PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardim direksiyon simidi degisimi

Serfar3467
26/05/2016, 11:02
merhaba arkadaslar yeniyim yanlis yere actiysam maruz gorun direksiyon simidim garantiden degisti punto laung 2013 model ama ton farki var daha once direksiyonu garantiden degistirip basina boyle bisey gelen oldu mu lutfen yardim ?

ORS15
26/05/2016, 11:42
Ton farkı derken neye göre eskisine göre mi. Yada konsoldaki uyuma göre mi ton farkı var, fotoğraf koya bilirimsiniz, direksiyon deri değişiminde eskiden Bursa'da bir yere baştan deri kaplama yaptırıyorlardı. Şimdi nereden alıyorlar bilmiyorum. peki, şimdikinin kalitesi nasıl?

Serfar3467
26/05/2016, 13:20
Direk degisim yapildi kaplama olmadi eskisi daha koyuydu konsolla uyumluydu bu biraz grimsi daha acik konsola hic uymadi moralim sifir sifir sifir

ORS15
26/05/2016, 14:41
Direk degisim yapildi kaplama olmadi eskisi daha koyuydu konsolla uyumluydu bu biraz grimsi daha acik konsola hic uymadi moralim sifir sifir sifir

serdar bey, benim şahsi fikrim ,
daha önce değişen bir aracın direksiyon iskeletini tekrardan ,deri ile kaplatıp Bursa'da, daha sonra yeni bir araca takıyorlar olabilir. sanmıyorum direksiyonun iskeletini de değiştirdiklerini. Öyle olması için İtalya'dan komple direksiyon gelmesi gerekir durumda renk farkı olmaz. Belki birazcık ton farkı olurdu. öyle olsa çok dikkatli bakarsanız fark edersiniz.
Yada bursa üretimi olan bir direksiyon takmış olabilirler. Buda fabrika ile aynı tonda deri kullanmıyorsa, fark olur. Ben daha önceki aracım olan grande punto direksiyonun derisinde soyulma olmuştu , daha sonra servise başvurdum servisteki direksiyonun, deri rengini ve tonu beğenmemiştim baya fark vardı. bende kendim arabanın konsol rengine %90 yakın bir renkte ve %100 deri ile kendim direksiyon ve vites topuzunun dersini değiştirtmiştim.

Serfar3467
26/05/2016, 17:02
yardımcı olmaya calıstıgınız için tesekkur ederim gelen direksiyon simidi ve topuzu sıfır benim direksiyonumu yeni gonderdiler tofasa. taktıkları acık ve derisi iyi değil tuslerınıda değiştirmediler. goruntu beni cok rahatsız ediyor fiatı arayıp sikayet kaydı olusturdum bir faydası olur mu bilmiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor

volkan1065
26/05/2016, 17:44
ilk olarak serviste takılırken direksiyonun aracın orjinal rengine uymdaığını belirtip montajı red edip uygun direksoyunu getirmelerini talep etmeniz gerekirdi. Şimdi iş işten geçmedi ama biraz zorlaştı. Servise gidip gerekli tutanağı tutturun ve direksiyonun uygun rendinde olanı talep edin. Yiksek ihtimal gelen direksyon LİNEA direksiyonu olabilir. Ayrıca punto için gelecek direksiyonda tam rengini tuttmayabilir ama çok net bakmayınca belli olmaz belli bir süre güneş ışınları torpido ile aynı renge gelmesını sağlar. Çok fazla canınızı sıkmayın çözülür.

