PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto manuel de

ORS15
21/05/2016, 16:50
Arkadaşlar, manuel 1,3 puntoda vites degiştirdikten sonra gaz verince vites kolu az bir şey hareket ediyor.mesala vites bir e takıyorsun tam gazı verince , vites topuzu az bir şey geriye geliyor, normal galiba ama siz ne diyorsunuz.sizlerde bu durum nedir

halilimo
21/05/2016, 17:26
Normaldir hocam tum manuel araclarda hafif sallanir. Cok sallaniyorsa motor kulaklari yipranmistir.

ORS15
21/05/2016, 21:03
Aşırı bir sallanma yok.27 bin km de motor takozları bozulur mu ki.servise aradım sordum normal hepsinde vardır.hatta renoultlar da daha fazladır dedi:). Sorun yaratırmı dedim yok birşey olmaz dediler. Ama neden sallanır gaz verince , motor gerimi geldi için galiba, şanzımanda motora bağlı....

ORS15
22/05/2016, 06:56
İnternette vites kolu ile alakalı bitane video bulamadım..

ORS15
22/05/2016, 10:03
Galiba forumda, herkes otomatik kullanıyor.şaka gibi...

feyzullah
22/05/2016, 10:18
Anlattığınıza göre herhangi bir anormallik görünmüyor bence. Ama siz bunu bir sorun olarak görüyorsanız yetkili servis mutlaka ilgilenir söker takar parça değiştirir ekleme çıkarma yapar sonuç olarak hatırı sayılır meblağdaki bir faturayı da tahsil edilmek üzere hazırlar. Bu hasta olmadığınız halde doktora gidip ben hastayım diye şikayette bulunmanız durumunda doktorun sizi boş göndermemek için yazacağı reçeteden çok da farklı olmayan bir haldir.

ORS15
22/05/2016, 10:28
Ben sorun olarak görmüyorum.sadece diger kişilerde bunu fark etmiş mi ve herkeste aynı durum var mı onu ögrenmeye calışıyorum.tabi neden bunu yapıyor.belki kıronik bir durumdur ama ince bir mudahale ile gecebilir.biraz bilgi sahibi olmaya calıştım ancak forumda manuel kullanan bu kadar az olgunu bilmiyordum:)

volkan1065
22/05/2016, 10:33
Forumda çoğu kişide manuel araç var ancak sizin yazdığınız bir sorun değil çok normal bir durum. Dişli hareketi ve boşluğu artı belirttiğiniz gibi motor takozları ve esneme mutlaka vites kolunda bu şekilde oynamalara neden olur. Renaultlarda dedikleri gibi daha fazla. Diğer bir konuda yazdığım gibi çok fazla sorun etmeyin B sınıfı bir araç kullanıyorsunuz.

ORS15
22/05/2016, 10:43
Yok ben bu durumu sorun olarak görmüyorum.şimdi anlaşıldı bu durum kıronik degil standart olması gereken bir durum . Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

gpmesud
01/09/2021, 16:42
Ben sorun olarak görmüyorum.sadece diger kişilerde bunu fark etmiş mi ve herkeste aynı durum var mı onu ögrenmeye calışıyorum.tabi neden bunu yapıyor.belki kıronik bir durumdur ama ince bir mudahale ile gecebilir.biraz bilgi sahibi olmaya calıştım ancak forumda manuel kullanan bu kadar az olgunu bilmiyordum:)

Evet bir çoğumuzda böyle saklasalarda böyle bende 1. viteste pek anlaşılmıyor ama 5. viteste daha belirgin :D