007, 15:42
neden gpsi olmayanlar üye olamasın ki...

padawantr
29/01/2007, 15:53
Ya şimdi Ozzy bazı insanlar GP'si olmamasına rağmen buraya girip GP hakkında kötü yorumlar yazabilirler diye düşünüyorum. Hatta GP'si var gibi de gösterebilirler. Sallama bilgilerle. Bu da yazılanların doğruluk derecesini düşürür.

AWD
29/01/2007, 18:57
bencede misafirler gezebilmeli siteyi ama gp si olmayan üye olamamalı !

civcivx
29/01/2007, 19:24
Peki GP'si olmayan ama alma düşüncesi olan bir ziyaretçi, bir soru sormak isterse nasıl olacak?

Linos
29/01/2007, 19:44
Daha önce de açılmıştı bu mevzuu! Orada da belirttiğim gibi, forumu gezebilsin ama yeni konu açamasın! Konulara attığı mesajlarsa, direkt olarak yönetici tarafından kontrol edilerek foruma dahil edilsin! Böylece uygunsuzluk ve kötü niyet bir nebze olsun engellenmiş olur! :confused:
Nacizane fikirlerim bunlar...

OzzY
29/01/2007, 20:47
bence herkez üye olabilir. keremin yazdığı gibi durumalr olduğunda mudahale edlir.

Ryu
29/01/2007, 21:23
bence herkez üye olabilir. keremin yazdığı gibi durumalr olduğunda mudahale edlir.

bencede herkes üye olabilr ama konuyu siz farklı yöne çekiyorsunuz. herkes üye olabildikten sonra grande punto olayın enresinde kalıyor. www.grandepuntotr.com gibi bir adrese gerek yoktu ozaman. www.ameleteam.com gibi bir adreste açar oradada punto konuşabilirdik. 8D

uzman
29/01/2007, 21:36
arkadaşlar,bu konuşmalarınız açıkçası GP si olmayan beni üzüyor,biraz kendinize güvenin,bu tarz konuşmalar kendinden emin olmayan güvensiz kişilerin düşünceleri, böyle korkularla işi götüremezsiniz, eğer istemiyorsanız açıkca söyleyin bir daha foruma girmeyelim,şahsen ben, gerek bu aracı sevdiğimden,gerekse de ortamın doğallığından ve samimiyetinden dolayı burdayım,demin de belirttiğim gibi istemiyorsanız şahsen ben gitmeye hazırım.

microab
29/01/2007, 21:40
Standartlar belirlenmeliydi,bu aşamadan sonra atılacak adımlar kırıcı olabilir.
Ayıtlama yapılacaksa dikkatli olunmalı-yada seçeneklere göre sınırlı erişim izni olabilir.

h k
29/01/2007, 22:00
gp si olanla olmayani nasil ayiracaksiniz ?

bence forumumuz cok daha taze , rahatsiz edici üye olursa banlanir . ben simdilik ayrim yapilmasini gerekli görmüyorum.

padawantr
29/01/2007, 22:17
arkadaşlar,bu konuşmalarınız açıkçası GP si olmayan beni üzüyor,biraz kendinize güvenin,bu tarz konuşmalar kendinden emin olmayan güvensiz kişilerin düşünceleri, böyle korkularla işi götüremezsiniz, eğer istemiyorsanız açıkca söyleyin bir daha foruma girmeyelim,şahsen ben, gerek bu aracı sevdiğimden,gerekse de ortamın doğallığından ve samimiyetinden dolayı burdayım,demin de belirttiğim gibi istemiyorsanız şahsen ben gitmeye hazırım.

Uzman abi dur hemen kızma,
Burada bir kaç olayla karşılaştık sadece bundan dolayı biraz tedirginiz olay bu. Ama şu anda sitede "Şikayet et" butonu var. Baktık GP çamur atılıyo kim olduğu bilinmeyen biri tarafından, basarız :B 'ı...

Yoksa , biz üye sayımız arttı diye seviniyoruz. Amacımız kötü bi şiy demek değildi. Sakın yanlış anlama, eğer sert olduysa daha önce de yaptığımız gibi mesajlarımızı geri alabiliriz 8O

Arada böyle şeyler oluyor ister istemez kusura bakma

uzman
29/01/2007, 22:34
yok olay kızma olayı değilde,herkesin okuduğu bir yerde böyle bir tartışma olunca sanki yüzünüze karşı istenmiyormuş gibi hissediyorsunuz,halbuki seninde söylediğin gibi bende şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadım,ayrıca duvarların kalktığı,şeffaflaşmanın olabildiğince yaşanmaya çalışıldığı,emrivakide olsa AB uyum yasalarının da etkisiyle demokratikleşme sürecini hızlandırdığımız ülkemizde böyle eskiye dönüş uygulamalarıda bana biraz garip geldi doğrusu,endişelerinizi gerçekleştirecek kendini bilmez üyeler olursada bu sanal ortamda çözüm çok,bir çaresine bakılır,bu konuda yöneticilerimiz oldukça deneyimli gözüküyorlar.ayrıca forum içerisinde ayrıcalık olayına karşıyım,elbette yöneticilerin birtakım ayrıcalıkları olacaktır,ama biz üyelerin asla.

padawantr
29/01/2007, 22:37
ama biz marabaların asla.
Abi ne demek o yaw :( Üzüldüm şimdi bak...

uzman
29/01/2007, 22:44
Abi ne demek o yaw :( Üzüldüm şimdi bak...

o işin şaka tarafıydı,sen ne demek istediğimi aslında anladın,elbette yöneticilerin bir ayrıcalığı olacak,yoksa yerine göre müdahale edemezler,kargaşa alır başını gider,üyelerinde eşit şartlarda olması gerekirki yine ayrımcılık ve huzursuzluk olmasın.:D

padawantr
29/01/2007, 22:48
o işin şaka tarafıydı,sen ne demek istediğimi aslında anladın,elbette yöneticilerin bir ayrıcalığı olacak,yoksa yerine göre müdahale edemezler,kargaşa alır başını gider,üyelerinde eşit şartlarda olması gerekirki yine ayrımcılık ve huzursuzluk olmasın.:D

Ben de kendi adıma üzüldüm o zaman 8M 8M

Mısafır
29/01/2007, 22:56
grandepunto ıle dogrudan yada bı sekılde alakası olması gerekır bence uyerlın
zaten aksı durumda burda ortak fıkırde olmayız gereken mudehale yapılır.
burdakı kardeslıgı gelıp kımse bozamaz.

