PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yorumları sizden

sercan2007
22/05/2016, 18:51
S.a arkadaşlar. 2006 model tüplü 155binde punto evo buldum. eksperden bagaj kapağının değişmiş olduğu ve motor gücünün %70 olduğu söylendi. %70 bana düşük geldi ne dersiniz bana iş açar mı yada satarken sıkıntı olur mu? Teşekkürler..

Mert34
22/05/2016, 19:23
2006 da evo varmı ki hata olmasın onda ? 1.4 fire mı motor daha ayrıntılı bilgi verirsiniz yardımcı olur fire kullanıcıları

sercan2007
22/05/2016, 19:53
2006 da evo varmı ki hata olmasın onda ? 1.4 fire mı motor daha ayrıntılı bilgi verirsiniz yardımcı olur fire kullanıcıları

fire motorda olabilir 2006 model yeni kasa buz mavisi.

feyzullah
22/05/2016, 20:49
Neye göre %70 motor gücü. Eğer computest sonucu ise ihtiyatlı yaklaşmak lazım. Satarken sorun olur mu kısmına gelince her malın alıcısı bulunur kısmet işidir alım satım.

sercan2007
22/05/2016, 21:06
Neye göre %70 motor gücü. Eğer computest sonucu ise ihtiyatlı yaklaşmak lazım. Satarken sorun olur mu kısmına gelince her malın alıcısı bulunur kısmet işidir alım satım.

Evet computest sonucu. aracın normal gücü 75hp raporda çıkan 51hp buradan da ortalama %70 çıkıyor. Ekspere girmeden önce benzin lambası yanıyordu sürekli bu şekilde kullanıyorsanız yakıt sistemi kontrolünü tavsiye ederiz bundan dolayıda olabilir dedi ustalar. benim takıldığım nokta tamircinin dediği durumu ne derecede etkiler.

KaanTs
22/05/2016, 21:24
Evet computest sonucu. aracın normal gücü 75hp raporda çıkan 51hp buradan da ortalama %70 çıkıyor. Ekspere girmeden önce benzin lambası yanıyordu sürekli bu şekilde kullanıyorsanız yakıt sistemi kontrolünü tavsiye ederiz bundan dolayıda olabilir dedi ustalar. benim takıldığım nokta tamircinin dediği durumu ne derecede etkiler.

Yakıt etkilemiş olabilir . tekrar test ettir aracı belki sonuç farklı çıkar

sercan2007
22/05/2016, 21:32
bi yakıt okadar etkiler mi ki hocam. kusura bakma pek anlamamda ben araçtan

KaanTs
22/05/2016, 22:12
bi yakıt okadar etkiler mi ki hocam. kusura bakma pek anlamamda ben araçtan

Eder hocam . benim araçta depo boş olmaya yakın çekişte bi düşüklük oluyor . EURODİZEL motorini alınca kendine geliyor kerata :D ustalar daha iyi bilir araçta başka bir sorun yoksa şayet . yakıttan kaynaklıdır ... :)

feyzullah
22/05/2016, 22:54
Usta gibi ustaya aracı gösterin normal gözle aracı muayene etsin. Çalıştırıp yağ üfleme durumunu ve can kulağıyla motor sesini dinlesin sonrasında da bilgisayara bağlayıp genel bir tarama yapsın size kesin bir tavsiyede bulunur. Bilgisayarsaki sonuçların çok muteber olmadığı yazılıp çiziliyor. Mesela filtre ve yağ bakımlarını yapar yapmaz o teste girseniz çok daha farklı sonuçlar çıkabilir. Hatta fabrikanın resmi olarak sunduğu teknik detaylardan çok daha fazlasını çıkaran computest sonuçlarının açıklandığı forumlarda çokça yazılıdır. Dolayısıyla araç alırken bu sonucu dikkate alarak karar vermek her zaman isabetli olmayabilir. Konuyla ilgili geniş bilgisi bulunan arkadaşlar açıklık getirse daha iyi olur.