PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic ile ilglili ilginç bir uyarı

icedes
10/05/2016, 13:27
Değerli arkadaşlar, hepinize iyi günler diliyorum.

Karabük'te yaşamaktayım, 4 sene önce aldığım 2012 model aracımı sorunsuz kullanmaktayım. Servis için Ankara yakın olmasından dolayı Kavaklıdere otomobili tercih ediyorum, servis haricinde hiç bir yere de gitmedim. Fakat yaklaşık 1.5 senedir ilginç bir sorunla karşı karşıyayım.

Genelde soğuk olan mevsimlerde sadece ilk çalıştırmada aracımın kontağını çevirdiğim zaman (direk çalıştırmayıp ışıkların sönmesini beklerken) yol bilgisayarında otomatik vites devre dışı uyarısı alıyorum (her zaman değil). Ardından hiç bir sorun olmadan araç çalışmaya devam ediyor. 4-5 defa servise gittim, bilgisayara bağlayıp hiç bir sorun tespit edemediler, aracım şuan 55.000 km'de fakat burada hiç trafik olmadığı için baskı balata ömrü ile ilgili olacağını da düşünmüyorum. Aracımın garantisini 5 yıla kadar uzatmıştım 2017 başında bitecek ve yakın bir zamanda aracımı değiştirmek istiyorum. (Sorunla alakasız sadece büyük bir araca geçmek istediğim için). Ve burada aracımı isteyen bir kaç kişi var. Fakat onlara bu şekilde aracımı satamam, bir uyarı alırlar ve eğer gerçekten bu sorun büyük bir sorunsa onlara karşı mahcup olurum. Sorunun sebebi ile ilgili fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler...

Evren_c
10/05/2016, 13:53
Akü bitiyor olabilir. Daha önce değiştirmiş miydiniz aküyü? Akü azalırken vites geçişlerinde problem olabiliyor çünkü.

usermm1
10/05/2016, 16:05
Şöför kapısını açınca gelen vızıldama sesinin bitmesini beklemeden marş basıyorsan olabilir. Çünkü robot hidrolik basıncı dolmadan vitesi boşa alamadığı için hata verebilir.

Enes k
10/05/2016, 17:00
Bu dualogiclerde kronik bir sorun soguk havalarda 1 dakika vites uyari isigi yanar soner bundan kurtulus yok soguk havalarda yapar benim punto da yapiyo ve kapiyi actiginizda robotun yag cekmesini bitirmesini bekleyip oyle marsa basin

icedes
10/05/2016, 22:15
O vızıldama sesine dikkat ederim genellikle, ama zaten ilginç olanı 2 yıl boyunca hiç böyle bir uyarı almamış olmam. Sonuçta kullanış tarzımı hiç değiştirmedim. Akü ile ilgili olarak, ilk servisi aradığımda bana da akü dediler bende aküyü burada ölçtürdüm, hiç bir sıkıntı yok demişlerdi. Ardından bir daha serviste ölçtürdüm gene normal dediler.