Misafır
29/01/2007, 22:57
uzmanım.
sen sükunetini koru.
ne aklına, ne de yüreğine birşey takıp üzme kendini.

kelimeler en iyi silahtır.
bir bumerang gibidir adeta.
şayet doğru atıldıysa en can alıcı yerinden vurur hedefini
ama yanlış atılan bir bumerang sahibinden başkasına zarar vermez.

kelimeler gideceği yeri bilir doğru söylenirse,
bu sitede kimse art niyetli olarak birşey ne yazar ne de söyler kanımca.
çünkü her biri yüreğinin ışığı yüzüne vurmuş genç, çelik gibi delikanlılardır.
bizimkisi biraz koruma içgüdüsü diyelim.
arkadaşların da yazdığı gibi birkaç üzücü olay olduğundan dolayı biraz tepkisel yaklaşılabiliyor bazen. o da siteyi koruma içgüdüsü.
yoksa senin şahsına mümkün değil.
kaç zamandır yazıyorsun.
gerek beyefendiliğin, gerekse kullandığın kelimeler sana olan saygıyı ve sevgiyi arttırıyor.
sen üzme kendini.

yine de özür dilerim kendi adıma....

uzman
29/01/2007, 23:07
teşekkürler,bende arkadaşların koruma içgüdüsüyle iyiniyetli olarak olaya yaklaştığından eminim,benimkisi sadece olaya bir ayna tutmaktı,ben şahsıma karşı bir durum olmadığını bildiğim için alınmadım,biraz üzüldüm,benim açımdan bir sorun yok ve kendi adıma konu kapanmıştır,tekrar teşekkürler.izninle sloganını kullanacağım Viva GP

Auto engineeR
29/01/2007, 23:09
ne güzel yazmışsın öyle :)
kardeşlik işte yaw..
sewiyorum sizi Ramo

Ryu
29/01/2007, 23:13
ya kimsenin gitmesini yada pasif olmasını istemiyoruz. biz birleşme amacımıza başka yerlerde değilde burada olmamızın sebebi olan şeyin daha ön planda olmasını istiyoruz. konu bundan ibaret

OzzY
29/01/2007, 23:45
bencede herkes üye olabilr ama konuyu siz farklı yöne çekiyorsunuz. herkes üye olabildikten sonra grande punto olayın enresinde kalıyor. www.grandepuntotr.com (https://www.grandepuntotr.com) gibi bir adrese gerek yoktu ozaman. www.ameleteam.com (https://www.ameleteam.com) gibi bir adreste açar oradada punto konuşabilirdik. 8D
iyide herkez üye olupta gidip corsayı tartışmıyo demi başlık konuyu belirler üyeleri değil.

Ryu
29/01/2007, 23:49
iyide herkez üye olupta gidip corsayı tartışmıyo demi başlık konuyu belirler üyeleri değil.

yine anlamadın. punto yu puntosu olanlarla tartışmak var. birde ?

OzzY
29/01/2007, 23:52
bu arada tekrar söylüyorum burası benim erdinin veya vadinin değil bizim hepimizin. benim yazdıklarım kişisel görüşlerim eğer bir karar alınıcaksa forum için bunun anketle karara bağlanması taraftarı oldum hep.

OzzY
29/01/2007, 23:54
yine anlamadın. punto yu puntosu olanlarla tartışmak var. birde ?
ama zaten öncedende yazıldığı üzere buraya öyle yada böyle punto ile alakası olmayan kişiler gelmiyor. ayrıca profilde gözüküyo kimin nesi var ona göre dikkate almayabilirsin o kişinin mesajlarını. bunun haricinde şikayaet et butonunu çaldım DHden alışık olduğumuz için.

yamtar00
30/01/2007, 09:59
arkadaşlar bu konu koruma içgüdüsüyle açılmış bir konudur. Şu ana kadar gayet saygılı ve seviyeli bir ortamdı bundan sonrada böyle olması için (artık sitenin adı duyulmaya başlandı) belli standartların geliştirilmesi lazım diye düşünüyorum.Ayrıca Grande Puntosu olmayıpta gönül vermiş arkadaşlarımızın her zaman başımızın üstünde yeri vardır (bence). İllaki grande Puntosu olanlar diye bir şart tabiki olamaz. Uzman arkadaşımızı seviyoruz ve formda daima aktif olarak bize değerli bilgilerini yazmasını bekliyoruz ve aramızda bulunduğu için teşekkür ediyorum.

Gkhan
30/01/2007, 13:03
Site herkese açık olsun görüşündeyim..Yalnız gp si olan arkadaslarada nicklerinde değişiklşik yapılabilir.Benim fikrim bu

Auto engineeR
30/01/2007, 13:12
şöle olsa?
grande puntosu olmayanların (plaka donanım belirtmemiş olanların) nickinin altında Punto yazısı olmasın.
biz de oradan anlayalım gpsi olup olmadığını?

Ryu
30/01/2007, 16:50
şöle olsa?
grande puntosu olmayanların (plaka donanım belirtmemiş olanların) nickinin altında Punto yazısı olmasın.
biz de oradan anlayalım gpsi olup olmadığını?

bak bu iyi fikir. sadece nicki olsun olabiliyorsa tabi

Mısafir
31/01/2007, 10:59
Evt plaka girmeyenlerin veya araç donanımını girmeyenlerin altında Punto yazmazsa daha makul olur. Gerçi bana farketmez kimin puntosu var veya kim almayı düşünüyo ama misal özelden araçla ilgili bi soru soracaksak punto yazmayan adama sormamış oluruz.

