PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frenler bir sert bir yumuşak

dartanyal
23/05/2016, 16:44
Arkadaşlar merhaba

2006 grande 1.4 benzinli punto aracım var son zamanlara frenlerde bir dengesizlik var gibi kimi zaman çok yukarıda ayağımı koyar koymaz kavrıyor kimi zamanda biraz baskı uyguluyorum oldukça aşağıda kavrıyor ön fren balatalarını 5-6ay önce değiştirdim 15000km falan oldu neden kaynaklı olabilir balatalar bu kadar kısa sürede bitebilir mi yada yada fren merkezi, fren hidroliği vs. Fren hidroliğini hiç bilmiyorum mesela seviyesi hep aynı yerde duruyor ama özelliğini kaybetmiş olabilirmi aracı 4 senedir kullanıyorum hiç değiştirmedim. Yorumlarınızı yazıp aydınlatırsanız sevinirim.

feyzullah
23/05/2016, 17:51
Lastikleri söktürüp balata spreyi ile temizlik yaptırmıştım aynı sorunum çözüldü. Maliyeti yüksek değil buradan başlanabilir.

dartanyal
27/05/2016, 15:34
evet Feyzullah bey dediğiniz gibi benzer bir uygulama bugün topkapıda sanayide yaptırdım öncesinde bir usta fren merkezi değişecek dedi ama emin konuşmuyordu başka birine daha göstermeliyim diye içimden geçirdim sonrasında bir arkadaşım bir usta söylemişti birol usta diye ona götürdüm aracı konuşması hareketleri daha işi bilen biri olduğu konusunda beni ikna etti ön ve arka balataları söküp temizlediler sonrasındada fren ayarlarını yaptılar bakalım şimdilik bir sorun yok gibi 3-5 gün kullanıp göreceğim. Yardımınız için tşkler

feyzullah
27/05/2016, 16:39
Rica ederim. Ben yaptıralım bir yıldan fazla oldu hiçbir sorun yok. Umarım sizin de problem çözülmüştür. Bir daha aynı konuyla meşgul olmazsınız. Keyifli sürüşler :)