PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima kokusu hakkinda

taka8604
17/05/2016, 01:57
Arkadaslar merhaba,

Punto 1.3 mjet aracim var. Klima kapaliyken yada kalorifer acikken hic bir sorun yok ama klimayi kullandiktan sonra kapatip sadece fan calisirken bir nem kokusu geliyor. Aslinda tam nem de degil. Nemle birlikte kuf kokusu gibi birsey.Ne oldugunu cozemedim. Koku dosemelere sinecek diye cok korkuyorum.

Sebebi ve cozumu nedir? Bilen arkadaslar yardimci olursa cok mutesekkir olurum.

Tesekkurler.

khanunl
17/05/2016, 02:05
Arkadaslar merhaba,

Punto 1.3 mjet aracim var. Klima kapaliyken yada kalorifer acikken hic bir sorun yok ama klimayi kullandiktan sonra kapatip sadece fan calisirken bir nem kokusu geliyor. Aslinda tam nem de degil. Nemle birlikte kuf kokusu gibi birsey.Ne oldugunu cozemedim. Koku dosemelere sinecek diye cok korkuyorum.

Sebebi ve cozumu nedir? Bilen arkadaslar yardimci olursa cok mutesekkir olurum.

Tesekkurler.

Polen filitresini değiştirtin geçer !

taka8604
17/05/2016, 02:46
Polen filtresi daha yeni. Degistireli 5000 km oldu yada olmadi. Yine degistirmem gerekir mi?

feyzullah
17/05/2016, 08:12
Klima temizliği yaptırmanız gerekebilir. Polen filtresini değiştirseniz de havayı içeri üfleyen hortum vs. içerisinde oluşan kirler zamanla koku yapabilir.

teadrinker
17/05/2016, 21:50
Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. İnternetten klima temizleyici ve balata spreyi aldım. Klima temizleyiciyi talimatlardaki gibi uyguladım. Daha sonra klima temizleyicisinin içinden çıkan hortumu balata spreyine takıp el yordamı ile Evaporatörün her tarafına sıkmaya çalıştım.En sonun da klima gider borusuna da bir tel sokup çıkardım. Koku falan kalmadı fakat benim aldığım klima temizleyicisinin kokusu 2 gün boyunca biraz ağır koku bıraktı(limon kokusu). Sonuç olarak küf ve rutubet kokusundan tamamen kurtuldum.

taka8604
18/05/2016, 18:51
Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. İnternetten klima temizleyici ve balata spreyi aldım. Klima temizleyiciyi talimatlardaki gibi uyguladım. Daha sonra klima temizleyicisinin içinden çıkan hortumu balata spreyine takıp el yordamı ile Evaporatörün her tarafına sıkmaya çalıştım.En sonun da klima gider borusuna da bir tel sokup çıkardım. Koku falan kalmadı fakat benim aldığım klima temizleyicisinin kokusu 2 gün boyunca biraz ağır koku bıraktı(limon kokusu). Sonuç olarak küf ve rutubet kokusundan tamamen kurtuldum.

Merhaba,

Hangi marka klima temizleyicisi ve balata spreyi aldınız?

ibrahimaydin
18/05/2016, 19:14
Mafra Antibakteriyel Araç Klima Dezenfektanı (Odorbact) Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/mafra-antibakteriyel-arac-klima-dezenfektani-odorbact-pm-otvr1)
Bununla havalandırma sistemini temizledim. Hem havalandırmanın hem de aracın içinin havası değişti. Arabaya binince eski araba gibi kokuyordu içi. Şimdi sıfır araç gibi kokuyor

taka8604
18/05/2016, 21:51
Yarın İstanbul kartal sanayide aracın bakımını yaptıracağım. Eğer sanayide bulabilirsem alıp deneyeceğim. Bulamazsam verdiğiniz linkten sipariş ederim.

Yorumlarda polen filtresi değiştirdikten sonra uygulanması yönünde tavsiyelerde bulunulmuş. Bende o şekilde deneyeceğim.

Gelişmeleri tekrardan yazarım.

Teşekkürler.