OzzY
31/01/2007, 11:49
yapılabilir ama o punto yazısı rütbe tarzı bişey. arabası olup olmadığı zaten görünüyo yan tarafta

ALH84001
01/02/2007, 02:38
Üye olsun yada olmasın , kötü söz sahibini yorar sonuçta. Ne yazılırsa yazılsın ('' iyi yada kötü '') biz burada kendimizin de arabalarımızın da özeleştirisini yapabilecek kadar güzel insanlarız, ötesine geçenleri herkes ayırt edebilecek sevidededir kanımca. herkese saygılar.

Auto engineeR
01/02/2007, 02:40
haklısınız ama, ben gene de kimin gpsi olup kimin olmadığını kolayca görmenin daha güzel olacağını düşünüyorum. sitemiz büyüyor, gp sahibi olmayan bir çok insan da gelecek.
bunun bir zararı yok bence.

OzzY
01/02/2007, 13:15
haklısınız ama, ben gene de kimin gpsi olup kimin olmadığını kolayca görmenin daha güzel olacağını düşünüyorum. sitemiz büyüyor, gp sahibi olmayan bir çok insan da gelecek.
bunun bir zararı yok bence.
kolayca görünüyo zaten :D

shoparr_
01/02/2007, 13:27
bnce herkes üye olabilmeli..zaten aracı yoksa gelen kişiler ya punto hayranı ya da otomobil meraklıları olucaktır.sorun yaşancağını sanmıyorum ancak yaşanırsa da çözüm kolay o yüzden bnce misafir üyelere de açılmalı sitemiz..

Little F.K
01/02/2007, 13:52
Bencede punto yazısı olmasın.Bilgilerin doğruluğuda plaka ile öğrenilebilir.

CAGLARKA
02/02/2007, 16:12
bencede internetin bu kadar geliştiği ve bilgiye ulaşmanın her yerde kolaylaştırılmaya çalışıldığı bir ortamda. puntosu olan veya olmayan diye bir ayrım yapmak yanlış olur. etki tepkiyi doğurur. puntosu olmayan arkadaşlar da buradan etkilenip punto sahibi olabilirler

AWD
05/02/2007, 10:33
arkadaşlar dikkat ederseniz duyan gelio siteye grande punto olmuş olmamış pek sallayan yok fiat arabası olan yapıştırıyo hemen garaja arabasını burası grande punto forumu diye kuruldu ismide öle bence kesinlike en kısa zmnda üyeliğe sınırlama getirilmeli kalitenin düşmemesi açısından buluşmada düşünsenize 20 araçtan 10 başka fiat modelleri o zmn ne anlamı kalıcak grandepuntotr nin

unik06
05/02/2007, 11:24
arkadaşlar dikkat ederseniz duyan gelio siteye grande punto olmuş olmamış pek sallayan yok fiat arabası olan yapıştırıyo hemen garaja arabasını burası grande punto forumu diye kuruldu ismide öle bence kesinlike en kısa zmnda üyeliğe sınırlama getirilmeli kalitenin düşmemesi açısından buluşmada düşünsenize 20 araçtan 10 başka fiat modelleri o zmn ne anlamı kalıcak grandepuntotr nin

sana katılmamak elde değil

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

unik06
05/02/2007, 11:28
Kötümser gelecek senaryosu
bölüm -1 :

... ve sitede gp kelimesinin ne anlama geldiği unutulur!

civcivx
05/02/2007, 11:54
Üye olunsun ama GP harici araçlar hakkında mesajlar ve fotoğraf eklemek engellensin. Başka marka-model extreme araçlarla ilgili bilgi, foto vs. Ser Kürsü'ye yazılabilsin ama TR piyasasında var olan ve standart otomobil olarak nitelenecek araçlar buna dahil edilmesin.

Hatta bir kademe ileri götürürsek, GP sahibi olmayan üyelerin, konu açabilmek yerine sadece varolan konulara yazabilmeleri sağlansın ve fotoğraf ekleme yetkileri olmasın.

AWD
05/02/2007, 12:07
ewt o tarz da olabilr yanlız daha önceki sitede bi uygulama yapılmıştı ziyaretçi bölümü bence ziyaretçiler fourmu okuyabilmeli yanlız hiç bi konuya msj yazamamlı veya yeni konu açamamalı sadece ziyaretçi bölümünde ilgili konu hakkında bilgi alabilmeli üye olmadan rumuz belirterek bize olan soruları gp hakkında vs. burda sorulmal bizlerde orda yanıtlamaylıyız bu şekilde yol geçen hanı olcak yakında ben bu kadar katı diildim ama gidişat öle gözüküyo
yakında şahin doğanda görürsek ben siteyi terk ederim muhtemelen :mad: BURASI GP FORUMUDUR FİAT DİİL !!!!!!!

searchandrescue
05/02/2007, 12:14
Size katılıyorum her öne gelen buraya bişeyler yazıp resim eklememeli misafir bölümü düşüncesi gayet iyi sadece üyelere özel bi bölüm oluşturulmalı

Little F.K
05/02/2007, 12:31
Arkadaşlar kimin GP si olup kimin olmadığının kesin doğruluğunu nasıl öğreneceğiz.Örneğin yolda görüpte buraya plakayı yazabilir.

