PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bor power nano technology

femoli
13/12/2007, 12:45
Kemal Oto merkez sanayi 574. sok no :31 ivedik osb \ ANKARA tel 0312 394 15 10

Arkadaşlar bildiğiniz üzere piyasada çok mamül, çok ürün var hemen hemen hepsini satıyoruz ama bu ürün bir harika bunu sizinle paylaşmak istedim ,Uzun araştırmalar sonucunda ürünü ilk elden vede karşılaştırma yaparak getirdik ve bu ürünü sadece GrandePuntoTR üyelerine özel bir fiyatla vereceğiz ürün yeni geliştirilen bor madeneinden yapılmakta olup eski teneke kutulardan değildir katkılı olan plastik kutulardandır.. kaçırmayın derim .

Elimdeki verileri yarın buraya yazacağım resmi veriler herşeyi ortaya koyuyor inanmıyorum demeyin hepsi gerçek deneyin ve görün .....

Şanzıman vede diferansiyel içinde mevcut aynı fiyat..

Her yere kargo ile gönderilir. hs no su 533 6696772 ivedik şb garanti bankası kemal özcan
Fiyatı sadece 42 ytl dir

Arkdaşlar bor power da kampanya yaptık :)

Sadece nakit yada havale ile 42 tl dir..

Türkiyenin her yerine kargo ile gönderi yapılır... 3 Sene öncesi fiyatına 3 sene sonra :)

irtibat adresi Bor , Bor Power , Motor Silk , Katkı , borax , Ankara (https://www.kemaloto.com/magaza/product.php?id_product=24)

Kemal oto Ankara 0312 394 15 10

BOR, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
DÜNYA “BOR POWER” KULLANIYOR
1-DÜNYANIN İLK NANOTEKNOLOJİK “BOR” İÇERİKLİ NANO YAĞLAYICISI
2-DÜNYANIN İLK NANO PARTİKÜLLÜ BOR ÜRÜNÜ
3-DÜNYANIN İLK NON TOXİC-ZEHİRSİZ YEŞİL YAPRAK İŞARETLİ ÜRÜNÜ
4-DÜNYANIN İLK SIFIR KM ARAÇLARDA DAHİ TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNÜ
5-DÜNYANIN İLK EN SERİ ISI İLETKEN ÖZELLİKLİ ÜRÜNÜ(1200Wm/K)
6-DÜNYANIN EN SERT KORUYUCU FİLM TABAKASINI OLUŞTURAN ÜRÜN
7-DÜNYANIN İLK TİMKEN AŞINDIRMA DEĞERLERİ 0,0001 OLAN ÜRÜNÜ
8-DÜNYANIN İLK ASİT VE KOROZYON ÖNLEYİCİ YAĞLAYICISI
EKONOMİK VE MEKANİK KAZANIMLAR
“TÜV-NORD (ALMANYA)”, “BAM (ALMANYA STANDARTLAR ENSTİTÜSÜ)”, “USA. TEXAS SWRI ENSTİTÜSÜ”, “ASTM-AMERİKA”, “BOSCH”, “SHELL” İTÜ ve diğer kurumlarda yapılan testler ve alınan belgeler,NNT AŞ.’nin Nanoteknolojik Bor üretimindeki başarısını başta Amerika,Almanya,Fransa,Avusturya,Rusya,Belçika,Hol landa,Dubai olmak üzere dünyanın 14 ülkesine sattığı ürünlerle kanıtladığı gibi,aşağıda belirtilen BOR POWER faydalarını da dünyada hiçbir yağlayıcının yapamadığı şekilde tescil etmeyi başarmıştır. Almanya’nın dünyaca ünlü akreditasyon kurumu olan TÜV test merkezinde 2007 model,sıfır km Mercedes S-320 CDI motorunda yapılan sıralamalı performans,yakıt tüketim,eksoz emisyon,zararlı gaz atılımı,yağ ısısı gibi testler sonucu ortaya çıkan neticeler konunun uzmanı Alman mühendisleri şaşırtmayı başarmış,bizleri ise gururlandırmıştır.
1-YAKIT TASARRUFU:%5-20 ARASI
2-PERFORMANS (MOTOR GÜCÜ):%5-9 ARASI
3-YAĞ ÖMRÜNÜN %100 ARTMASI
4-PARÇA ÖMRÜNÜN %100 ARTMASI
5-EKSOZ CO2(KARBONDİOKSİT) ORANININ %15 AZALMASI
6-RAHATSIZ EDEN SESLERİN AZALMASI
7-HARARETİN ÖNLENMESİ
8-YAĞ EKSİLTMENİN AZALMASI
9-KAYIP ENERJİNİN KAZANIMA DÖNÜŞMESİ
BOR POWER MS-250 Motorların ömrünü ve servis kalitesini arttırmak ,enerji kayıplarını önleyerek ekonomik ve mekanik kazanımlar sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.ENERJİ BAKANLIĞI ve ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ ile teknik iş birliği devam eden NNT A.Ş. Nanoteknoloji uzmanı profesör ve yardımcı kadrosuyla bugün itibari ile Türkiye''de kendisine ait Know-How'' lar ile Nanoteknolojik Bor uç ürünleri, Nano ölçekli Bor üretebilen ilk Nanoteknoloji firmasıdır.BOR POWER markalı ürünler şu anda birçok dünya ülkesine ihraç edilmekte ve pazara girdiği her ülkede büyük beğeni ve takdir kazanmaktadır.Cumhuriyet tarihinde bir ilki başaran NNT AŞ, ülkemizi BOR POWER ürünleri ile Dünyanın gelişmiş ülkelerine Nanoteknolojik Bor satar hale getirmiştir.
Yeni değiştirilmiş yağın içerisine katılan BOR POWER, aracın 20-25 dakika rölantide çalışması ile ,motor içinde eşit şekilde homojenize olur. Ortalama 5 litre karter yağ hacimli bir motorun içerisinde ,iç yüzeylerin en ince noktalarına kadar nüfuz eder. Motor içerisindeki BOR partikülleri 6-7 saatlik bir çalışma süresinden sonra koruyucu film tabakası oluşturur. Motor yağı içerisindeki BOR kristallerinin 60% kadarı koruyucu film tabakasının oluşumuna gider , diğer 40%’lık oran ise yağ değişimine kadar yağın moleküler yapısında eşit olarak yüzerler. Mekanik ve Ekonomik tüm faydalarına bilimsel çerçeveden bakıldığında kendi uzman ve kaynaklarımızla geliştirmiş olduğumuz bu Nanoteknolojik ürün emsallerinden tamamen farklı özelliklere sahiptir.
NNT Nanoteknoloji A.Ş.''nin bulduğu ve dünyada henüz bir benzeri olmayan yöntemle elde edilen Nanot Nanoteknolojik MCDP Bor kristalleri ile, benzinli, LPG'li ve dizel taşıtların motor aşınmalarını sıfıra yakın bir düzeye indirmektedir. Motorların iç yüzeyini elmasa yakın sertlikte bir film tabakası ile fiziksel olarak kaplayarak sürtünme ve aşınma hasarlarını önlediği gibi, motorların beygir gücünde %10 düzeyinde artış sağlamaktadır. Sıvı karışım halinde motora uygulanan BOR POWER, motor hararetinin aşırı yükselmesine engel olarak performansın düşmesini önlemekte ve motor yağının ömrünü en az iki kat uzatabilmektedir. Diğer bir özellik de, yakıt tüketimini yüzde 20’ye varan oranlarda düşürmesidir. BOR POWER teknolojisinde yağın içine özel Bor atomlarının yerleşmesi ve dağılması sağlanmaktadır. Bu teknolojinin amacı, sürtünen yüzey çeperinde 6 atom kalınlığında bir koruma kalkanı oluşturmaktır. Bor, gerek elmas kadar sert olması, gerekse ısıyı mükemmel yalıtma özelliğiyle şu ana kadar üretilmiş en yüksek performanslı yağlayıcı maddelerden birini oluşturmuştur. Bunun dışında diğer yağlayıcılar ve katkı maddeleri yağlarla kimyasal tepkimeye girerken, Bor Power herhangi bir tepkime yaratmadığı için ömrü diğerlerine göre çok daha uzundur.
KULLANIMI
250 cc kutu ,5 lt yağa kadar kapasiteli motorlara 1 kutu konması yeterlidir.
GOLD SERİSİ almak isterseniz ; NNT Bor Power S-GOLD 250 60.000 KM Motor Yağ Katkısı 092091
ŞANZIMAN KATKISI almak isterseniz ; NNT Bor Power GBX Şanzıman,Dişli Yağ Katkısı 092093
18 lt yağa kadar kapasiteli motorlar için ise ; NNT Bor Power S 600 30.000 KM Motor Yağ Katkısı 092092 İsimli ürünlere bakabilirsiniz.
Ürün 40.000 km görevini yapmaktadır.
Teknolojik her cihaz ve ürünün kullanma talimatına uyma gereği olduğu gibi, BOR POWER'ın da kullanımında uyulması gereken kurallar tüketici tarafından çok iyi incelenmeli ve kullanım talimatlarına riayet edilmelidir. Bor Power kullanıcısı,aşağıdaki ürün kullanma talimatına uyması halinde kazanımları maksimum seviyede görür ve Nanoteknolojinin hazzını yaşar.
" Aracınızın yağını ve filtresini değiştiriniz.
" Aracınızı 10 dakika çalıştırıp ,yağın ısınmasını sağlayınız. (70-80°C)
" Aracınızın motorunu stop ediniz.
" Bir kaç dakika çalkaladığınız BOR POWER'i ,motor kapağını açıp yağa boşaltınız.
" BOR POWER'ın motorda eşit dağılımını sağlamak için aracınızı 15-20 dakika çalıştırınız.