Serfar3467
26/05/2016, 18:24
cevap için tesekkurler. servisten aracı almadan oncede sozlu olarak beyan ettim bu direksiyonun renginin eskisiyle uzaktan yakıdnan alakasının olmadıgını gerekirse eski direksiyonumun takılmasını istedim donucem dediler bugun gittim farklı renkte oldugunu soyledim cok uzaktanda belli oluyor zamanla konsolr rengini alıcak hali yok tek direksiyon seceneginin oldugunu saseden bunun geldigini soylediler değiştirsek tekrar aynısı gelir dediler aynı sey vites topuzundada var ikisi değişti ikisininde rengi farklı eski direksiyon ve vites topuzundan

Serfar3467
26/05/2016, 20:21
33408

Serfar3467
26/05/2016, 20:22
33409

Serfar3467
26/05/2016, 20:28
arkadaslar sunuda soylemek istiyorum ayagımı bosa koydugum yerde eyani ayak dinlenme yerinde asınma var ve buna da dısardan hiçbir mudahale yok zamanla oldu buna ne yapabiliriz bilenler tecrubesini soylesin arabam garantili uzatılmıs garantisi var sesimi nasıl duyurabilirim forumdaki arkadaslara

Serfar3467
26/05/2016, 20:31
şimdi dosemenin gorundugu fotografıda yukliyecem

Serfar3467
26/05/2016, 20:34
Adminin konuyu dogru yere tasima sansi var mi siteye yabanciyim lutfen yardim fotografta yukleyemedim

Serfar3467
26/05/2016, 20:35
33410

SinanTR
26/05/2016, 23:31
döşemenin olduğu yere ayak dayama ürünleri var ben aksesuacıdan aldım 30 liraya akıllı vidayla monte edildi sizde öyle bişey alıp taktırabilirsiniz hem şıkta duruyor

Serfar3467
26/05/2016, 23:54
Rica etsem foto koyabilir misiniz ? Sizde de ayni durum mu vardi ve garanti karsilamiyor mu ?

ORS15
27/05/2016, 08:47
serdar bey,
Ayak koyulan yerde ısınma olmasını pek anlayamadım orada bir çalışan cihaz yok. Veya bir hortum gibi bir şey geçmiyor. Tabi rampa gibi bir yer var ayak dinlendirmek için oradan bahsediyorum. Bu yüzden pek anlayamadım bu durumu, ama illa bir sebebi vardır bulunur.
Direksiyonu gelince tekrar değişse aynı renk gelmesi muhtemel. Şu ola bilir daha önce üretimde kullanılan deri değiştirilmiştir ama Bence bunun sebebi egea dikkat edin direksiyonuz rengi egea ile aynı olabilir.Çünkü bu direksiyon bence %99 Bursa'dan geliyor. Bence egea ile karşılaştırın, bir tanesiyle uyuşacaktır diye düşünüyorum. Bence egea da kullanılan deri kullanılmış.
Şöyle yapa bilirsiniz., müşteri hizmetlerinden, puntonun direksiyon ve vites topuzunun aynı renk ve aynı kalitede İtalya'dan getirilmesini talep et. Aynı renk ve aynı ton gelecektir. Yada fabrika nereden tedarik ediyorsa oradan gelsin. buda demek oluyor fabrikadan gönderilecek.

volkan1065
27/05/2016, 09:23
Egeanın direksiyonu nasıl olacakta puntoya uyacak onu anlamadım. Direksiyonlar farklı bildiğim kadarı ile. Sağ tarafta gaz pedalının yanındaki kapağın ardın kaolrifer peteği ve hortumları var bu nedenle o kısım yaz aylarında aşırı ısınır ve bunu ayağınzla çok iyi hissedersiniz. Ben bunu önlemek için o kapağın altına ısı yalıtım lıhavalı naylon koydum şu an ısıyı hıssetmıyorum. Direksiyon olarakta linea-fıorino gibi modellerin direksyonu olduğu kanısındayım.

ORS15
27/05/2016, 09:29
Egeanın direksiyonu nasıl olacakta puntoya uyacak onu anlamadım. Direksiyonlar farklı bildiğim kadarı ile. Sağ tarafta gaz pedalının yanındaki kapağın ardın kaolrifer peteği ve hortumları var bu nedenle o kısım yaz aylarında aşırı ısınır ve bunu ayağınzla çok iyi hissedersiniz. Ben bunu önlemek için o kapağın altına ısı yalıtım lıhavalı naylon koydum şu an ısıyı hıssetmıyorum. Direksiyon olarakta linea-fıorino gibi modellerin direksyonu olduğu kanısındayım.