AWD
05/02/2007, 12:34
herkez plakasını yazarsa rahatça örenilebilir ;)

uzman
05/02/2007, 12:40
peki mesela benim GP m yok bunu da açıkca söylüyorum,başka aracım olmasına karşın burada hiç bahsetmedim,bu konu forum kurallarına eklenebilir,aksi davranışda bulunanlar uyarılabilir,ayrıca gördüğüm kadarı ile yaşı küçük üyeler var,bunlarda mesajlarında rahatsızlık yaratmasalarda,ne derece uygun,bunun için bir önerisi olan var mı? ayrıca kötü örnek teşkil edecek maksimum hız,gibi konular geçebiliyor,zaten ehliyetsiz araç kullanmak başlı başına ayrı bir konu.(Ozzy hariç)

unik06
05/02/2007, 12:40
Arkadaşlar kimin GP si olup kimin olmadığının kesin doğruluğunu nasıl öğreneceğiz.Örneğin yolda görüpte buraya plakayı yazabilir.

yukarıdaki arkadaşların da belirttiği gibi, bir misafir bölümü açılırsa olay hallolur ve kimn gp'si var yok dert etmeye gerek olmaz gibime geliyor! :icon_confused:

Auto engineeR
05/02/2007, 12:42
aynen, awd gibi, ben de o kadar katı düşünmüyordum ama şurada yazılanları okuyunca hak werdim, bu gidişhata bi dur demek lazım

uzman
05/02/2007, 12:45
peki arkadaşın aracı var ama kendi adına kayıtlı değil,o zaman ne olacak?

unik06
05/02/2007, 12:47
peki arkadaşın aracı var ama kendi adına kayıtlı değil,o zaman ne olacak?

ne fark eder ki?

sonuçta bir gp'si var!

AWD
05/02/2007, 12:48
ewt ruhsat sahibi önemli diil kimin olduğu önemli arabanın benimde annemin üstüne ama plaka bile kk ;)

Linos
05/02/2007, 12:51
Ne zamandır söylüyorum yaw kısıtlamalar getirelim diye, nihayet anlaşabildik! FRİENDS

uzman
05/02/2007, 12:51
buarada demek istediğim gerekirse araç sorgulaması içindi,hani yolda gördüğü gp nin plakası verilirse dendi ya o bakımdan.

AWD
05/02/2007, 12:53
Ne zamandır söylüyorum yaw kısıtlamalar getirelim diye, nihayet anlaşabildik! FRİENDS

abi albeayı görünce kan beynime sıçradı ya seviyeye bak !!!

unik06
05/02/2007, 12:54
buarada demek istediğim gerekirse araç sorgulaması içindi,hani yolda gördüğü gp nin plakası verilirse dendi ya o bakımdan.

zaten, o tarz bi sahtekarlık yapacak olan adam, 1, olmadı 2, o da olmadı 3. mesajından sonra elbet anlaşılır kanımca :D

AWD
05/02/2007, 12:55
+ 1907

shoparr_
05/02/2007, 13:40
Plaka sorgulaması falan nedir arkadaşlar gözünüzü seveyim kasmayın bukadar.Grande Punto su olmayan almak isteyen konuşmak soru sormak isteyenler misafir olarak üyelik alırlar.Başka araçlara sahip sitede yer almak sohbet edip paylaşımda bulunmak isteyenlerde aynı şekilde girerler. üye araçları değil de ser kürsü de yer alırlar.Zaten sayıları da 300 de 5 i geçmedi şimdiye kadar.Bu kadar katı düşünmeyelim.

Auto engineeR
05/02/2007, 14:01
ewet arkadaşlar burada acil bi karara warmamız gerekiyor sınırlamalar hakkında. bence grande punto sahibi olmayan (öyle gözükmeyen) kişiler konu açamasın ws ws...
ileride safkan grande punto topluluğunun bozulmasından korkmaya başladım, we sewiyenin düşme ihtimalinden de..

Linos
05/02/2007, 14:06
ewet arkadaşlar burada acil bi karara warmamız gerekiyor sınırlamalar hakkında. bence grande punto sahibi olmayan (öyle gözükmeyen) kişiler konu açamasın ws ws...
ileride safkan grande punto topluluğunun bozulmasından korkmaya başladım, we sewiyenin düşme ihtimalinden de..

+111111118O

shoparr_
05/02/2007, 14:07
kardeş misafir diye bir topic açarız sadece orda yazı yazabilirler.diğer bölümleride okurlar olur biter.

Little F.K
05/02/2007, 14:08
Sınırlama gelmeyecekse direk fiat tr olsaydı.Özelliğimiz kalmayacağı düşüncesindeyim.

Mısafır
05/02/2007, 14:14
Bu konuyu degerlendırmek gerekıyor...

unik06
05/02/2007, 14:18
Sınırlama gelmeyecekse direk fiat tr olsaydı.Özelliğimiz kalmayacağı düşüncesindeyim.

+ sonsuz !!! 8O

Akincl
05/02/2007, 14:19
Arkadaşlar,

konu açmak ya da iki çift kelam etmek için plaka sorgulaması yapmanın anlamı olmadığını düşünüyorum.

sorgulama zaten hertürlü itici bir durum

buraya bilgi almaya gelenler de var.ortamdan faydalanıp araç almayı düşünen de var ,arkadaşlarımız var

ki yabancı forumlara da bakarsanız.

sen bu aracı kullanmıyorsun yorum yapamazsın anlayışı hiçbir zaman görülmemiştir.

yapılması gereken g.punto dışındaki araçlar ile ilgili konu açılmaması ibaresini üyelik formuna ekleyip üye olanın da kabulüne sunmak.

daha evvel açılmışları da silmek.

kimsenin buna karşı çıkacağını sanmıyorum.

unik06
05/02/2007, 14:21
@akincl

plaka konusuna çok takılanın olmadığını düşünüyorum,

daha çok gp'si olmayanların neler yapıp - neler yapamayacakları ile ilgili sorun var!

shoparr_
05/02/2007, 14:21
Arkadaşlar,

konu açmak ya da iki çift kelam etmek için plaka sorgulaması yapmanın anlamı olmadığını düşünüyorum.

sorgulama zaten hertürlü itici bir durum

buraya bilgi almaya gelenler de var.ortamdan faydalanıp araç almayı düşünen de var ,arkadaşlarımız var

ki yabancı forumlara da bakarsanız.

sen bu aracı kullanmıyorsun yorum yapamazsın anlayışı hiçbir zaman görülmemiştir.

yapılması gereken g.punto dışındaki araçlar ile ilgili konu açılmaması ibaresini üyelik formuna ekleyip üye olanın da kabulüne sunmak.

daha evvel açılmışları da silmek.

kimsenin buna karşı çıkacağını sanmıyorum.
8( 8( sorularını sorabilmeliler abi.

shoparr_
05/02/2007, 14:22
@akincl

plaka konusuna çok takılanın olmadığını düşünüyorum,

daha çok gp'si olmayanların neler yapıp - neler yapamayacakları ile ilgili sorun var!

biraz açarmısın şu ünlemli cümleni

unik06
05/02/2007, 14:23
biraz açarmısın şu ünlemli cümleni

plak alsan ne almasan ne.. isteyen kafasından da atabilir pek tabii..

yani..birinin gp'si olup olmadığını.. plakasından v.s anlamaktan çok yazdığı mesajlardan anlamak daha olası diye düşünüyorum!

