PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ kaçağı hakkında yardım

heondan999
08/05/2016, 20:45
Merhaba arkadaşlar G.punto 2007 Multijet aracımda resimdeki yağ kaçakları vardır neler yapılmalı neden kaynaklanmıştır?

Ezeldenberi
08/05/2016, 20:58
Resimde görünen bölümde yağdan ziyade sanki mazot kaçağından kaynaklı mazot yağından kaynaklı kirlenme gibi görünüyor. Bir parça bezle temizleyip bezde ki kokuyla mazotmu yoksa normal motor yağını anlayabilirsiniz.(sadece tahmin)
Alper bey, aracınız kaç km de ve ne kadar zamandır siz kullanıyorsunuz?
Ustaya veya servise baktırdınız mı?

heondan999
08/05/2016, 21:08
Resimde görünen bölümde yağdan ziyade sanki mazot kaçağından kaynaklı mazot yağından kaynaklı kirlenme gibi görünüyor. Bir parça bezle temizleyip bezde ki kokuyla mazotmu yoksa normal motor yağını anlayabilirsiniz.(sadece tahmin)
Alper bey, aracınız kaç km de ve ne kadar zamandır siz kullanıyorsunuz?
Ustaya veya servise baktırdınız mı?

143binde 5 aydır bende bezle silince kapkara oluyor bez, işimden dolayı henüz ustaya gösteremedim

Ezeldenberi
08/05/2016, 21:37
O zaman aracınız hayırlı uğurlu olsun. İnanın tahmin ettiğim gibi çıktı. Araç bakımsız görünüyor sizde ilgili bir kullanıcı olduğunuzu göstermiş oldunuz. En erken bir zamanda aracınızı A-Z' ye genel bir bakıma sokmanız da fayda var. Tüm filtre aksamı yağ değişimi çok önemli.

Ezeldenberi
08/05/2016, 21:38
O zaman aracınız hayırlı uğurlu olsun. İnanın tahmin ettiğim gibi çıktı. Artı mazot kokusu alı yormusunuz. Araç bakımsız görünüyor sizde ilgili bir kullanıcı olduğunuzu göstermiş oldunuz. En erken bir zamanda aracınızı A-Z' ye genel bir bakıma sokmanız da fayda var. Tüm filtre aksamı yağ değişimi çok önemli.

heondan999
08/05/2016, 21:44
O zaman aracınız hayırlı uğurlu olsun. İnanın tahmin ettiğim gibi çıktı. Artı mazot kokusu alı yormusunuz. Araç bakımsız görünüyor sizde ilgili bir kullanıcı olduğunuzu göstermiş oldunuz. En erken bir zamanda aracınızı A-Z' ye genel bir bakıma sokmanız da fayda var. Tüm filtre aksamı yağ değişimi çok önemli.

Teşekkür ederim. mazot kokusu almıyorum,mazot kaçağı mazot pompası etrafında olmazmı? bu kaçak motorun sol tarafında kalıyor . Yanlışım varsa kusura bakmayın bilgisizliğime verin

Ezeldenberi
08/05/2016, 22:12
Bende sadece tahmin etmiştim. Mazot filtresinin atında oldugundan belki daha önceleri sızıntıdan dolayı kirlenmiştir diye düşündüm.

heondan999
08/05/2016, 22:13
Bende sadece tahmin etmiştim. Mazot filtresinin atında oldugundan belki daha önceleri sızıntıdan dolayı kirlenmiştir diye düşündüm.

yorumunuz için teşekkürler

volkan1065
09/05/2016, 08:45
Oradaki hortumun kelepçesinden de olabilir yadaTriger seti kapağından yağ kaçırıyor olabilir. Her iki durumunda kotrol edilmesi lazım.

CanGo48
09/05/2016, 09:15
yağ seviyesine bakın. yağ azalmışsa atma yapabiliyor ayrıca kelepçeleri tazeleyin ve hortumları kontrol edin. Bende de bu durum vardı kelepçeler değişti yağ değişimi oldu sorun çözüldü.