BOR POWERARACINIZDAKİ BOR ENERJİSİ…

Sürtünme ve onun sonucu olarak ortaya çıkan aşınma otomotiv sanayinin ve endüstriyel iş makinelerinin en önemli sorunlarından biri olarak görülmektedir. Gelecek için motor yağı değiştirmeyi tamamen ortadan kaldıran 'kapalı motorları' hedefleyen bu sanayi, sürtünmeye karşı meydan okuyan araştırmalara büyük ölçüde fon ayırmaktadır.

NNT A.Ş., 13 yıllık Nanoteknoloji tecrübe ve birikimi, konusunda uzman profesör ve yardımcı uzman kadrosuyla Nanoteknoloji yatırımlarını Türkiye'de başarmış ilk Türk şirketidır.NNT A.Ş.'nin şirket bünyesinde istihdam ettiği saygın bilim adamlarının uzun yıllar süren çalışmaları sonucunda en ileri teknik ve kuramları kullanarak ortaya çıkardıkları ürünler, Nanoteknolojinin normal ve ekstrem şartlar altında sürtünmesiz hareketi gerçekleştirebileceğini ispat ederek dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bor Power, işlenmiş borla Türkiye'degerçekleştirilen ilk ürün özelliğine sahip Nanoteknoloji ürünüdür.NNT Nanoteknoloji A.Ş. tarafından tümüyle kendine özgü nanoteknolojik yöntemlerle ve MCDP adı verilen Bor kristalleri üretilen BOR POWER, her tür benzinli ve dizel motorların yanı sıra sanayi makinelerinde koruyucu,performans arttırıcı ve tasarruf sağlayıcı olarak tasarlanmış bir üründür. Bugüne kadar piyasaya sunulmuş kimyasal yağ katkılarından tamamen farklı olarak, Nanoteknoloji'nin sağladığı avantajlarla fiziksel koruma ve performans artışı sunan ürün, sağladığı faydaların yanı sıra herkesin ulaşabileceği ekonomik fiyatlardadır

Bilgi: www.kemaloto.com

GaladrieL
13/12/2007, 14:47
Mehmetcim sanırım metinde aynı paragrafları 2 defa tekrarlamışsın...

İkincisi de bu nanoteknoloji işi artık acayip gelişti, şaşırdımmm :)

faruktuzlu
13/12/2007, 15:39
memooo dün geldiğimde niye bilgi vermedin! alırdım ben de!

femoli
13/12/2007, 15:55
Bilader ne zamandır peşindeydik en sonunda ankara bayiliğini aldık , Bugün geldi daha seninki hazır ...

grandédrivér
13/12/2007, 16:04
bende istiyorum bu üründen yarına eft geçsem 38 ytl'ye alabilir miyim?
ayrıca motor katkısı fiyatı 38 YTL değil mi? şanzıman için bi 38 YTL daha mı ödeyeceğim???

femoli
13/12/2007, 16:48
Evet 38 için son 5 kişi kaldı malesef :(, motor ayrı şanzıman ayrı bence ilkin motoru düşünün eğer yok ikisi birden derseniz sizin için daha iyi olur...

trink ürünü gönderdim ama fazla para göndermişsin 2 lira borcum var sana hak geçmesin :D

Ziyaretçi047
13/12/2007, 17:51
mehmet denedin mi işe yarıyor mu cidden.

femoli
13/12/2007, 17:59
Abi denemek ne ben yılın başından beridir getirtmek için uğraşıyorum bu malzemeyi yarın ürünün onaylı karşılaştırmalarını vede gösterge dyno sonuçlarını koyacağım bakalım ağzın nasıl açık kalacak kısaca bahsedeyim...

99 Bmw 328 i 160 000 km de dyno sonucu 190 hp üründen bir gün sonra dyno sonucu 203,72 , Yani 13,72 hp güç artışı araç sürtünmesi sıfıra indiğinden dolayı güç kaybını performansa dönüştürüyor . Bir örnek daha

Sıfır mercedes ürün koyulmadan 100/ 13,6 , ürün koyulduktan sonra 100/ 10,50 l yakıt yakıyor bunların resmi belgelerini yarın yayınlayacağım şu anda dosyayı bir yere gönderdim ..

Daha ne faydaları var ....

+ ürün diğer markalarla karıştırılmasın, bunun akıcılığı çok fazla yani her araca uyumlu atmosferik yada düz hiç bir zararı yok.

diğer markalar bunlarıda satıyoruz ama hiç bir araca önermem sırf eski model araçlar yağ eksiltmişse yağı tamamlamak için veririm yani faydası olduğu için değil :Dgerçi herkes neyin iyi neyin kötü olduğunu çözdü... anlatmama gerek yok.

femoli
13/12/2007, 18:45
Abi bunlarda dizel benzin 10w40 ,20w50 ayrımı yok sadece şazuman ve motor ayrımı var , Her türlü yağa vede araca uyumlu çünkü ince .

arslanbicakci
13/12/2007, 21:19
doldumu 10 kişi sıralaması yakında yag degiştircem bana gider

Halook!!!
14/12/2007, 00:10
Mehmet Abi 10 kişi oldu mu yahu?

grandédrivér
14/12/2007, 07:15
ben yolluyorum şimdi parayı...ayır bana femoli...
hemen şimdi sabah sabah...
hem şanzıman hem motor için toplam 76YTL...
özelden adresimi yolluyorum...

grandédrivér
14/12/2007, 07:44
femoli bişey daha soracağım şimdi bizim GP'ler 3 lt yağ alıyor. senin yazdıklarında 5lt yağ alanlar için 1 kutu diyor. biz 1 kutu mu koyacaz şimdi ????
fazla gelmesin sonra...detaylı bi kullanım açıklaması yazarsan sevinirim. teşekkürler.... umarım dediğin gibi iyi bir üründür... ,
teşekkürler femoli.... :)

femoli
14/12/2007, 09:09
Arkadaşlar şöyle söyleyeyim on kişi sıralamasına gerek yok sadece 2 lira oynuyor oda kemal ustanın kıyağı oldu fiyat zaten çok uygun netten araştırırsanız yani 38 le , 40 arasında bişi yok evet 2 kişiye daha bu fiyattan vereceğim ve bitecek . Ama ürün verilen fiyatı kat kat geri getirecek buna emin olabilirsiniz o yüzden ilk on'a girdikmi gibi soru göndermeyin:( Yani anlatmak istediğim fiyatı yüzünden almayın bu ürünü işlevi vede getirisi için alın.