Volkan bey, Egea'nın direksiyon kaplamasında kullanılan deriden bahsediyorum.direksiyon iskeleti ayrıdır , direksiyon kaplaması için kullanılan deri ayrıdır.

volkan1065
27/05/2016, 10:31
Volkan bey, Egea'nın direksiyon kaplamasında kullanılan deriden bahsediyorum.direksiyon iskeleti ayrıdır , direksiyon kaplaması için kullanılan deri ayrıdır.

iyide bununla puntonun alakası nedir. Deri kaplama aynı olacak diye bir şey yok. bence çok farklı bir durum var. Bu direksiyonun ayınısı bulunabilir. yada arkadaş gidip kendi kaplattıracak. Servisin ilgi ve alakasızlığında kaynaklanan bir durum.

ORS15
27/05/2016, 11:06
volkan bey, bence yorumları dikkatli okumamışsınız, çünkü olayı tam anlamamışsınız. Şunu söyleyeyim servis Şase numarasından, parça siparişi verir. Parça servise ya Bursa'dan yada İtalya'dan gelir. Başka şansı yok servisin. Yani sistemde hangi parça kayıtlı ise o gelir.Bence servisle alakası yok.ikincisi, eğer şuan Türkiye'de yani Bursa'da direksiyon için kaplama yapılan deri, tek renkse , punto için kullanılan deride o renk olur, bunu neden anlamadınız ben de onu anlamadım? evet kaplama da kullanılan derinin rengi ve tonu aynı olacak diye bir şey yok, ama kullanıcın aynı renkte isteme hakkı var. Serdar bey de bu durumdan şikâyetçi zaten. Bu da en doğal hakkı. Serdar bey tabi ki kendisi kaplatabilir. Uğraşırsa orijinal deri kaplamlı direksiyonda gelir. Ben kendim uğraşmadım başka bir yerde yaptırdım, çokta güzel oldu hatta forumda bazı arkadaşlarda tavsiye etmiştim onlarda aynı yerde yaptırdılar, onlarda menün kaldı.

Serfar3467
27/05/2016, 11:08
Arkadaslar orda aşınma var demek istemistim isinma var mi bilmiyorum neden kaynaklandiginida bilmiyorum ayak dinlenme yerinin. Harantiye girer mi ilk sorum olucak. Ikinci soeum ise fotografta ton farki fazla belli olmuyor fakat vites topuzundan bakilirsa gayet anlasilir sizde farketmissinizdir. Volkan beyinde soyledigi gibi direksiyon kaplamasi egea kaplamasima cok yalin bir renk bu yuzden acik duruyor ve inanilmaz siritiyor. Piyasadaki cogu aracta direksiyon simidi konsoldan koyudur daha şık durur. Bahsettigim tum markalar sadece fiat degil. Ama benimki acik oldu ve bu durum beni inanilmaz rahatsiz ediyor

volkan1065
27/05/2016, 11:14
volkan bey, bence yorumları dikkatli okumamışsınız, çünkü olayı tam anlamamışsınız. Şunu söyleyeyim servis Şase numarasından, parça siparişi verir. Parça servise ya Bursa'dan yada İtalya'dan gelir. Başka şansı yok servisin. Yani sistemde hangi parça kayıtlı ise o gelir.Bence servisle alakası yok.ikincisi, eğer şuan Türkiye'de yani Bursa'da direksiyon için kaplama yapılan deri, tek renkse , punto için kullanılan deride o renk olur, bunu neden anlamadınız ben de onu anlamadım? evet kaplama da kullanılan derinin rengi ve tonu aynı olacak diye bir şey yok, ama kullanıcın aynı renkte isteme hakkı var. Serdar bey de bu durumdan şikâyetçi zaten. Bu da en doğal hakkı. Serdar bey tabi ki kendisi kaplatabilir. Uğraşırsa orijinal deri kaplamlı direksiyonda gelir. Ben kendim uğraşmadım başka bir yerde yaptırdım, çokta güzel oldu hatta forumda bazı arkadaşlarda tavsiye etmiştim onlarda aynı yerde yaptırdılar, onlarda menün kaldı.