OzzY
05/02/2007, 14:23
hala herkez üye olabilir diye düşünüyorum.
şöyle yapalım derim:
herkez üye olsun ama sadece grandepunto üzerine olsun farklı mesajlara izin verilmesin.

unik06
05/02/2007, 14:24
hala herkez üye olabilir diye düşünüyorum.
şöyle yapalım derim:
herkez üye olsun ama sadece grandepunto üzerine olsun farklı mesajlara izin verilmesin.

bende diyorum ki..farklı mesajlara da belli ölçüler dahilinde izin verilsin..ama ayrı bir bölümleri olsun!

gp'cilerden isteyen girsin baksın..istemeyen girmesin, misafirler kendi yağlarında kavrulsun!

Auto engineeR
05/02/2007, 14:25
unik katılıyorum...

shoparr_
05/02/2007, 14:27
hep ondan bahsettim..plaka içtenlikli bi çözüm değil..forumda aktif olan insan sayısı bile %50den azken adam plakayı yalan yazcak fotoyu yalan koycak kendini bizi kandırcak..bu kadar kasmanın anlamı yok..belli sınırlandırmalar getirilir ve paylaşım sağlanır.kandıranlarda zaten kendini kandıracak..sorun olursa biz ne güne duruyoruz..misafir kendi bölümünde konu açabilir olsun bence..

unik06
05/02/2007, 14:28
hep ondan bahsettim..plaka içtenlikli bi çözüm değil..forumda aktif olan insan sayısı bile %50den azken adam plakayı yalan yazcak fotoyu yalan koycak kendini bizi kandırcak..bu kadar kasmanın anlamı yok..belli sınırlandırmalar getirilir ve paylaşım sağlanır.kandıranlarda zaten kendini kandıracak..

ha şunu bileydin 8O 8O 8O

+ 1905 :D

OzzY
05/02/2007, 14:32
bende diyorum ki..farklı mesajlara da belli ölçüler dahilinde izin verilsin..ama ayrı bir bölümleri olsun!

gp'cilerden isteyen girsin baksın..istemeyen girmesin, misafirler kendi yağlarında kavrulsun!
bir bölüm açmaya komple karşıyım. bence grandepuntosu olmayanda grandepunto hakkında kouşabbilir yorum yapabilir. isteyen okumaz ilgilenmez. böylece zaten kimse arabası varmış gibi yapmaz.

unik06
05/02/2007, 14:33
bir bölüm açmaya komple karşıyım. bence grandepuntosu olmayanda grandepunto hakkında kouşabbilir yorum yapabilir. isteyen okumaz ilgilenmez. böylece zaten kimse arabası varmış gibi yapmaz.

o zaman alan adı niye grandepunto diye alındı diye sorar insan?

anasayfada "diğer fiat grubu araçları" şeklinde bir başlık açılsa ve üye gruplarındakine benzer sabit başlıklar orda da açılsa çok mu maliyetli oluyor?

OzzY
05/02/2007, 14:39
o zaman alan adı niye grandepunto diye alındı diye sorar insan?

anasayfada "diğer fiat grubu araçları" şeklinde bir başlık açılsa ve üye gruplarındakine benzer sabit başlıklar orda da açılsa çok mu maliyetli oluyor?
birbirimizi anlamadık sanırım. ben diyorum ki alan adı grandepunto ise diğer fiat grubu başığının işi ne.

ama herkez grandepunto hakkında neden yazamasın ki illa kullanmakmı lazım.

unik06
05/02/2007, 14:42
birbirimizi anlamadık sanırım. ben diyorum ki alan adı grandepunto ise diğer fiat grubu başığının işi ne.

ama herkez grandepunto hakkında neden yazamasın ki illa kullanmakmı lazım.

ben aşağıdaki sitedekine benzer bir yapı kurulabilir diye düşünüyorum.

https://www.fiat.web.tr/

ama dikkat.."gp" sitesi değil burası.."fiat" sitesi!

AWD
05/02/2007, 14:44
ya bi anlaşmazlık söz konusu burda herkez aynı şeyden bahsediyo ama birbirne karşı çıkıyo :) eski sitede olan uygulama çok iidi bence bi bölüm açılsın gp sahibi olmayanlar orada fikirlerini görüşlerini sorularını bildirsin ama genel olarak tüm forumu okuyabilsin yani site içeriğinde gp le alakasız bişey olmasız arkadaşlar herkezinde sölemek istediği bu diye düşünüyorum

OzzY
05/02/2007, 15:17
bu işi anket çözcek.

Linos
05/02/2007, 15:21
ya bi anlaşmazlık söz konusu burda herkez aynı şeyden bahsediyo ama birbirne karşı çıkıyo :) eski sitede olan uygulama çok iidi bence bi bölüm açılsın gp sahibi olmayanlar orada fikirlerini görüşlerini sorularını bildirsin ama genel olarak tüm forumu okuyabilsin yani site içeriğinde gp le alakasız bişey olmasız arkadaşlar herkezinde sölemek istediği bu diye düşünüyorum

8O 8O 8O Evet, söylenmek istenen bu!