Evet tolga ürünün hepsini koyacaksın 5 yada 6 l fazla olursa büyük boyu var onu veriyoruz bizim araçlara bu yetiyor.. Ürününü gönderdim bir motor bir şanzuman güle güle kullan...

fiyatlarımız burada tıklayın

Kemal Oto | Ana Sayfa (https://www.kemaloto.com)

Diğer Modifiye Aksesuar > Bor Power Nano Technology NNT 250 Motor Yağ Katkısı 092090 #5658313 - Sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/bor_power_nano_technology_nnt_250_motor_yag_katkis i_092090WQQaXQQ5658313WQQpXQQdisplayitem?keyword=b or)

Bor Power NNT Nano Technology S250 Motor Yağ Katkısı Oto parça ve Aksesuar yeni Mahalle İlan (https://ilan.elookat.com/ilan-Bor-Power-NNT-Nano-Technology-S250-Motor-Yag-Katkisi-uasuAAN-86391.htm)

facia
14/12/2007, 17:28
ben vti ımda kullandım cok gereksiz ürünler bunlar..Boşverin

1ekim
15/12/2007, 10:27
Bu ürünün S-GOLD 250 modeli varmıdır femoli? ve fiyatı nedir çünkü bir çok özelliği daha çekici.

arslanbicakci
15/12/2007, 11:09
paranı gonderdim cargoyu bekliyoruz

femoli
15/12/2007, 11:32
Bu ürünün S-GOLD 250 modeli varmıdır femoli? ve fiyatı nedir çünkü bir çok özelliği daha çekici. gold modelinin arasında sadece kutu farkı var internette yapılan fiyat aldatmalarına bakmayın içi aynı sadece dışarı giden bir ürün kutusu yurtdışı için dizayn edilmiş Onu farklı gibi gösterip fiyat aldatmacası yapıyorlar iki üründe aynı ...

paranı gonderdim cargoyu bekliyoruz

Adres pek anlaşılmadı bir daha gönderirse hemen korgo luyorum...

femoli
15/12/2007, 16:40
YouTube - kanal 7 TV ANAHABER DE BOR POWER BORPOWER (https://www.youtube.com/watch?v=ULl9PqM2TrA)

YouTube - flash tv de bor power haberi (https://www.youtube.com/watch?v=IELIsjEBWkY)

YouTube - BMW de test BOR POWER (https://www.youtube.com/watch?v=FfrqX0k8J4Q)

YouTube - bor power (https://www.youtube.com/watch?v=b7IRgwx3cRs)

osmanaydo
17/12/2007, 18:44
Femoli bu katkıyı yağ'ı değiştikten sonramı koyacağız, benim yağ değişimi geldi ona'da atsak olurmu hs na akşam geçerim adresi özelden yolluyorum ok...

arslanbicakci
17/12/2007, 21:28
sagol dostum cargoom bugun geldi hazırlık yapıyorum 1 aydan sonra ankaraya gelecem ozaman sana cook işim duşecek birazda toparlanmıs olurum nede olsa para coook lazım

nyesilyurt
17/12/2007, 23:02
bu ürünü kullanmamız garanti koşullarını etkiliyormu?

Ziyaretçi047
17/12/2007, 23:23
Evet ürünü yağ değişimi esnasında kullanın. Eski yağınıza koymayın yazık etmeyin.

femoli
18/12/2007, 10:18
Evet Yeni yağa atarsanız mükemmel olacaktır eski yağa atarsanız performans kalitesi tam verimli çalışmaz . tamam bir adet gönderiyorum ..

Aslan bıçakcı; güle güle kullanın :)

Nyeşilyurt; hayır garantiyle bir alakası yok 2 gün önce Erdi yılmaz ın aracına serviste koyduk. bakımı yapıldı antalyaya gitti....

Ziyaretçi047
18/12/2007, 15:16
bir de Erdi yolda kalmışmış. ehuehueheuhue

femoli
18/12/2007, 16:02
ehuehheuuhehuu .....

karademir
30/12/2007, 23:29
Hayırlı olsun :) arkadaslar bu borpower gercekten mucıze bır alet. 2006 yazında Istanbul'da resmen 15 gun bekledık bız bu katkı malzemesını satınalabılmek ıcın ve emın olun kesınlıkle etkısını farkedeceksınız. Yalnız su garantı konusunu ben de yarın servısıme danısacagım. Kanaatımce bunu onaylamasalar bıle yag degısımınde akan kırlı yagın ıcınde ne oldugunu anlamayacaklardır zaten.
Ama benım kafamı bırsey kurcalıyor, ılk yag degısımınden once (arac daha 900 km) bunu kullanmak motorun parcalarının alısması yonunden uygun mudur acaba? Bu konuda hıc bır fıkrım yok. Daha once bızım modıfıye ettıgımız aracların en yenısı 3 yıllık aractı... Nasıl olurkı?

femoli
31/12/2007, 18:20
Zaten araçlar eskisi gibi bir oturma dönemi yok yani parçaların alışması gibi bir sorun kalmadı fabrika çıkışı ayarlama yapılıyor .. Bu sıfır araçlara daha fazla öneriliyor çünkü aşınma olayı baştan önleniyor motor ömrü artıyor her türlü motora atılıyor fakat servislerimiz bunu malesef anlamıyor olmaz değip işin içinden çıkıyorlar bu madde mercedeste fabrika çıkışı konulmaya başlanmış ....

karademir
31/12/2007, 21:42
Servıs aynen oyle dedı :( "Bız tavsıye etmıyoruz, arac senın koymak ıstıyorsan koy; ama motorunda bır sorun cıktıgında yagın ıcınde yabancı madde yakalarsak garantı kapsamından cıkar." dedıler :( sımdı gel de kullan kullanabılırsen. Uzatılmıs garantı ıcın 540 ytl verdıkten sonra :(...

femoli
01/01/2008, 13:55
valla bütün servisler aynı şeyi söyler motor arızasında yağ ile ilgili bir sorun çıkmaz zaten öyle bir sorunda arştırmaya gidilir yağdan kaynaklanan bir sorun olduğu taktirde ki böyle bir şey imkansız nonoteknoloji firması aracı bütünüyle sigortalıyor yani tümüyle karşılıyor siz hiç bir şeye karışmıyorsunuz yağdan kaynaklanan bir sorun yoksa ve garantiyi iptal eden firmaya mahkeme başlatıyor sizin için herşeyi düşünmüşler ..

Birde şunu sorun ben aracıma katkı atmak istiyorum ne önerirsiniz garantiyi bozmayacak şu şekilde bir cevap alacaksınız elimizde falan firmanın var bunu atabiliriz bunlar garntiyi etkilemez tüm araçlarımıza atıyoruz :D:D:D:D

femoli
05/01/2008, 14:27
Arkadaşlar bilindik üzere bu test olaylarının artması üzerine NNT firması benim aracı kobay olarak seçti :D aracım dynoda teste girecek bor power dan önce ve sonra olarak bu esnada tv çekimide yapılacak ama çok sağlam vede kaliteli bir dyno ( Bilgisayarlı test yeri) firması arıyorum tanıdık yada bu işi uzman olarak bildiğiniz yada önerdiğiniz varsa cevaplarınızı bekliyorum ..

Arkadan çekim yaptırabilirmiyim bilmiyorum ama o gün stickere geçici olarakta olsa kaputa yapıştırmayı düşünüyorum :D:D reklamın iyisi kötüsü olmaz ::)

OzzY
05/01/2008, 14:57
abi devasa bi sticker yaptır onu yaptıştır :D
2 tane 1 metrelik mesela birini kaputa birini kapıya sonra sökersin istersen ama bence kalabilir:D

femoli
05/01/2008, 17:25
O kadarda diil :D:D:D yani reklam yapacağız ama aracın görüntüsünüde halletmeyelim dimi :D:D:D:D

Hadi arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ....

OzzY
05/01/2008, 17:26
allah allah sticker arabanının görüntüsünümü bozuyo :D:D

bahcelili_ali
05/01/2008, 18:45
abi uraz da var dyno. yada boost r da da vardı yanlış hatırlamıosam

Ziyaretçi047
05/01/2008, 18:45
Reklam esnasında motor alev alırmış. Eheheheh gitti güzelim araba. Gitti nano bor femoli :D

unik06
05/01/2008, 23:13
proshop'da kesin vardır!

bir soruştur istersen?

biloGP
05/01/2008, 23:25
mutluluk verici bi durum. başarılar mehmet abi.

bahcelili_ali
06/01/2008, 17:47
proshop'da kesin vardır!

bir soruştur istersen?

orda yok

serus
07/01/2008, 09:56
Erciyes işyerlerinde var. İstanbul yolu tarafından girdiğin ana caddede 250 m. kadar gittikten sonra sağda.

femoli
07/01/2008, 10:28
allah allah sticker arabanının görüntüsünümü bozuyo :D:D
bir metreye bir metre biraz bozar sanırsam :D:D

abi uraz da var dyno. yada boost r da da vardı yanlış hatırlamıosam

Ali bir görüşelim seninle..

