PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk çalıştırmada motorun sarsıntılı başlangıç yapması

flexflex
17/05/2016, 20:18
Şunu merak ettim geçen hafta serviste sağ motor kullağım değişti aracın tireşimi vs azaldı rolantide fakat ama şunu fark ettim arabayı ilk anahtarı çevirip çalıştırınca ilk bir sarsıntılı çalışıyor bu normal mi acaba önceden fark etmiyordum araç aşırı titreşimli çalışıyordu . belkide o yüzdem ..peki normal olup olmadığu konusunda fikriniz nedir ? yada bişey daha mı arazalndı yada servis eksik bir işlemmi yaptı ama araba rolantide vs gayet sessiz tireşim konusu çözüldü ama bunu bugun fark ettim pazarda anladım güldüm de bugun de öyle geldi . araç 1.3 easy .

flexflex
19/05/2016, 17:57
güncellll ??

enerji
19/05/2016, 18:01
Klima açık kapalı iken test eder misin?

flexflex
19/05/2016, 22:15

deneyelim onu bir yarın hocam bakalım nasıl olacak

edll
19/05/2016, 22:57
triger den olabilir. bende dedeğişene kadAR ARTARAK VARDI O DURUM. ZİNCİRİ DEĞİŞTİM SORUN KALMADI.

GPEMREE
19/05/2016, 23:00
Bu aralar her çalıştırdığımda değil ama bir kaç sefer bende de yaptı. İlk çalıştırdığımda 1 dakikadan az bir süre sürüyor. Aracın içinde resmen sallanıyoruz. Sonra kendi kendine düzeliyor.

Sent from my iPhone using

flexflex
19/05/2016, 23:41
triger den olabilir. bende dedeğişene kadAR ARTARAK VARDI O DURUM. ZİNCİRİ DEĞİŞTİM SORUN KALMADI.

daha yeni bakımdan çıktı 20 bin km lerde araç öyle çok değil ondan değildir bence ama tabiki bilemiyorum yinede ama araç sert vs kullanılmadı hiç normal devirnde kullanıldı ..

arenas
20/05/2016, 14:37
Araç yeni bakımdan çıktıysa ve sadece ilk marşta sarsılıyorsa,hava filtre kazanının (multijet yazan) bağlantılarına bakın.servisteki acemi elemanlar o ayakları kırabiliyor,o büyük plastik kazan da ilk marşta ve stop ederken baya bi sallanıyo ayakları bozulmuşsa.

Sent from my iPad using

flexflex
21/05/2016, 11:18

Klima kapali iken test ettim yine yapiyir motor sogukken de sicakkende yapiyor anahtari ilk cevirince sarsintiyi.

GPEMREE
21/05/2016, 12:56
Klima kapali iken test ettim yine yapiyir motor sogukken de sicakkende yapiyor anahtari ilk cevirince sarsintiyi.

Benzer sorun bende de var.
Her çalıştırmada da yapıyor mu?
Sarsıntı ne kadar sürüyor?

flexflex
21/05/2016, 13:32
Benzer sorun bende de var.
Her çalıştırmada da yapıyor mu?
Sarsıntı ne kadar sürüyor?

Hocam anahtari calistirinca yapan sarinsinti tirin diye caliirken hani anahtari çevirince olan sarsanti hemen kesiliyor ama biraz fazlla gibi geliyor 1 2 hafta once sag motor aski takozu degistirildi servsite ondan sonra hisettim ayrica isiklarda vs araci kaldirinca da sarsinti yapiyor hafiften yalpalama seklinde bu sorunlar kulaklari degsitikten sonra oldu

GPEMREE
21/05/2016, 14:33
Bendeki sizinki gibi değil. Ben aracı çalıştırdıktan hemen sonra araç sarsıntılı bir şekilde 20-30 saniye civarı çalışıyor. Sonra düzeliyor. Her defasında olmadı ara sıra oldu bu olay. Aracıda hergün kullanmadığım içinde iyi gözlemleme yapamıyorum maalesef.

Sent from my iPhone using

acemi
21/05/2016, 18:04
boğaz kelebeğinden oluyor ben çözüm bulamadım pes ettim. normal usta lpg'ciye atıyor, lpg'ci normal ustaya

GPEMREE
21/05/2016, 18:21
boğaz kelebeğinden oluyor ben çözüm bulamadım pes ettim. normal usta lpg'ciye atıyor, lpg'ci normal ustaya

Şayet benim için yazdıysanız aracım dizel.

flexflex
23/05/2016, 21:49

dize benim arabam lpg ile ilgisi yok :D