Mısafır
05/02/2007, 15:22
anket bu olayı cozebılır...

grandepunto sahıbı olmak zorunda degıl herkes ama fan olabılır.
ben baska marka araba sahıplerının burda kendı araclarııle ılgılı olarak konu acmaları ve yorum yapmalarına karsıyım
konu grande punto oldugu surece sorun yok...
punto da olabılır :D

unik06
05/02/2007, 15:24
bu işi anket çözcek.

ama anketin başlıklarının çok dikkatli hazırlanması lazım :icon_confused:

matrox
28/02/2007, 16:21
arkadaşlar ben bu kısmı daha evvel okumamıştım
keşke de okumasaydım
özür dileyerek söylemek isterim burası grandepunto forum sitesi ve evet insanlar burada grande punto ile ilgili konularda konuşuyor.............
ama her zaman mı ?
ser kürsü neden var öyleyse?

aramızda bazı arkadaşlar ayırımcılıktan bahseder olmuş gizli kapaklı....
benim şahsi görüşüm buraya herkes üye olabilmeli nedenide basit herkes özgürce konuşup yorum getirebilmeli dışarıdan başka araba sahibi birisi yorum yapabilmeli ,
burada yorum kriteri eleştiri boyutunda olursa güzel, aşarsa bu sitedeki adminler ,mod arkadaşlar boşuna olmadı herhalde o konuyu kısıtlamak çok da zor olamamalı !!!!
şimdi arkadaşın birinin albeası varmış tanıtmak istemiş bu neden bu kadar sorun?
Albea bazı arkadaşlara göre çok kötü bir araba herhalde?
senelerce palioya bindim taş gibi de arabaydı
doğan şahinden bahsedenler olmuş
neden insanları doğan şahini var diye küçümsüyorsunuz
o zaman bende şunu yapayım
benim grande puntom var ama vectra m da var
o zaman bende grande puntosu olanları mı küçük göreyim
şahsi görüşüm yanlış yapılıyor
bu site herkese açık olmalı
eger siteye üye olan arkadaş site kurallarına uymuyorsa adminler ilgilenir bizde gerekirse şikayet ederiz
lütfen insanlar arasında ayırımcılık yapmayın bu foruma yakışmaz seviyemizi düşürür

saygılar

AWD
28/02/2007, 16:32
albeası var şahini doğanı var demiyo kimse burası GP forumu olduğu için başka arabanın olması anlamsız neyse konuşuldu edildi şu an bi sorun yok bu tarz tartışma ortamlarını tekrar alevlendirmeyelim lütfen...

Ryu
28/02/2007, 16:37
ileride burası özel bir e dönüşürse ne olacak. şasi numarsıyla üyelikler olursa ?

söyleyen arkadaşlarda ayrımcılık olsun diye değil kesinlikle. şimdilik iyi

matrox
28/02/2007, 16:37
@awd
bence sen söylüyorsun arkadaşım
daha evvel yazdıklarını okursan söylediğini göreceksin
ben yazılıp çizildiğini yeni gördüm o yüzden yorumumu yaptım amacım kesinlikle ortamı kızıştırmak değil olamazda
burası gp formu evet ama sen gp formunu sahip olanlardan ibaret kılamazsın sevenleri ne yapacaksın?
saygılar

Ryu
28/02/2007, 16:38
:)

matrox
28/02/2007, 16:39
ewt o tarz da olabilr yanlız daha önceki sitede bi uygulama yapılmıştı ziyaretçi bölümü bence ziyaretçiler fourmu okuyabilmeli yanlız hiç bi konuya msj yazamamlı veya yeni konu açamamalı sadece ziyaretçi bölümünde ilgili konu hakkında bilgi alabilmeli üye olmadan rumuz belirterek bize olan soruları gp hakkında vs. burda sorulmal bizlerde orda yanıtlamaylıyız bu şekilde yol geçen hanı olcak yakında ben bu kadar katı diildim ama gidişat öle gözüküyo
yakında şahin doğanda görürsek ben siteyi terk ederim muhtemelen :mad: BURASI GP FORUMUDUR FİAT DİİL !!!!!!!

gibi

femoli
28/02/2007, 16:40
arkadaşlar ben bu kısmı daha evvel okumamıştım
keşke de okumasaydım
özür dileyerek söylemek isterim burası grandepunto forum sitesi ve evet insanlar burada grande punto ile ilgili konularda konuşuyor.............
ama her zaman mı ?
ser kürsü neden var öyleyse?

aramızda bazı arkadaşlar ayırımcılıktan bahseder olmuş gizli kapaklı....
benim şahsi görüşüm buraya herkes üye olabilmeli nedenide basit herkes özgürce konuşup yorum getirebilmeli dışarıdan başka araba sahibi birisi yorum yapabilmeli ,
burada yorum kriteri eleştiri boyutunda olursa güzel, aşarsa bu sitedeki adminler ,mod arkadaşlar boşuna olmadı herhalde o konuyu kısıtlamak çok da zor olamamalı !!!!
şimdi arkadaşın birinin albeası varmış tanıtmak istemiş bu neden bu kadar sorun?
Albea bazı arkadaşlara göre çok kötü bir araba herhalde?
senelerce palioya bindim taş gibi de arabaydı
doğan şahinden bahsedenler olmuş
neden insanları doğan şahini var diye küçümsüyorsunuz
o zaman bende şunu yapayım
benim grande puntom var ama vectra m da var
o zaman bende grande puntosu olanları mı küçük göreyim
şahsi görüşüm yanlış yapılıyor
bu site herkese açık olmalı
eger siteye üye olan arkadaş site kurallarına uymuyorsa adminler ilgilenir bizde gerekirse şikayet ederiz
lütfen insanlar arasında ayırımcılık yapmayın bu foruma yakışmaz seviyemizi düşürür

saygılar

-------------------
arkadaşım sen yanlış anlamıssıın kimsenin kimseyi küçümsediği yok sadece gp si olanlara biraz daha öncelik birazdaha ön plana çıkması sen eniyisimi bu konuşmaları görmemiş ol boş ver iş tatlıya bağlandı yaşasın gp kardeşliği..