Deri tek renk olacağını düşünmüyorum. İtalyadan geldiğini düşünmüyorum yedek parçadeposu illaki vardır. Sizin direksiyon resimlerini atarsanız bende düşünüyorum. Ben direksiyonu alcak kullanmayı secdiğim için kot pantolonun fermuarı direksyonun derisini zedeledi. Birde tırnağım vites topuzunun iplerini kopardı. Bu şansızlık 3 gun içinde oldu. Dşreksiyonu kaplattırcam ama vitez topuzu meburen değişecek. Resim atarsanız bir inceleyelim.

ORS15
27/05/2016, 11:28
İtalya'dan veya Bursa'dan derken sadece ayrım için yazdım, tabi ki parça yedek parça depolarından geliyor. İstanbul'da kaç tane parça yedek depoları var kim bilir. Şirketler bazen ürünün aynı rengi değil de yakın renkte ve daha az maliyetli olanı seçiyor , işte olunca böyle direksiyon deri rengi farklı çıkıyor. Örnek 2014 de üretildiyse mat siyah , eğer 2015 üretildiyse parlak siyah olabiliyor. Şirketin o yıl anlaştığı anlaşmaya bağlı , ama kaliteli bir markada bu renk farklığı nereye giderse gitsin olmamalı. Bu direksiyon bence %99 bursa üretimi.
benim kaplama yaptırdığım araç sattığım araçtı, grande punto idi. bilgisayarımda eskiden kalan fotoğrafları varsa resimlerini atarım akşam. Bazen üst üste olunca insanın canı sıkıyor, ama boşuna kendinizi üzmeyin derim. Ben direksiyon ve vites topuzu 150 TL yaptırmıştım sonra kaplamayı gördüm, dedim niye kendimi üzmüşüm dedim, süper olmuş. Tabi ki şu anki fiyatını bilmiyorum.

Serfar3467
27/05/2016, 16:26
fiatı arayıp sikayet kaydı olusturdum. mail atabilecegim bir yer var mı? mesala volkswagenle sorun yasayıp yurt dısına mail atan arkadaslar vardı bunun gibi? hızlı bir şekilde nasıl cozebilirim sorunumu. arac garantili oldugu için dısardan para odeyerek yapmak istemiyorum

ORS15
27/05/2016, 16:40
serdar bey,
Türkiye'de Tofaş var, orada şikayet kaydı oluşturduysanız. ikinci olarak İtalya'ya yaza bilirsiniz , İtalyanca olan Fiat sitesinden , İngilizce olarak yazın daha hızlı dönüş oluyor. Ama yazarken aracınızın motor ve şasi numarasını da yazın daha hızlı sonuç alırsınız. Eğer ekleye bilirseniz direksiyonun eksi halini ve direksiyon değiştikten sonraki halinin fotoğraflarını ekleyin gönderin.

Serfar3467
27/05/2016, 16:48
direksiyonun eski halinin fotografı yok. İtalyaya mail atıcam bakalım donus ne olucak

ORS15
27/05/2016, 16:52
Peki yeni halini siteye koya bilir misiniz? inşallah hemen dönüş yaparlar ve sorunuzu çözerler. orijinali ile aynı olmasını istiyorum deyin. Bu en doğal hakkınız.

ORS15
27/05/2016, 17:25
Bu degişimi, hangi servis yaptı.

Serfar3467
27/05/2016, 18:26
Gurses oto esenlerde degisim yapildi. Fotograf koymustum tekrar koyuyorum. Mail attim italyaya bakalim donsu ne olacak33415

Serfar3467
27/05/2016, 18:27
33416
Vites topuzunun altindaki deri parcasi degismedi orda fark net anlasiliyor

Serfar3467
27/05/2016, 20:59
ve bu arada arkadaslar diger baslıca sorunlar arka stop buhar sorunu anahtarın yan durması yani anahtar ucunun. on disklerin arka kampanaların pas tutması. direksiyonda city modunda yuzde 50 gibi agırlasma. hasta etti beni valla hepsini garanti kapsamı altında değğiştiren olmadı mı ?