Reklam esnasında motor alev alırmış. Eheheheh gitti güzelim araba. Gitti nano bor femoli :D

cihan birazda ciddi olmayı denesen..

proshop'da kesin vardır!

bir soruştur istersen?

yokmuş. Yae nasıl iş burada bir tane bile yok :( yakın olsun diye uğraşıyorum

mutluluk verici bi durum. başarılar mehmet abi.

teşekkür ederim :)

Erciyes işyerlerinde var. İstanbul yolu tarafından girdiğin ana caddede 250 m. kadar gittikten sonra sağda.
tam bir adres ,isim yada tel verebilirsen çok memnun olacağım:) ...

tempesty
07/01/2008, 16:54
Mehmet İstanbul yolu büyük sanayide COMPUTEST denen bir firma var,orada dyno var ben gördüm..İrtibata geçersen birlikte gideriz.

femoli
07/01/2008, 17:13
Yarın bir kaç yerle görüşüp bilgi alacağım yeri kesinleştirip haber veririm gelmek isteyen arkadaşlar tam gününü saatini veririm beni yalnız bırakmayın tüm punto ailesi olarak orada bulunalım :D

memat
07/01/2008, 17:38
evet abi komputestte var tam ankara oto servisin olduğu caddede çevikkuvvetin arkasında

OzzY
07/01/2008, 17:56
Ders durumu uygun olursa bende gelirim :D:D
Mehmet abi haftaya pazartesi öğleden sonra süper bi tarih bence :D:D

febahadir
07/01/2008, 20:15
abi devasa bi sticker yaptır onu yaptıştır :D
2 tane 1 metrelik mesela birini kaputa birini kapıya sonra sökersin istersen ama bence kalabilir:D

herbalife grubu gibi ha. adamlar mercedes jeeplere bile arka cama, yan kapılara kocaman kocaman herblelife yazdırıp öyle geziyorlar.

Ziyaretçi047
07/01/2008, 20:42
ya mehmet herkese laf yetiştirmişin aynı anda helal. bir de konu sen olunca nedense ciddi olamıyorum :D

volkanmet86
07/01/2008, 20:52
ewt computest ta dyno var...geçen bi arkadaş için 105lik 316yı soktuk 92 beygir çıktı :P

tempesty
07/01/2008, 20:56
ewt computest ta dyno var...geçen bi arkadaş için 105lik 316yı soktuk 92 beygir çıktı :P

Ne kdar ödediniz acaba ??

ekorkut
07/01/2008, 21:01
Uraz a gideceksin. Adam gibi dinamo Ankara' da bir orada var. Ostim' de Yıldız Sanayi Sitesinin karşısında sor benzincilerden birine. Uraz Bosch Servis diye gösterirler yerini. Ücret de 30 YTL falan..Çeki demirini de yanında bulundurmayı unutma. Arabayı halatla bağlıyorlar.

volkanmet86
07/01/2008, 21:05
Ne kdar ödediniz acaba ??

biz kaportaya da baktırdık 50ytl verdik...sadece dyno ne kadar bilmiyorum

femoli
08/01/2008, 10:22
Ders durumu uygun olursa bende gelirim :D:D
Mehmet abi haftaya pazartesi öğleden sonra süper bi tarih bence :D:D

Ozzy valla adamlar ne zaman derlerse o zaman yapılacak ben belirleyemiyorum haber veririm yinede

herbalife grubu gibi ha. adamlar mercedes jeeplere bile arka cama, yan kapılara kocaman kocaman herblelife yazdırıp öyle geziyorlar.

sitee canımız feda :D yazarız bea

beygir gücü zamanla düşüyor ama o kadarda düşmez sanırsam adam gibi dyno cu yokki :(

Uraz a gideceksin. Adam gibi dinamo Ankara' da bir orada var. Ostim' de Yıldız Sanayi Sitesinin karşısında sor benzincilerden birine. Uraz Bosch Servis diye gösterirler yerini. Ücret de 30 YTL falan..Çeki demirini de yanında bulundurmayı unutma. Arabayı halatla bağlıyorlar.

Evet urazada bakacağız da çeki demiri ne ? onların kendi bağları yokmu .

OzzY
08/01/2008, 19:21
Mehmet abi merak ettiğim bişey var sen bunu zaten koymadınmı kendi arabana???

volkanmet86
08/01/2008, 20:14
Ozzy valla adamlar ne zaman derlerse o zaman yapılacak ben belirleyemiyorum haber veririm yinede

sitee canımız feda :D yazarız bea

beygir gücü zamanla düşüyor ama o kadarda düşmez sanırsam adam gibi dyno cu yokki :(

Evet urazada bakacağız da çeki demiri ne ? onların kendi bağları yokmu .

her araç öle çıkıomuş...bizdeki kalitesiz yakıtlarla bu bile iyi dedi ordaki görevli:kicking0:

tempesty
08/01/2008, 23:27
Bende arabamın gücünü merak ediyorum açık filtre kat.iptali falan acaba bir yararı olmuşmudur..Yağ deşiminden sonra eğer test 30 ytl ise hiçbişey değil bende bir ara götüreyim dynoya olmazsa chip olayına girerim biraz aradaki farkı görürüz..

Ziyaretçi047
09/01/2008, 02:45
valla çip olayına girersen benzine ilk çip sen olacaksın sitedeki. ben de merak ediyorum sonuç ne olacak doğrusu. motor modifiyesine meraklı fazla adam yok ki sitede. kim kaldı eski tuningçilerden :D

Halook!!!
09/01/2008, 14:51
Benzinli arabada chip olayı çok da fayda eder mi ki acaba?
Ben çok fazla bir yararı olacağını düşünmüyorum...

Ziyaretçi047
09/01/2008, 15:01
power box kadar olmasa da faydası olacaktır.

tempesty
09/01/2008, 19:02
Deneyip görücez bakalım :) tabi sadece chip değil filtre kat iptali beraber...ama 215 taban maalesef..bakalım

Bülent A.
10/01/2008, 09:53
Ankarada bu işi yapabileceğiniz en doğru adres Uraz dır.
Şuan Tr dek en iyi dynolarda birine sahiptir.
Telefon Numarası : 0 533 4835246
Görüşülecek Kişi : Altuğ Bey.

Görüşecek arkadaş benimde selamımı iletsin lütfen.

femoli
10/01/2008, 11:40
arkadaşlar dün nereye gittiysek araçları yalnış ölcüyor isim vermek istemiyorum gittiğim yerlerin dynoları yalnış tanıyan kişilere danıştığımızda bunlar hep yalnış ölçüyor dediler ..

Uraza gideceğiz bir kaç kişide oraya iyi dediler...

ince5757
10/01/2008, 16:17
Arkadaşlar bu bor power yeni yağ ile beraber koyulacak onu anladımda açıklamalarda filitreninde değişmesi gerektiği yazıyor bu konuyu açıklayabilirmisiniz bana lütfen.

punto elx2001
11/01/2008, 11:39
ince5757
iyi bir servis zaten sana sormaz bile motor yagini degisirtirirken yag filtreside zaten otomatikman degistirir, ha senin arabanin yag filtresini yag degisimi esmasinda degistirmiyorlarsa ben sahsen degistirtmeni siddetle oneririm.

femoli
11/01/2008, 11:53
Yağ değişiminde yağ filitresinide değiştirmeniz gerekiyor bunun nedeni eski yağın yağ filitresinde birikip yeni yağın visco sunu düşürmesidir bunu için yeni yağ ve yağ filitresini değiştirdikten sonra bor ürününü kullanınız en iyi performansı bu şekilde yakalarsınız.

unik06
19/02/2008, 10:15
evet arkadaşlar,
yaklaşık 1000 -1500km arası yaptım,

Sonuçlar:

- Aracın çekişi hissedilir derecede iyileşti.. bariz bir şekilde tekerlere daha fazla güç gittiği belli :)

- yakıt tüketimim: 5.9-6.0'dan 5.6-5.7 elre düştü (gaza gelip de daha fazla basmadım) :)

- Motor sesi, aman da aman azalmadı ama yine de daha ritmik ve tok bir hale geldi.

kısacası,

araba resmen rahatladı ..