AWD
28/02/2007, 16:42
taamda sölemek istediğim albea tofaş fln diye aşşalama yok anladın mı BMW mercedes flnda gelse aynı benim için burası GP forumu hala bu mantığı anlayamaşsın malesef burası bi portal diil

mavigitar
28/02/2007, 16:46
Arkadaşlar çok sevdiğim bir var. İyi ki almışım iyi ki bu foruma üye olup sizinle tanışmışım. Bu tür bir tartışma olması beni üzdü ama herkes kendi fikrini kırıcı olmadan ve gp lerimizi incitmeden söylemeli diyorum.

Ben son olarak naçizane fikrimi belirtmek istiyorum..
İster gp si olsun ister olmasın yeter ki gp ile ilgilensin diyorum...

pdr42
28/02/2007, 16:47
yahu bu ne yeni gordum arkadaslar gpsi olanda katılsın olmayanda ne yani ben simdi gp mi satıcınca arnızda olamıyacakmıyım

femoli
28/02/2007, 16:47
taamda sölemek istediğim albea tofaş fln diye aşşalama yok anladın mı BMW mercedes flnda gelse aynı benim için burası GP forumu hala bu mantığı anlayamaşsın malesef burası bi portal diil
----------
lütfen arkadaşlar kimse kimseyi küçümsemiyor bu tip konuşmalar uzarsa sonucu iyi olmaz işi tatlıya bağlıyım burası herkese açık bir forum her kesin dilediğince göüşlerini suna bileceği konular var doğan şahin mercedes bmw zaten gelip de buraya üye olmaz burası gp sitesi ama gerçekten bu araca gönül veren hoşuna giden ilgilenen bir şahinci veya atıyorum toyotacı varsada buna sen git kardeşim bura kayıt olamazsın söz sahibi değilsin diyemeyiz her kesimden bilgi alabileceğimiz herkeze açığız

GP YE GÖNÜL VEREN HERKESE AÇIĞIZ

Ryu
28/02/2007, 16:48
bu konunun uzamasına gerek yok artık her giren bunu görüp. inciniyor üzlüyor kaldırmak en iyisi

Linos
28/02/2007, 16:50
GP ile ilgilenmek, hakkında bilgi almak istemekle, gelip kendi aracını burada tanıtmak, bir nevi reklamını yapmak, forumun adından ötürü buraya uygun düşmez! Bunun için bir çok forum mevcut! Burası, GP kardeşliği altında buluşulan ve GP hakkında birbirimize yardımcı olmaya çalıştığımız ayrıcalıklı bir forum!
Herkese teşekkürler...
Külleri karıştırmanın gereği yok...
Üye sayımız daha da arttıkça ne denmek istendiği net olarak ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum...

matrox
28/02/2007, 16:50
@ awd
arkadaşım içindeki gp ateşini anlayabiliyorum buranın bir portal olmadığı da basitçe görünebiliyor fakat gp nin daha iyi bir yere gelmesi içn dışardan bir 3. göze ihtiyacımız olacağını unutuyorsun

yoksa ben forumda gp dışında konuşulsun diye bu yazıları yazmadım
ama albeası olan adamda gelsin
ya benim arabada şu sorun var bu gp lerde de oluyormu kronik mi diye sorsun misafir olmasın bizden biri olsun

bu arada forum mantığı konusunda yanılıyorsun için yeterli cevap tı umarım
saygılar

oceanos
28/02/2007, 16:53
femoli,biz henüz punto sahibi olmayanlar ama gönül verenler adına sana tşk.ederiz.Arkadaşlar bir çok laga luga yapacak site varken bizim henüz gp.sahibi olmayanların ama gp.ye gönül verenlerin bu sitede laga luga için olduğumuzu mu düşünüyorsunuz?çok komik:)

matrox
28/02/2007, 16:54
----------
lütfen arkadaşlar kimse kimseyi küçümsemiyor bu tip konuşmalar uzarsa sonucu iyi olmaz işi tatlıya bağlıyım burası herkese açık bir forum her kesin dilediğince göüşlerini suna bileceği konular var doğan şahin mercedes bmw zaten gelip de buraya üye olmaz burası gp sitesi ama gerçekten bu araca gönül veren hoşuna giden ilgilenen bir şahinci veya atıyorum toyotacı varsada buna sen git kardeşim bura kayıt olamazsın söz sahibi değilsin diyemeyiz her kesimden bilgi alabileceğimiz herkeze açığız

+1000

teşekkürler arkadaşım bende bunu anlatmak için yazdım bu yazıları tartışmak için değil

matrox
28/02/2007, 17:04
eski bir konuyu gündeme getirdiysem üzgünüm baştada belirttiğim gibi sadece düşüncemi yazdım çünkü yeni gördüm

eger yanlış anlaşıldıysam özür dilerim amacım kimseyi kırmak değil di
saygılar

AWD
28/02/2007, 17:09
GP ile ilgilenmek, hakkında bilgi almak istemekle, gelip kendi aracını burada tanıtmak, bir nevi reklamını yapmak, forumun adından ötürü buraya uygun düşmez! Bunun için bir çok forum mevcut! Burası, GP kardeşliği altında buluşulan ve GP hakkında birbirimize yardımcı olmaya çalıştığımız ayrıcalıklı bir forum!
Herkese teşekkürler...
Külleri karıştırmanın gereği yok...
Üye sayımız daha da arttıkça ne denmek istendiği net olarak ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum...

abi hakkaten biz analatmıyoruz en ince detayına kadar ne demek istediğimi söledim ama inatla anlamak istemeyen arkadaşlar var aramıza hakkaten gına getirdiniz artık forumdan soğumaya başladım bu yüzden :bansign:

Ryu
28/02/2007, 17:10
----------

kemal otoydu değilmi :D

erdiyilmaz
28/02/2007, 17:24
seLamLar;

tekrardan eski küLLeri yeniden aLevLendirmenin bir manası yok. internet ağı üzerindeyiz ve herkese açık bir ortamdayız. Üye seçenekLerinde de "henuz grande punto'm yok" gibi bir seçenek de var. üye oLanLar da orayı seçerek geLen, GP sever insanLar.... biLgi payLaşımı amacıyLa burada buLunan kişiLer.
şase numarası vs. topLamak, gereksiz biLgi topLamaktan öteye gidemez. sonucunda "şuan için" verdigi numara dogru mu degiL mi biLemeyiz. aLbea'sı oLan da geLir.. beLki gp'ye geçiş yapacaktır biLgi topLuyordur..

