PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Airbag

loder
10/05/2016, 19:54
Abilerim selam

arkadaşla benim araca bakıyorduk. Airbag lerini iptal etmişler filan dedi gerçekten öyle bişey var mıdır ?

Video aşşağıda bakabilir misiniz ?

https://www.youtube.com/watch?v=tXNeUetxuCI&feature=youtu.be

halils2
10/05/2016, 20:07
Sağ airbagin iptal ışığı kontak açıldığında yanıyor sonra sönüyor, iptal edilmemiş. Arkadaşınız neye dayanarak söyledi bilmiyorum. City ve motor arıza lambalarınız yanıyor, city ne olduğu belli de motor için bilgisayara bağlatıp arıza koduna baktırın derim.

loder
10/05/2016, 20:59
Sağ airbagin iptal ışığı kontak açıldığında yanıyor sonra sönüyor, iptal edilmemiş. Arkadaşınız neye dayanarak söyledi bilmiyorum. City ve motor arıza lambalarınız yanıyor, city ne olduğu belli de motor için bilgisayara bağlatıp arıza koduna baktırın derim.

eyvallah hocam sağolun bilgisayara bağlattım söndürdüler arıza ışıgını ama yine yandı

halilimo
10/05/2016, 22:27
eyvallah hocam sağolun bilgisayara bağlattım söndürdüler arıza ışıgını ama yine yandı

Sorun neymis peki sordunuz mu?

SinanTR
12/05/2016, 18:06
motor ışığı lpg varsa yanar diye biliyorum ama city için cihazla hatanın neyden kaynaklandığını bulabilirsiniz

ethemyigit
12/05/2016, 21:14
motor ışığı lpg varsa yanar diye biliyorum ama city için cihazla hatanın neyden kaynaklandığını bulabilirsiniz

hatalı bilgi bende lpg var ve lpg var diye bir kere olsun motor arıza ışıgı yakmadı duzgun takıldıysa nıye yansın

feyzullah
12/05/2016, 22:27
Montajı doğru yapılan lpg arıza ışığı yakmaz. Tecrübeyle sabit 1 yıl yaklaşık 20.000 km. Forumda 60.000 km. lpg ile sorunsuz kullandıklarını paylaşanlar olmuş okumuştum.

khanunl
13/05/2016, 00:58
Araçta kullanılan Lpg kitinde obd2 (motor arıza ışığını engelleyen kit) özelliği yok ise motor arıza ışığı yanması yüksek olasılıklıdır.Kırmızı direksiyon ışığı yanması city arızası işaretidir!

SinanTR
13/05/2016, 16:02
hatalı bilgi bende lpg var ve lpg var diye bir kere olsun motor arıza ışıgı yakmadı duzgun takıldıysa nıye yansın

ben ne kadar lpg li araç gördüysem genelinde o ışık yanıyodu gayette kilometre yapılan araçlardı hemde o yüzden söyledim enazından kontrol ettirebilir diyelimki o lamba lpgden yanıyodur arkadaş gider bi mekanikçiye millet yolacak kaz arıyor bi sürü masraf ettirirler o ışık yanıyo diye değişmetik şey bırakmazlar ama ışık hala yanar öylesinide gördüm o yüzden söyledim

SinanTR
13/05/2016, 16:03
Araçta kullanılan Lpg kitinde obd2 (motor arıza ışığını engelleyen kit) özelliği yok ise motor arıza ışığı yanması yüksek olasılıklıdır.Kırmızı direksiyon ışığı yanması city arızası işaretidir!

ilave olarak şunuda söyleyebilirim eski kitlerin çoğundada bu sistemin olmadığını biliyorum