Ziyaretçi047
23/02/2008, 06:08
yarın motorsilk in aynı işi yapan ürününü kullanacağım. sonuçları bildiririm. 20.000 den yeni çıktım da :)

TunFeB
01/03/2008, 15:22
arkadaşlar 20000 bakımını yaptırcam. sonuçlar hakkında bilgi verirseniz bende kullanmayı düşünüyorum bu üründen. tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum

osmanaydo
14/03/2008, 14:25
Arkadaşlar ben BorPower'ı Ford Taunus'ta kullandım.
Aracım 1,6 lpg lidir.
BorPower'dan önce bu araç km'de 20Ykr lpg tüketiyordu.
BorPower koyduktan sonra ise 17,5Ykr tüketti.
Aracın gidişinde belirgin bir rahatlama oldu.
Bu rahatlamanın tüketime yansıması da ürünün verilen paranın karşılığını veren bir ürün olduğunun ispatıdır.

femoli
15/03/2008, 09:00
Şu anda fiyatı 45 ytl yakın zamanda fiyatları normal seviyeye çekeceğiz arkadaşlar normal fiyatı 53 +kdv...

güle güle kullan osmanaydo terettüd le aldın ama bak faydasını görünce yelkenler suya düştü :D:D

grandédrivér
18/03/2008, 14:39
sevgili femoli,
serviste bu bor katkılarından satıyorlar fakat 30000km'lik bakımda yağ değişiminde katkıları aracıma koydurmak istedim...servisin söylediği 1.3 mtjet motorlarda bu katkının önerilmediği yani turbo açısından sakıncalı olacağı belirttiler...
aynen şu şeklide...
"EN ÖNEMLİ PARÇA OLAN TURBO BİR PROBLEM DAHİLİNDE TOFAŞIN TAVSİYESİ HARİCİNDE BİR KATIK OLDUĞUNDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK ARIZALARDA GARANTİ KAPSAMINA GİRMEZ..."
sence ne yapmalıyım ileride bir sıkıntı yaşarmıyım sence?
5 yıllık garantimde var...o yüzden bir fikrini almak istedim...
teşekkürler...

femoli
18/03/2008, 14:58
Bütün servisler bu tip olaylara karşıdır onlar prosedürü izlerler Zamanında ismini vermeyeceğim bir katkı satıyorlardı bunu öneriyorlardı başlarına bela olunca sessiz sedasız bıraktılar yani ne satıyorlarsa ellerinde ne varsa o iyidir elinde olmayan ürüne hiç bir zaman koy demezler ..

Bu ürün akışkan bir madde yani koyu değil bu yüzden dünyanın ilk sıfır araca dahi koyulabilirlik ünvanı var ..

Uzun lafın kısası bu ürünün motora hiç bir zararı yoktur turbolu turbosuz akışkanlığı sayesinde en ince deliklerden bile kolayca geçebilir problem yaratmaz için rahat bir şekilde koyabilirsin...

SerhanOz
13/06/2008, 10:56
benimde araba 30bin bakima girecek. multijet.
yeni yag ile birliktemi koyacaklar yoksa servisten cikinca ustune ben mi ekliyim?
hangi urunu tavsiye edersiniz ve fiyati nedir?
bilgi verirseniz sevinirim.

femoli
13/06/2008, 12:11
Aracı bakımdan çıkardıktan sonra koyun ürünü 10 dakika çalkaladıktan sonra sıcak motora dökün ve 10 dakika rolantide çalıştırın konunun ilk msj na bakarsanız yardımı dokunacaktır...

ekorkut
13/06/2008, 13:54
Bu Uraz a götürüp dinamometrede güç ölçtürme olayı ne oldu acaba??

femoli
13/06/2008, 16:29
Kısaca söyleyeyim yalan oldu buradan da sevgili bor power yöneticilerine inceden bir gönderme yapayım hala sallayıp duruyorlar şu gün bu gün diye bakalım hala bekliyoruz .Açıkca ürün güzel ama ürünü pazarlayan ekipte pek söz tutma gibi bir özellik yok o yüzden hala bekliyoruz......

cigpo
15/11/2008, 12:47
selam femoli benim yağı yağ filt resini ve hava filtresini 300 km önce degistirdim 1.3 multijet albea var olurmu yoksa aynı andamı değisçek ordu ilindeyim kargo şanzuman ve motor katkısı için kaç lira tutar şimdidin hayırlı olsun bayilik alabilirim saygılar sartları nelerdir açıklama yaparsan sevinirim tüm türkiye faydalansın bor suz fiat kalmasın

gaziantepunto9676
15/11/2008, 14:10
Bor Power NNT Nano Technology S250 Motor Yağ Katkısı EVET ARKADAŞLAR BEN BU 1 YILDIR BAZI ARAÇLARDA KULLANDIM ÇOK GÜZEL FAYDALI BİR YAĞ KATKISI FİYATIDA MAKUL BEN DAHA PAHALIYA ALIYORUM GAZİANTEP SANAYİİSİNDE MESLEGİM GALERİCİLİK OLDUGU İÇİN ÇOK KULANIYORUZ BU YAGI TAVSİYE EDERİM FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ MEMOLİYE TŞK

femoli
15/11/2008, 14:34
selam femoli benim yağı yağ filt resini ve hava filtresini 300 km önce degistirdim 1.3 multijet albea var olurmu yoksa aynı andamı değisçek ordu ilindeyim kargo şanzuman ve motor katkısı için kaç lira tutar şimdidin hayırlı olsun bayilik alabilirim saygılar sartları nelerdir açıklama yaparsan sevinirim tüm türkiye faydalansın bor suz fiat kalmasın

Cigpo 300 km de bir sorun olmaz araca rahatlıkla koyabilirsin şanzuman + motor 90 ytl fiyatı yani tanesi 45 ytl hala zam yok bizde... Kargo anlaşmalı olduğu için kargo ücretide çok uygun ...

Bor Power NNT Nano Technology S250 Motor Yağ Katkısı EVET ARKADAŞLAR BEN BU 1 YILDIR BAZI ARAÇLARDA KULLANDIM ÇOK GÜZEL FAYDALI BİR YAĞ KATKISI FİYATIDA MAKUL BEN DAHA PAHALIYA ALIYORUM GAZİANTEP SANAYİİSİNDE MESLEGİM GALERİCİLİK OLDUGU İÇİN ÇOK KULANIYORUZ BU YAGI TAVSİYE EDERİM FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ MEMOLİYE TŞK

Çok teşekkür ediyorum ihtiyacınız dahilinde yardımcı olabilirim ...

yerliplaka34
07/12/2008, 20:23
bende bor power motora uyguladım kullanım klavuzunda şuan yakıt tük. 7,0 ile 6,8 arası yani önceden 7,8-8,0 idi valla şimdilik memnunum....

femoli
16/12/2008, 09:42
Bor power ürünlerine 1 yıl zam yok firma zam yapsa bile elimizdeki üstün stokla zammı durdurduk :D sadece 45 ytl

Arrow_hit
29/05/2009, 23:54
Güzel bir şeye benziyor bu bor power. Ancak mühendislikte bir yerden kazandığınız zaman diğer taraftan birşeylerden kaybedersiniz. Atıyorum, ben gemi inşaa mühendisiyim, geminin genişliğini azalttığınızda daha hızlı gidersiniz ancak stabil bir gemi olmaz. Yani konuyu şuraya getirmeye çalışıyorum. Tamam gözle görülür hissedilir bir artış var ama bu bor motor parçasına bir zarar verip vermediği konusunda bir şey okumadım ben. Kafamda ??? leri kalıyor....

femoli
30/05/2009, 10:08
tabiki soru işerti olabilir bor hakkında kiyasal bir bilgim yok ama fayda sağlayan bir ürün nasıl olurda faydalı hem zararlı olabilirki :)

Bor içindeki moleküller sayesinde sürtünmeyi en aza indiriyor yani aşınma olayını yok ediyor buna mahsuben araç daha rahat çalışmaya sessizleşmeye ,daha az benzin yakmaya ,daha uzun ömürlü olmaya, performansı artmaya başlıyor yani hem bunları yaparken hemde motora zarar verirmi muallaktayım :) bence vermez gibi ...