Örnegin GP'si oLmayan birisi Üye AraçLarına foto gönderdi diye fazLa çekiştirmeye gerek yok.. yapıLması gereken ser kürsüye vs. taşımaktır.
umarım zaman içerisinde forum, payLaşım, dostLuk, kardeşLik mantıgı biraz daha iyi kavranır. amaç payLaşımsa; herkese kapımız açık.

yaşasın gp kardeşLigi 8O

CAGLARKA
28/02/2007, 17:30
burada kimse kimseyi küçümsemiyor. böyle bişeyi bu forumda kimse yapmaz. ama bu site adından da anlaşıldığı üzere gp sitesi. onu sevenlerin burada buluşup, dayanışma içinde olduğu, bilgi paylaştığı biyer. awd ye katılıyorum şahin doğan değil mercedes honda vs olsa da aynı şeyler düşünülür. ayrıca kimse her arabayı sevmek zorunda değil. bir arabayı sevmemek o arabaya sahip olanları küçümsemek değildir. ve bir arabayı da çok sevmek diğer araba marka sahiplerini küçümsemek de değildir.burada oluşan sıcak bir arkadaşlık ortamı var herkes bu ortamdan memnun. bu ortamı sağlayan şey de sahip olduğumuz arabayı sevgili gibi sevmemiz ve bizim gibi düşünen insanlarla beraber olup sorunlarımızı ve iyi şeyleri paylaşmamızdır. ayrıca burada her marka araba olsa bu site yapılırken var olan amaca aykırı olacağını düşünüyorum o zaman bu sıcak arkadaş ortamı bitecek ve durum çok karışacak. oluşacak bu karışıklığın nedeni de sayısız konudan kaynaklanmaktadır. ben bir gp sahibi olarak bir konu hakkında konuşmak istesem sorunumuı paylaşsam veya başka bişeyi istediğim sonuca ulaşamayacağım. başka bi siteye de üye olmuştum daha önce 1-2 sene önce fakat 2 mesj bile yazmadım neden çünkü çok karışık ama burda öyle değil herkes ortak bir paydada buluşuyor. bu durumu siyasette görebilirsin. niye bir tane parti yok herkes ona oy vermiyor. böyle şeyler normaldir. bu konunun tekrar deşilecek bir durumu yoktur
saygılar

oceanos
28/02/2007, 17:37
CAGLARKA,son derece demokratik bir düşünceyle son noktayı koydun..sağol arkadaş.Umarım diğer tutucu arkadaşlar da bu demokratik düşünce altında birleşirler.

microab
28/02/2007, 18:00
@matrox
Durup dururken konu hortlatılmış,ne gerek vardı şimdi bunlara.Var olan sistem işlerken,tekrar küllere üflemenin alemi var mı?
Kimsenin kimseyi aşağıladığı da yok,ben şimdi bunu yazdım başkası gelip başka şeyler yazacak her 15-20 günde bir küllere üflenecek.
En başta adına anket açılırken yanlış yapılan bir konu bu...

oceanos
28/02/2007, 18:09
Gerilim yapmaya gerek yok...

Gajiin
28/02/2007, 19:21
bu güzel forumun üyelerinin bi çoğunun kısa ve orta vadede linea ve bravo sahibi olacağını da düşünmek lazım bence bu konu tartışılırken...

dejavu
01/03/2007, 06:36
malum türk insanı.... ::))))
heryerde aynıyız....
ben sadce üzülüyorum...

matrox
01/03/2007, 16:16
arkadaşlar
bu konu ile son yorumumu yapıp bir daha bu konu hakkında konuşmak istemiyorum
ilk olarak şöyle başlayayım ben foruma üye olalı çok olmadı forumdaki çoğu konuyu okudum bu konuyuda okuyup yorumumu yaptım burada bir yanlışlık var ise bana lütfen söyleyin
ilk yazımdan itibaren lütfen dikkatlice okuyun ben ayrımcılık yapılmaması, demokratik bir forum olması gerektiğini yeterince anlatamamışmıyım?
benimle farklı düşünen arkadaşlar ile tartışmak değil sadece herkese açık ama punto ile ilgili bir forum olması gereğini anlatamamışmıyım?
amacımın külleri üflemek değil forumun bu kısmını yeni okuduğumu ve kendi yorumumu getirdiğimi anlatamamışmıyım?
Eğer gerçekten forumun olmaması gereken bir konusu ise okunması bile istenilmiyorsa bilmiyordum arkadaşlar
tekrar yineliyorum amacım kimseyi kırmak değil eger kırdıysamda özür diledim
ki yine diliyorum
ben fikrimi beyan ettim forumun amacıda herkes farklı fikirlerle gelir ve bir ortak payda da buluşulmazmı?
yani ben herkesin fikrine evet doğru düşünüyorsun mu demeliyim?
herkese teşekkür ederim lütfen yazılarımı tekrar okursanız sevinirim
awd arkadaşım seni anladığımı yazdım soğuma lütfen senden farklı düşünmem seni anlamadığım anlamına gelmiyor
bu konuda farklı düşünürüz diğer konuda beraber yürürüz amaç doğruyu bulmak
herkese tekrar teşekkür ederim

ORACLE
01/03/2007, 16:36
abi bu konuyu kilitleyelim lütfen

microab
01/03/2007, 17:03
Haklısın Oracle...
Uzatmayalım dedikçe uzuyor.
Şu an için sistem çalışıyor.
Yeni bir uygulamaya geçilecek olursa,tüm üyelerimizle birlikte ortak hareket edilmeye çalışılacaktır...
--KİLİTLENDİ--