PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşağıdaki yazıyı, bir ortaokul öğrencisi okulunun duvar gazetesine yazmış.

Daywalker
12/12/2007, 13:10
Sanırım birçoğunuz biryerlerde rastlamışsınızdır ancak ben bu gün gördüm hem hoşuma gitti hem de ilginç geldi. Belki bir ortaokul öğrencisi yazmamış olabilir ama yine de hoş bir yazı. Bu gün Biz Kaç Kişiyiz (https://www.bizkackisiyiz.com) adresinde görünce sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu ülkede yaşayan her insanın bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan; ATATÜRK.....

Gençliğinde kot pantolon giyememiş..Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kıran bir sinema filmine gidememiş..Padişah ona Trablusgarp Cephesinde görev verdiğinde , lüks uçak şirketinin -First Class- koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş..Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej eşliğinde Mercedes lerle gezememiş Anadolu yu...

Kurtuluş hareketini başlatmak için , 19 Mayıs ta Samsun a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş..Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş..

Tarih kitaplarına bakılırsa , Yunanlı ları İzmir den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar..Ülkesinde yapacağı devrimleri, inkılâpları unutmamak için , not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş.

Atatürk için üzülüyorum.(!)

Dağ gibi adam bir radyo programına faks çekemeden ; İsmet Paşa için Safiye Ayla dan bir istek parçası isteyemeden gitti.

Lozan Zaferi nden sonra veya Cumhuriyet in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp , elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı.
Evinin balkonuna çıkıp , bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.

Atatürk e acıyorum.(!)

Sen kalk , dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel , sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir.
Çılgın diskolara gitmek , sabahlara kadar içip içip rok yapmak , babasının Mercedes ini alıp şöyle bir Emirgan turu çekmek dururken..

Bunları yapmadı Atatürk..

Keyif çatmadı..

Tüm hayatını ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı..

Onun için büyük adamdı..

Saygılar..

GaladrieL
12/12/2007, 13:58
Çok duygulandım... "İnsan elindekinin değerini kaybettikten sonra anlarmış" derler..
O' nu kaybedeli yıllar oldu ama malesef değerini an-la-ma-mak-ta ısrar eden bir kitle hala mevcut..

Bende bugün gelen bir mailimi sizlerle paylaşmak istiyorum;

https://img528.imageshack.us/img528/598/97821059lu4.jpg (https://imageshack.us)

Seni ve Sana dair olan herşeyi bir ömür boyu yaşatmaya and içen Atatürk evlatları, "dahili ve harici bedhahlara" inat, kanlarının son damlasına kadar bize öğrettiğin doğruları savunacaklar..

ABNEW
20/12/2007, 23:36
mühü mühü ühü ühü Harbiden duygulandım alıcam yaf

???

BrK_20
21/12/2007, 00:58

koskoca bır soru ısaretı arkadasım nedemek ıstemıssın ben anlayamadım aff buyurrr...!:ermm:

twentynine
21/12/2007, 20:34

BİRAZ DAHA AÇIK OLSANDA HERKES ANLASA DERDİNİ???

cgty
23/02/2008, 22:15
eğer ki biz doğru anlamışsak ne söylemek istediğini ki bu şekilde sorguluyoruz, daha fazla söyleyebilecek birşeyi yoktur... gerçektende dalga geçebilecek kadar acizsen, sana çok da fazla söylenebilecek bir şey yok... umarım bir yanlış anlaşılmadır...

dogu
23/02/2008, 22:46
arkadaş anladıgım kadarıyla bir yanlış anlaşılmaya gitmek üzere,biraz sakin olalım, paylaşımlarınız için teşekkürler

cgty
29/02/2008, 10:26
darbedeb ses seda yok... yanakların mı kızardı ?

TunFeB
29/02/2008, 10:50
cidden duygulanmamak elde değil. nelerle kazanılmış bir memleket olduğunu çok iyi anlamamız gerekiyor. ama bu darbe denen arakadaşın tavrını anlayamadım ben. bakılınca pek bir yanlış anlaşılacak bişey yok gibi duruyor bence. forum yönetiminin bunlarla ilgili önlem alması gerektiğini düşünmekteyim.

GaladrieL
29/02/2008, 15:47
Arkadaşlar boş yere sinirlenmeyin, canınızı sıkmayın.. Bunlar çok kısa zamanda havada yok olmaya mahkum sesler..Çokktaann yok olmuş bile baksanıza :)

ACTOROFTHEROAD
29/02/2008, 19:48
amacı neymiş arkaDaşIn gercekteN baya saygısızca bi dawraNIş!!!!! bunLarı yazan küçük arkadaŞImıza da ayrıca tesekkur etmek gerekıo boyLe bıLINcLı insanLAr gerekıo uLkemıze!!