Gemi benzetmeside çok güzeldi ;)

makeles
30/05/2009, 10:43
2 ay önce abim arabasına tavsiye üzerine bakımda koydurmuş.. 2 aydır ne çekişte artma olmuş ne de motor sesinde azalma hissetmiş.. bana önermedi açıkcası..

femoli
30/05/2009, 11:04
Tabiki iyi de kötüde yorum olacak ama gerçekten kullanmış arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa kullanıcılar için daha avantajlı olacaktır..;)

makeles
30/05/2009, 12:02
bor power bana mantıklı geliyor koydurmayı düşündüğüm için çevremde araştırma yapıyorum yalnız burda da sonuçta başkalarının deneyimlerini okuyup karar vermeye çalışıyoruz.. benim için gördüğüm her gün konuştuğum kişinin yorumları daha anlamlıdır.. üye olsa farklı yorumda bulunmazdı.. 30000km değilde belki 60-70bin kmde koydursaydı farkı hissedebilirdi.. 115bin km de vw caddye koyduran arkadaşım ses ve titreşim azaldı sanki diyor.. gelecek ay büyük abim kullanacak bakalım onda nasıl bir sonuç göreceğiz.. :)

femoli
30/05/2009, 16:01
Yeni araç için zaten korumaya yöneliktir .Pek bir sorun olacağını düşünmüyorum ama eski araçlarda çok daha fazla fark ettiriyor...

Stalker
30/05/2009, 16:53
ürünü güzele benziyor sadece "madem bu kadar faydalı bir ürün bu, niçin daha iddalı ve etkili bir biçimde pazarlanmıyor" sorusuna cevap bulamıyorum..

femoli
30/05/2009, 17:04
Valla o konuda kesinlikle haklısın mert bu pazarlayan arkadaşlar kesinlikle bu işle alakası olmayan adalar yani esnaflığın ne olduğunu bilmiyorlar.. Sadece bir kurtlar vadisinde reklam veriyorlar hepsi bu ..

Bu ürünü ben bulup imal edecektimki bak sen o zman :D

pdr42
03/01/2010, 19:59
kemal bu urunlerden hemen hemen hepsini satıyorsun. kişisel bir soru power up mı double up mı bor power mi motor silk mi hangisini tavsiye ediyorsun

agll2000
03/01/2010, 20:12
Double up ı ben bundan 10 yıl kadar önce kullamıştım 1974 model murat 124 de. Kış aylarında rüzgarlı bir yerde durduğu için araba sabah çalışmada epeyce zorlanırdı. Doube up ı koyduktan sonra her seferinde tek marşta motor çalıştı motor sesi azalmıştı kısacası çok memnun kalmıştım. O zamanlar sadece TV ürünü olarak satılıyordu TV den almıştım. Yanında birde bir sprey vardı adını hatırayamıyorum şimdi ama o süper bişeydi işte. TV de reklamı vardı inanmadım denedim distibütörün içine sıktım sonra içine bir bardak su doldurdum suyu boşalttım ama kuruamadım direk kapattım kapağını marşa batım araba çalıştı sorunsu tekleme falanda olmadı hatta geri kapağı söküp kurulamadım bile. Ayrıca o spreyi paslamış vidaların koayca açılmasında, donmuş anahtar yuvasının buzunun çözümesinde(bir kere ullandıktan sonra en azından o yıl tekrar etmek gerekmiyordu) yani muhteşem bişeydi. Kutusunu atmamıştım aklında kalsın dye ama kutuyu nereye koydum bilmiyorum. Adını hatırayanlar olacaktır adını banada hatırlatırsa sevinirim. Tabi hala satıştaysa.

femoli
04/01/2010, 11:09
kemal bu urunlerden hemen hemen hepsini satıyorsun. kişisel bir soru power up mı double up mı bor power mi motor silk mi hangisini tavsiye ediyorsun
mustafacım ismim mehmet :)

Bu saydığın tüm ürünleride satıyorum :)

Bor power reklamı çok fazla en çok satılan ürün. ürün yakıtı norm düzeylerde artırıyor aşınmayı test etmedik motor rahatlamada 10 üzerinden 7 veriyorum fiyatı 45 tl..

Motor silk ..en eski ürünlerden ikinci en çok satan yakıtta norum üzerinde bir azaltma motoru rahatlamada 10 üzerinden 7,5 aracın perf artırıyor ve sabahları ilk çalıştırmada bbiraz daha iyi.. Fiyatı 70 tl

Power up bu ürünü çoğu bilmez çok eski ürün ama çoğu borlu ürüne 10 basar aracın yakıtı sürtünmesi ve motor rahtlatması çok iyidir sürtünme testlerinde birebir vardım ve çok iyi performans göstermiştir sabahları çalıştırmada aracı hiç zorlanmadan rahat bir dönüş sağlar motor rahatlatması 10 üzerinden 9 dur motordaki anormal sesleri minumuma indirger.. fiyatı 25 tl ..

double up . firma piyasanın en eskilerindendir çok güzel ürünleri vardır ama tribuloji adı altında çıkartttıkları ürün gerçekten süper yağ yakan araçlarda kesin çözüm araç rahatlatmasında 10 üzerinden 8 . yakıt ekonomisi normun üzerinde ve beligin far ettiriyor sabahları tek marş ve araçdaki anormal sesleri kesmede üstün .. fiyatı 30 tl ..(koku hediyeli )

ürün kaliteleri ve fiyatları kendimce karşılaştırmalar böyle .. seçim sizin

pdr42
05/01/2010, 00:13
kemalciğim:) pardon mehmetcigim tabi ya bende neden kemal diyorum dedim kemal oto olduğu için yani haksızda değilim:) cevabın için teşekkürler. peki bu motor silk asınan yuzeyleri kapatıyor diye yazılmıs bu diger urunlerde aynı işlemi yapıyorlarmı acaba bir diger soru ise motor silte oldugu gibi yag degisiminden sonra mı kullanmak gereiyor bunları bir digersoru ise bunların hepsi yağ katkı malzemesimi yoksa mekanik aksamla alaklı birseymi bir diger soru ise kullanım omurleri ne kadar bir diger ise cok sordum sanırım sustum:)

femoli
05/01/2010, 09:00
kemalciğim:) pardon mehmetcigim tabi ya bende neden kemal diyorum dedim kemal oto olduğu için yani haksızda değilim:) cevabın için teşekkürler. peki bu motor silk asınan yuzeyleri kapatıyor diye yazılmıs bu diger urunlerde aynı işlemi yapıyorlarmı acaba bir diger soru ise motor silte oldugu gibi yag degisiminden sonra mı kullanmak gereiyor bunları bir digersoru ise bunların hepsi yağ katkı malzemesimi yoksa mekanik aksamla alaklı birseymi bir diger soru ise kullanım omurleri ne kadar bir diger ise cok sordum sanırım sustum:)
Aşınan yüzeyleri kapamaz sadece yüzeyin kayganlığını artırıp aşınmayı azaltır.. Power up ve double up aşınan yüzeyleri kapama etkisi var. yağ yakmasını en iyi kesenlerde onlar zaten.

yağ yağ filitresi değiştikten sonra 500 km içinde kullanmak gerekir yoksa ürünün performansı yarı yarıya düşer.

hepsi yağ katkısı.

kullanım ömürleri 20 000 kmden 100 000 km kadar değişiklik gösterebiliyor.

ms777
05/01/2010, 16:10
Bor Powerı, endüstriyel anlamda dişli alıştırmasında kullanıyorduk etkili bir katkı. Çok sert bir maden 9.3 sertliği var yani en sert madde elmasınki 10. Motor yüzeyini kaplayarak iyi bir sürtünmezsiz yüz elde edilebilir. Fakat; fiatın önerdiği yağlar tam sentetik silikon esaslı ve moniblen katkılı yağlar. Yani aynı görevi yerine getirecek yağlar. Bu katkılarda transfer yağı olarak ne kullanılıyor bilmiyorum o yüzden motor yağını bozabilir dikkatli olmak lazım kullanırken.