ORS15
27/05/2016, 22:53
Serdar bey, uzatılmış garanti de , hangi paketi yaptırdınız.gold paket mi, silver paket mı.gold neyi kapsıyor ,silvir paket neyi kapsıyor.

Serfar3467
28/05/2016, 00:22
Bana paket sorulmadi 1 yil uzatilmis garabtiye 650 tl odedim 78 binde arac 2013 model lounge

Serfar3467
28/05/2016, 00:23
Sanirim gold silver diye bir ayirim yok olsa soylenirdi diye dusunuyorum

Serfar3467
28/05/2016, 16:05
Forum sakinleri nerdesiniz yorumlariniza ihtiyacim var lutfen yardimci olun

Serfar3467
31/05/2016, 16:49
Forum sakinleri nerdesiniz yorumlariniza ihtiyacim var lutfen yardimci olun

Serfar3467
01/06/2016, 00:34
bugun yurt dısından mail geldi detaylı bilgi istendi adres, telefon, goturdugum servis gibi bakalım sonuc ne olacak

ORS15
01/06/2016, 08:15
bugun yurt dısından mail geldi detaylı bilgi istendi adres, telefon, goturdugum servis gibi bakalım sonuc ne olacak

Gelişmeleri merakla bekliyoruz. inşallah sorunu çözerler.

ORS15
01/06/2016, 08:52
Serdar bey, daha cevap yazmadıysanız, servisin adresini, telefonunu ne zaman değişim yaptığını yazın. Sizin adresinizi telefonunuzu , değişim yapılan tarihi, sizin aracın şasi ve motor numarasını. ayrıntıları da yazın ki dönüş daha hızlı olsun.

Serfar3467
01/06/2016, 15:45
ali bey hepsini detaylı olarak yazdım maile cevap verdim farkat daha donus almadım beklemedeyim

ORS15
01/06/2016, 15:49
ali bey hepsini detaylı olarak yazdım maile cevap verdim farkat daha donus almadım beklemedeyim

Merak etmeyin dönüş yaparlar kesin İtalya bu konuda daha ciddi , şimdi buradaki Tofaş'tan bilgi talep etmişlerdir. Bilgi gelince değerlendirip dönüş yaparlar, bu süreç bir kaç hafta alabilir.

Serfar3467
03/06/2016, 00:17
Arkadaslar sorununu cozen forumdan ayriliyor gibi daha once boyle bir sorunla karsilasan olmasi mi ? Sorunlarimi siralamak istiyorum. Arka stoplar bugulaniyor el freni tam tutmuyor hatta 2 gun once kucuk bir kaza yaptim arkalari kitlemedi. Allahtan bisey olmadi cizik disinda. Anahtar dili disarda on diskler ve arka kampanalar pas icinde. Ayak dayama.yeri asinmis fena derecede. Motor ilk calismada ve kalkista titreme yapiyor silecekler bile sallaniyor sorunlarim bunlar direksiyon degiaimi sonrasi olan sorunu da belirtmistim zaten. Bu arada city modunda da biraz agirlasma var

Ezeldenberi
03/06/2016, 01:24
Arkadaslar sorununu cozen forumdan ayriliyor gibi daha once boyle bir sorunla karsilasan olmasi mi ? Sorunlarimi siralamak istiyorum. Arka stoplar bugulaniyor el freni tam tutmuyor hatta 2 gun once kucuk bir kaza yaptim arkalari kitlemedi. Allahtan bisey olmadi cizik disinda. Anahtar dili disarda on diskler ve arka kampanalar pas icinde. Ayak dayama.yeri asinmis fena derecede. Motor ilk calismada ve kalkista titreme yapiyor silecekler bile sallaniyor sorunlarim bunlar direksiyon degiaimi sonrasi olan sorunu da belirtmistim zaten. Bu arada city modunda da biraz agirlasma var

