PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 benzinli fiat punto evo

Anilforza
21/05/2016, 15:50
İyi günler herkese bi sorum olucaktı 2011 punto evo full 50.000 km de araç buldum ama benzinli.İlk arabam olucağı için dizel istiyodum.Sizce dizelle arasında yakıt farkı çok olurmu öğrenci olduğum için yakıta önem veriyorum ve araçla çok fazla yol yapmıcam 😃😃 (araç galiba 1,4 ) bilgisi olanlardan cevap bekliyorum teşekkürler

Ezeldenberi
21/05/2016, 16:20
Punto'ların 1.4 benzinli bir çok motoru var, ama hangi motoru? Öncelikle bunu öğrenmeniz gerekir.

feyzullah
21/05/2016, 17:33
2011 model multiair veya fire olmalı. Lpg yoksa bir öğrencinin bütçesini sarsabilecek kadar yakıt sarfiyatı olabilir. Gençliğin verdiği heyecanla biraz da gazladımı cep yakar. Dizel yada lpgye bakın derim.

Anilforza
22/05/2016, 14:55
Fire veya dynamic ikisnden biri malesef tam bilmiyorm ama araşıtırıyorm nette aşağı yukarı 8lt diyolar sizce çook mu

feyzullah
22/05/2016, 16:55
Fire veya dynamic ikisnden biri malesef tam bilmiyorm ama araşıtırıyorm nette aşağı yukarı 8lt diyolar sizce çook mu

8X4.60= 36,89 tl yakıt harcar 100 km.de. Bütçenize uygunsa sorun yok. Benim bütçeme arabayı aldığım ilk yıl uygundu benzinde kullandım sonrasında imkanlar kısıtlanınca Lpg'ye geçtim. Bu tamamen sizin gelirinizde alakalı bir durum.

halilimo
22/05/2016, 17:05
Biz ogrenciyken dolmus parasi bulamazdik simdiki ogrencilerin hepsinde araba var. Arabayi alacak kadar butce varsa ailede yakiti da karsilar. 1.4 fire lpg li ogrenciye uygundur. Gerci araba olduktan sonra yakiti koyan cok olur meraklanmayin. Tuplu ve ofkeli takilirsiniz universitede:D

evren iskent
22/05/2016, 17:35
Eski ogrencilik gunleri geride kaldi. Degisime ayak uydurup normal karsilamakta fayda var.

Soruya gelirsek baslangic maliyetini aile karsilayacagi icin aslinda benzinli almakta bir zarar yok. Bununla beraber dizel oldugunda cebe yansiyacak arti bir katkisi olacak elbette. Yanliz 50.000km de benzinli bulmak kadar kolay degildir dizelde dusuk km'li ve bakimli arac bulmak. Ailenin verecegi meblag 30 ise ve siz 28'e benzinli aliyorsaniz koseye koyacaginiz 2.000tl yi benzin parasi yapip, yakit maliyetini dusurmek mumkun. Temiz bir araca binmek dusuk yakit harcamaktan daha iyidir. Yakittan kazanilan parca maliyetiyle kaybedilebilir.

Saygilarimla.

KaanTs
22/05/2016, 21:25
İyi günler herkese bi sorum olucaktı 2011 punto evo full 50.000 km de araç buldum ama benzinli.İlk arabam olucağı için dizel istiyodum.Sizce dizelle arasında yakıt farkı çok olurmu öğrenci olduğum için yakıta önem veriyorum ve araçla çok fazla yol yapmıcam 😃😃 (araç galiba 1,4 ) bilgisi olanlardan cevap bekliyorum teşekkürler

Benzinli veya dizel fark etmez devirli kullanmaya bak :)

Mert34
22/05/2016, 21:37
öğrenciyim, 1.3mj 90lık versiyonu kullanıyorum ancak bayağı masraf yaptım memnunum denecek seviyeye gelene kadar oda 2.elin cilvesi; triger değişti, ön amortisör takozları ve balatalar değişti. Ondan önce ücretsiz olarak city motoru değişti serviste. Geçen yılda yolda kaldım marş motorunu değiştik konu açmıştım bununla ilgili. Kısacası temiz bakımlı bir dizel bulacaksan dizel al depo bir şekilde doluyor mesela ben hep 40lira koyarım ne dolar ne ışık yanar :D Çok fazla yol yapmam demişsin o yüzden daha yüksek model benzinli bakman daha iyide olabilir senin için tabi

feyzullah
22/05/2016, 23:07
Eski ogrencilik gunleri geride kaldi. Degisime ayak uydurup normal karsilamakta fayda var.

Soruya gelirsek baslangic maliyetini aile karsilayacagi icin aslinda benzinli almakta bir zarar yok. Bununla beraber dizel oldugunda cebe yansiyacak arti bir katkisi olacak elbette. Yanliz 50.000km de benzinli bulmak kadar kolay degildir dizelde dusuk km'li ve bakimli arac bulmak. Ailenin verecegi meblag 30 ise ve siz 28'e benzinli aliyorsaniz koseye koyacaginiz 2.000tl yi benzin parasi yapip, yakit maliyetini dusurmek mumkun. Temiz bir araca binmek dusuk yakit harcamaktan daha iyidir. Yakittan kazanilan parca maliyetiyle kaybedilebilir.

Saygilarimla.

+++ ben de öğrenciyken istanbulda cerrahpaşadan Bayezit'e çok yürümüşümdür Akbil parası olmadığı için. Ama o günlerin tadı, keyfi bambaşkaydı benim için. Şimdi imkanlar artıyor Allah daha çok versin milletimize. Doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde otomobil üniversite öğrencisinin hayatını çok kolaylaştırır, yaşam kalitesini artırır ve fakültedeki başarı profilini yükseltir. Benim de naçizene tavsiyem dizel olsun benzinli olsun temiz bir araca yönelmeniz. Öğrenci adamın vakti çok değerlidir sanayi köşelerinde ziyan edilmemesi gerekir.