femoli
05/01/2010, 16:28
Bor Powerı, endüstriyel anlamda dişli alıştırmasında kullanıyorduk etkili bir katkı. Çok sert bir maden 9.3 sertliği var yani en sert madde elmasınki 10. Motor yüzeyini kaplayarak iyi bir sürtünmezsiz yüz elde edilebilir. Fakat; fiatın önerdiği yağlar tam sentetik silikon esaslı ve moniblen katkılı yağlar. Yani aynı görevi yerine getirecek yağlar. Bu katkılarda transfer yağı olarak ne kullanılıyor bilmiyorum o yüzden motor yağını bozabilir dikkatli olmak lazım kullanırken.
dikkatli olmak konusunda tavsiyen ne olabilir araca yüklenmemk basmamak yada sabahları çalıştırırçalıştırmaz gaza basmamızmı gerek :) Yani bu dikkatli olmak kısmını anlamdım ,yağ koyulur daha sonra arıza verirse verir vermezse vermez dikkat etmek konusu :)

ms777
05/01/2010, 16:35
dikkatli olmak konusunda tavsiyen ne olabilir araca yüklenmemk basmamak yada sabahları çalıştırırçalıştırmaz gaza basmamızmı gerek :) Yani bu dikkatli olmak kısmını anlamdım ,yağ koyulur daha sonra arıza verirse verir vermezse vermez dikkat etmek konusu :)

Bor power zararlıdır araca zarar verir gibi bir düşüncem yok katkı sağlayadabilir zararda verebilir. Motor içersindeki yağ ile uyuşmazlık gösterebilir, bor madeni toz halde oluyor ve karışabilmesi için içine transfer sıvısı ekleniyor. Bu transver sıvısı motor yağı ile eş özellikte değilse sıkıntı doğrabilir benim demek istediğim buydu.

femoli
05/01/2010, 17:34
Bor power zararlıdır araca zarar verir gibi bir düşüncem yok katkı sağlayadabilir zararda verebilir. Motor içersindeki yağ ile uyuşmazlık gösterebilir, bor madeni toz halde oluyor ve karışabilmesi için içine transfer sıvısı ekleniyor. Bu transver sıvısı motor yağı ile eş özellikte değilse sıkıntı doğrabilir benim demek istediğim buydu.
Selim seni iyi anlıyorum aslında anlaşmazsızlık yok ama kullandığın kelime biraz sapa kaldı yani kullanırken dikkatli olmak gerek kısmı .. Bu konuda bilgilisin demek istediğinide çok iyi anlıyorum bunu yağa adapte etmek için mutlaka bir kaç yağ ile özdeşleştirmişlerdir yoksa yağa karışmayıp aksine yağa karşı bir etki gösterip motorda tersine bir sürtünme meydana getirebilirdi ama şimdiye kadar olmamışsa bu zmandan sonrada olacağını sanmam çünkü yeni bir ürün değil çok yerden testleri var bu saaten sonra buna mahal vermezler ;)

ms777
05/01/2010, 18:10
Ben Bor Power nnt fabrikasının pazarlama müdürüyle uzun bir muhabbetim olmuştu açıkcası bu transfer sıvısı konusunda beni pek aydınlatamamıştı, bide görünmeyen faktör krozyon faktörü var uzun soluklu bir durum buda önemli, aynı karakterstiği olan farklı yağların karıştırılması en çok krozyona neden oluyor, yağ normalda bazik karakterstikli oluyor ilk konulduğunda daha sonra asitleşmeye başlıyor bu süreci hızlandırabilir mi bu katkı bilmiyorum (bu durum madeni yağlar için geçerli bir durum tam sentetik yağ kullanıyorsanız zamanla bir asitleşme olmayacaktır), karmaşık bir durum. Ama NNT firmasının bor madeni üzerine ciddi yatırımları var ve iyi bir arge kurmuşlar taktir ettim doğrusu.

agll2000
10/01/2010, 15:21
Bor un yakında yakıt olarak kullanılabileceğin ilişkin yorumlar var ama şmdilik motorlar bora uygun olmadığı için yakıta katkı maddesi olarak kullanıabiliyormuş ve epeyce etkisi oluyormuş.

ms777
10/01/2010, 15:26
Bor un yakında yakıt olarak kullanılabileceğin ilişkin yorumlar var ama şmdilik motorlar bora uygun olmadığı için yakıta katkı maddesi olarak kullanıabiliyormuş ve epeyce etkisi oluyormuş.

NNT Bor Power firmasının bu yönde bir çalışması varmış, boru yakıt olarak kullanılabiliyorlarmış, arge çalışmaları devam ediyorumuş. Bizzat firma yetkilisinden duydum bu bilgiyi. Ayrıca medikal sektöründe de arge çalışmaları devam ediyormuş.

femoli
13/08/2010, 10:23
Arkdaşlar bor power da kampanya yaptık :)

Sadece nakit yada havale ile 42 tl dir..

Türkiyenin her yerine kargo ile gönderi yapılır... 3 Sene öncesi fiyatına 3 sene sonra :)

irtibat adresi Bor , Bor Power , Motor Silk , Katkı , borax , Ankara (https://www.kemaloto.com/magaza/product.php?id_product=24)

Kemal oto Ankara 0312 394 15 10

suvari_84
13/08/2010, 10:50
mehmet abi , ben bu bor u forumdada sordum kimse bi yararını söleyemedi. nedir abi bu bor un yararı sen söle bari 80,000 bakımda kullanmayı düşünüyorum çünkü... ayrıca araca rüzgarlık bide metal eksoz kapağı taktırcam bunlar sende varsa sana geleyim abi..( bbenim kuzen cck1 nickli cemo sana gelmiş valla çok memnun kalmış)

WiSTaRiA
13/08/2010, 12:13
Barış ben yıllardır kullanıyorum eski aracımda da kullandım şimdiki puntişimde de... Çok memnunum ve çoğu arkadaşıma aldırdım hatta araçlarına ben koydum... Şiddetle tavsiye ederim..

suvari_84
13/08/2010, 12:24
orçun abi sen kullanıp memnun kaldıysan kesin alırım mehmet abiden :) fakat son sorum bakımdan bakımamı yoksa şimdi alsam ekletebilir miyim?

femoli
13/08/2010, 12:41
mehmet abi , ben bu bor u forumdada sordum kimse bi yararını söleyemedi. nedir abi bu bor un yararı sen söle bari 80,000 bakımda kullanmayı düşünüyorum çünkü... ayrıca araca rüzgarlık bide metal eksoz kapağı taktırcam bunlar sende varsa sana geleyim abi..( bbenim kuzen cck1 nickli cemo sana gelmiş valla çok memnun kalmış)
Gelirsen yardımcı olurum artık yarıyor yaramıyor bir şey diyemiyorum koyarsınız görürsünüz :)

Ne istersen mevcut ;)

suvari_84
13/08/2010, 12:45
Gelirsen yardımcı olurum artık yarıyor yaramıyor bir şey diyemiyorum koyarsınız görürsünüz :)

Ne istersen mevcut ;)

önümüzdeki hafta sendeyim abi .rüzgarlığı taktırcam zaten hemen vermiyor muşsun boyası sürüyormuş sanırsam hiç değilse geleyim siparişi vereyim.

femoli
13/08/2010, 18:44
ok ;)

mehmetakifusta
11/01/2014, 13:47
NNT Borpower,yeni seri sanırım nanogreen ms-250 filtre ve yağ değiştirmeden kullanabilen ürününü kullanan, öncesi ve sonrası karşılaştırmalarını yaparak, söylemem gereken şu ki, Aracım rahatladı, çekişi gayet hissedilir derecede yükseldi, motor sesi gerçekten azaldı ve yakıtta belki benim aracım ve sürüşümle alakalı olabilir, çünki bakmayı , düzgün kullanmayı seven biri olarak güzel bi yakıt farkı oldu... internetten baya bi baktığımda karşıma çıkan sonuçta gayet manidar...borpowerın teknoloji arge fabrikası nnt , saray yavrusu gibi, herşey intizamlı özene bezene teknoloji adına yakışır bi yer, diğer firmalarınkine baktım merdiven altı desem yeridir...aslan yattığı yerden belli olur diyorum..bide borpower dünyada yılın buluşu ödülünü alıp almanyada müzede sergileniyormuş bizim milletimiz de yok omu iyi yok bumu iyi..test sonuçları, raporlar, yabancı üniversitelerdeki raporlar herşeyi açık açık vermiş sitelerinde...öyle parayı bastır raporu belgeyi alıncak yerlerde değil hani..vallahi helal olsun..ben faydasını fazla fazla gördüm arkadaşlar, o böyle demiş bu böyle demiş bana havada konuuşulan sözler gibi geliyor..ürünü al , doğru kullan bak nasıl farkını görüyorsun.bulandan, yapandan satandan Allah razı olsun...