Serdar bey, aynen size katılıyorum derdini çözen de, çözmek için uğraşmadan da kısa yoldan satanlarda selam verip giden çok.
Sizin sorunların çözümünün çoğunu formda bulabilirsiniz.
1-Arka stopların buğu yapması olayını formda ki paylaşımlardan gördüğüm kadarıyla servis bile çözemediği için değişime gidiyor. Benim stoplar çok şükür şuana kadar buğu yapmadı. Eğer buğu yapacak olursa mantık dahilinde ve elimden gelirse çözümlemeye çalışırım. Tahminimce stopların arkasında ki titreşim önleyici süngerlerden mi, kaynaklanıyor diye düşünüyorum çünkü su girecek başka bir yeri yok. Oraya iyi bir yalıtım yapılıp denemek lazim.
2- Arka frenler için diğer konuda arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştılar inşallah işini iyi bilen bir ustaya denk gelir ve sorununuz düzelir.
3- https://forum.grandepuntotr.com/uye-garaji/60722-anahtarlari-acik-kalanlar-iceriye.html#post991914
4- https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/60510-fren-kliperleri-ve-firen-kampanasi-boyama.html?highlight=Kampana+boyama
5- Punto Sol Ayak Dayama « Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/punto-sol-ayak-dayama-pmu655)
6- Motorun tirtemesi hakkında yine formda bir çok konu başlığı altında çözüme ulaşabilirsiniz.
Sizde çözüme kavuşan sorunlarınızı tekrardan bizimle paylaşırsanız diğer arkadaşlara faydası olacaktır.

ORS15
03/06/2016, 09:42

serdar bey,
1-) arka stoplar buhu yapıyor evet, çözüm bulan oldu arka stopların arkasına bir şey koyuyorlardı nem alıcı, forumda var. İkinci olarak ben şöyle yaptım, önce serviste değişim yaptım önce sol buğu yapıyordu değişimden sonra, sağ stop buğu yapmaya başladı. Bence bunu şimdilik şöyle çözdüm, stopun arka kısmında bir küçük kapak var , kapağın altında bant var ben onu çıkardım. sonra kapağı geri taktım, şimdilik buğu yok ama kışın yapar diye düşünüyorum. Bu yüzden buğu için kışa doğru, oraya silikondan kapak yapmayı düşünüyorum, yapıp iğne kadar da bir delik bırakmayı düşünüyorum. Neden kışa bekliyorum, bu yaz stopun güzelce ısınmasını ve içinde nem varsa da nem gider diye düşündüm.