cihanozdemir84
11/01/2014, 14:33
mehmetakifusta motor yağına mı ekLedınız boru ? gazkelebek bogazında kirLenme yapiyor bır sonrakı yağ degısımınde mutLak kelebek temızlıgı yapdırınız ?

receperdemir
11/01/2014, 14:49
NNT Borpower,yeni seri sanırım nanogreen ms-250 filtre ve yağ değiştirmeden kullanabilen ürününü kullanan, öncesi ve sonrası karşılaştırmalarını yaparak, söylemem gereken şu ki, Aracım rahatladı, çekişi gayet hissedilir derecede yükseldi, motor sesi gerçekten azaldı ve yakıtta belki benim aracım ve sürüşümle alakalı olabilir, çünki bakmayı , düzgün kullanmayı seven biri olarak güzel bi yakıt farkı oldu... internetten baya bi baktığımda karşıma çıkan sonuçta gayet manidar...borpowerın teknoloji arge fabrikası nnt , saray yavrusu gibi, herşey intizamlı özene bezene teknoloji adına yakışır bi yer, diğer firmalarınkine baktım merdiven altı desem yeridir...aslan yattığı yerden belli olur diyorum..bide borpower dünyada yılın buluşu ödülünü alıp almanyada müzede sergileniyormuş bizim milletimiz de yok omu iyi yok bumu iyi..test sonuçları, raporlar, yabancı üniversitelerdeki raporlar herşeyi açık açık vermiş sitelerinde...öyle parayı bastır raporu belgeyi alıncak yerlerde değil hani..vallahi helal olsun..ben faydasını fazla fazla gördüm arkadaşlar, o böyle demiş bu böyle demiş bana havada konuuşulan sözler gibi geliyor..ürünü al , doğru kullan bak nasıl farkını görüyorsun.bulandan, yapandan satandan Allah razı olsun...

ustam güzel özetlemişsin...benim eski aracım ww polo 2004 benzinli...MAŞALLAH iyi yakıyordu, bide üstüne iki günde bir zam, anasını satim çileden çıkmıştım...benim borpowerla tanışıklığım 2008 2009 yılında oldu, bakıma götürdük dostumun arabasını, orda usta kendi aldığı aracına koyarken yakaladık :d oda eski bağımlılardanmış, baya oturup anlattı olan biteni, bizimkiside bende istiyorum dedi ve bakımda koydurdu, ben biraz garanticiyim, öyle pek hemen zıplayan biri değilim, koyduğu günden itibaren hep dikkat ettim fark varmı die resmen araç kendine geldi, bikaç aya kalmadı bende gittim koydurdum filtre yağ değişimi derken kullandık bizim poloya...arabasını iyi tanıyan, sesini dinleyen, biriyim...bikaç aydemeden aradaki fark çıkıyor..dediğin herşey benim aracımda da oldu..şimdi yeni aracım puntoya aldığım gibi yaptırdım, filtre yağ değişiminide kaldırmışlar öyle bişeyde yok şimdiki nanogreen serisinde...sıfır araçta dahada etkili bi ürün, kullanmayan araçlara göre farkını anlıyor insan...şimdi gözüme çarptıda girdim , gerçektende hem ürün hemde yeri olarak hakkını fazla fazla veriyorlar ...bizim biraderde kendi aracında borup mu öle bişey kullandı, şimdi binpişman..adamların siteleri bile açılmıyor, telefonları yok, fabrika desen merdiven altı...dahada bişey demem, aldım kullandım, faydasını gördüm, görüyorum...aracı olan herkezede tavsiye ederim...

receperdemir
11/01/2014, 14:58
mehmetakifusta motor yağına mı ekLedınız boru ? gazkelebek bogazında kirLenme yapiyor bır sonrakı yağ degısımınde mutLak kelebek temızlıgı yapdırınız ?

ben hiç öyle bir arızaya rastlamadım poloda ki iki yağ değişiminde kullanıldı, bence onunla alakalı bişey değil gibi geldi bana, sıkıntı başka bi yerden olabilir, ustalar ne kadar iyi bilselerde, en ufak sıkıntıda bu tarz mevzulara suç atmayıda adet edinmişler cihan... haksızsam söyle :D

tirit
11/01/2014, 15:16

Valla yazdığınızı çözebilmek için bir kaç defa okudum. Lütfen biraz daha düzgün yazalım. Kelebek boğazında birikme yapıyor gibi anladım ama yağa katılan katkının gaz kelebeğinde işi nedir onu anlayamadım?

mucar
11/01/2014, 15:31

Dünyada yılın buluşu ödülünü kim/hangi kurum vermiş? Hangi müzede sergileniyor?

Test sonuçları, raporlar, yabancı üniversitelerdeki raporlar açık açık verilmiş demişsiniz, ben bulamadım. Sitenin neresinde, yazabilir misiniz? Link de olur.

Hangi üniversiteler bunlar? "parayı bastır raporu belgeyi al" şeklinde olmadığının kaynağı nedir?

Tek mesajınız bu olunca insan şüphe ediyor, bizi aydınlatırsanız seviniriz.

Evren_c
11/01/2014, 16:49
Bana masal geliyor bunlar, kusura kalmasın arkadaşlar ama...

femoli
11/01/2014, 18:39
bor powercılar basmış burayı :) tamam güzel üründe kendinizi küçük düşürmeyin daaa :)
birde benim konuda reklam yapmayın gidin bahçede oynayın lütfen..

knidos111
11/01/2014, 18:44
reklam kokan hareketler bunlar mayk,puntoforum yemez bunları,,,,neyse ben bu konuyu ben çok araştırdım, işi bilen ustalar motorsilk in üstüne yok diyorlar,hem muadillerinden ucuz hem kaliteli,hemen sipariş ettim geldi,önümüzdeki bakımda uyguluycam bakalım nasıl bir etki olucak... (not: bu ürün 150 bin km de 1 kullanılıyor ve etkisini 2000-3000 km sonra gösteriyor, sitedeki yorumlara bakıpda '' aldım ertesi gün araba uçtu,coştu,hiç bişey olmadı '' vs laflarına itibar etmeyin,işi gerçekten bilen ustaların yorumları farklı,okuyunca farkedersiniz)

https://www.kemaloto.com/motor-silk-bor-motor-katkisi-kucuk-boy-boronix-250-ml-pmu322

cdogu
11/01/2014, 22:07
Yahu parasini verip,reklam bolumunde konu acan adamin yerinde baska markalar yazilir mi. Emege de esnafa da sayginiz yok mu. Knidos111 ve mehmetakifusta beyler. Rica ederim silin yorumlarinizi. Baska konu acin. Bu konu adamin(mehmet abinin) dukkani resmen. Adidasa gidip nike sormaktan farki yok.ayiptir.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

mehmetakifusta
01/02/2014, 15:41
Dünyada yılın buluşu ödülünü kim/hangi kurum vermiş? Hangi müzede sergileniyor?

Test sonuçları, raporlar, yabancı üniversitelerdeki raporlar açık açık verilmiş demişsiniz, ben bulamadım. Sitenin neresinde, yazabilir misiniz? Link de olur.

Hangi üniversiteler bunlar? "parayı bastır raporu belgeyi al" şeklinde olmadığının kaynağı nedir?

Tek mesajınız bu olunca insan şüphe ediyor, bizi aydınlatırsanız seviniriz.

BORPOWER Kullanın, Taklitlerinden Sakının! on Vimeo (https://vimeo.com/22891681)
BORPOWER'dan 2.000.000 Euro Değerinde Sigorta on Vimeo (https://vimeo.com/22892835)

timbaz
04/05/2016, 11:29
Bu urunlerin tanitimi, aciklamalari cok karisik...
En basiti, yukaridaki astm logosu ne amacla orada?
astm onay veren bir kurum degildir,
Astm 4172, asinma test metodu standardi, 4 ball wear test, ve bunun sonucunda
Aslinda katkili ve katkisiz 2 test sonucu ve deger olmali.. 0.5 katkisiz, 0.45 katkili kullanim vs gibilerinden...
Ama ortada en ufak bir rakam yok...
neyse

Ama bir kac belge
https://uploads.-cdn.com/20160504/2928f63f3a731d6aa5a0835c6e84495c.jpg

https://uploads.-cdn.com/20160504/c634fe8ec3425ba1564ba8a6c0fe1988.jpg
https://uploads.-cdn.com/20160504/21ae0bf05efd8de66dcdafcbaa8c54be.jpg