2-)arka frenleri gelince, eğer elinden geliyorsa, kendin sök, kampanaların içindeki aynalı kısmı en ince zımpara ile güzelce, balansını bozmayacak şekilde zımparala, kampanayı yıka. daha sonra aracın üzerinde bulunan balataları güzelce zımparala ama çok yapma balata biter:) daha sonra hava tut ve temizle. daha sonra balatanın mekanizmasını w40 sprey yağ ile temizle ve bazı mekanik kısımlarını kaliteli gres ile yağla. Sonra tak yerine, sonra aracı çalıştır , bir iki kere freni pompala serleşinceye kadar. Sonra el frenini dene bakalım nasıl olmuş:) hatta aracı kaldıra biliyorsan el fireni halatlarını sökerek yağlaya bilirsin veya dıştan elinden geldiği kadar yağlaya bilirsin. daha ince teknikleri de var ama yapması zor şeyler. Yada bir ustaya git bunları yapsın, geriye bildi şeyler varsa eminim vardır, uygulasın hiç sorun kalmaz arka frenlerde. Eğer arka, frenlerin düzgün tutmazsa, aracın freni de zayıf olur ama benim bildiğim ani frende ABS devreye girer ve dört tekeri de kilitler acar , kilitler acar bunlar saniyelik hareketlerdir ve ama genelde sen ön tekerlekleri hissedersin çünkü asıl yük öndedir.
3-) Bu arda diskler ve kampanaların pas içinde olması normal, ben pas içinde olmayan fren diski ve kampanası görmedim. hatta 1 hafta kullanma aracı birde yağmur yağsın ,sonra aracı kullanmadan önce ön fren disklerine bakarsan küfün iki kat artığını görürsün. Ama bu küf genelde ön fren diskinde fazla görülür. ben hava kanallarındaki küfleri bunları yılda 1 defa çubuk tel fırçam ile temizlerim en azından diskin fazla ısınması engelliyor ve daha iyi soğumasını sağlıyor, zaten genelde hava kanallarında oluşuyor bu küf:)
4-)https://forum.grandepuntotr.com/uye-garaji/60722-anahtarlari-acik-kalanlar-iceriye.html#post991914 , buradan baka bilirsin arkadaş gayet güzel anlatmış ve sorunu çözmüş.
5-)ayak koyma yeri aşınması normal, çünkü Fiat bunu yapmış ama şoförün burayı ayak dayamak için kullanacağını unutmuş ve orayı extra güçlendirmemiş, zafer beyin dediği gibi, Punto Sol Ayak Dayama «Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/punto-sol-ayak-dayama-pmu655) buradan ayak adayama yerine bir aparat alıp daha fazla aşınmasını engelleye bilirsiniz yada. servisle görüşün belki taban halısını değiştirdiler.
6-) motor ilk kalkışta titreme yapmasının bir çok nedeni vardır. ben kısaca belli başlılarından bahsedeyim. öncelikle yüksek oranda debriyaj balatasından. Aracınızı 2 veya 3 defa yarım debriyaj yaparak, kalkış yapın ama biraz uzun olsun 2 metre falan değil 50 ve ya 60 metre olsun sonra tekrar deneyin kalkışta artık titreme gitmiş olabilir çünkü bir nedeni.diğer bir nedeni işe, yakıt siteminden veya enjektörlerden olma ihtimali var. Bence önce baskı balatayı deneyin.
7-) direksiyon konusunda, zaten başvuru yaptınız artık sonucunu bekliyorsunuz.
8-)City modun da ağırlaşma var derken onu tam anlamadım. City konusunda çok konu var çok yorumlar var onları incelemenizi tavsiye ederim, size yakın veya aynı şikayeti bulabilirsiniz ve çözüm yolu daha kolay bulunur.

umarım faydalı olmuştur.

punto1414
03/06/2016, 11:42
Aracınızı 2 veya 3 defa yarım debriyaj yaparak, kalkış yapın ama biraz uzun olsun 2 metre falan değil 50 ve ya 60 metre olsun sonra tekrar deneyin kalkışta artık titreme gitmiş olabilir çünkü bir nedeni???

Usta bu işlem ne işe yarıyor?

ORS15
03/06/2016, 13:16
Aracınızı 2 veya 3 defa yarım debriyaj yaparak, kalkış yapın ama biraz uzun olsun 2 metre falan değil 50 ve ya 60 metre olsun sonra tekrar deneyin kalkışta artık titreme gitmiş olabilir çünkü bir nedeni???

Usta bu işlem ne işe yarıyor?

Zamanla debriyaj balatasında aşınmadan dolayı, debriyaj balatasının balansı bozuluyor yada yüzeyinde dengesiz aşınmalar oluşuyor veya volan dişlisine balatadan kalan atıklar yapışıyor, bu yüzden tam tutunma yapamıyor. yarım debriyaj ile bu yazdıklarım dan kurtulmanıza yarar ama genelde buda debriyaj balatasının ömrünün artık azaldığına işarettir.

Serfar3467
06/06/2016, 19:49
direksiyon sorunumla ilgili servisle yasızmalar devam ediyor actıgım şikaet kaydı son durumu bu. daha dogrusu arayıp sorguladıgımda bana soylenen bu

Serfar3467
15/06/2016, 01:08
Bugün bir mail daha aldım konuyla ilgiliniyoruz beklemede kalın diye

ORS15
07/07/2016, 08:33
Serdar bey, iyi bayramlar,konu hakkında bir gelişme var mı?