PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çekişten Düşme ve Uğultu Sesi

cunsuz
05/05/2016, 16:26
Selamun Aleyküm Arkadaşlar;

Araç: FIAT PUNTO EVO 1.4FIRE 77HP DYNAMIC DUALOGIC - 2011 - 45.000 KM

Aracım bir süredir çekişten düştü ve yokuşlarda gaza hafif dokununca uğultu sesi duymaya başladım.Ayrıca aracım geçen sene yapılan bakımdan sonra hafif gürültülü çalışmaya başladı.

Aracımın bakımlarını zamanında yetkili servise yaptırdım, geçen sene de uğultu sesini alıyordum fakat usta genel bakımdan sonra hiç bir sıkıntısı olmadığını söylemişti.Triger kayışı bu sene değişecek nasipse.Aracım henüz 45.000 km'de, baskı balata sorunu mu yoksa başka bir sıkıntısı mı mevcut ? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

mertvural90
05/05/2016, 16:30
Klima açık iken mi oluyor yoksa kapalı iken mi?

cunsuz
14/05/2016, 16:46
Klima açık iken mi oluyor yoksa kapalı iken mi?

Klima açık kapalı fark etmiyor maalesef..Dizel gibi çalışmaya başladı araç, gürültü sürekli artıyor ve son zamanlarda ıslık sesine benzer zırıltılı bir ses duymaya başladım seyir halindeyken..Servise götürünce normal karşılıyorlar, uğultu sesini dahi anlayamadılar..

Ankara'da bu işi hakkıyla yapan Usta var mıdır? Teşekkürler.

ayhank
14/05/2016, 22:41
Hocam mrb ayni sorun bendede vardi egsoz manifold contasi degisti sorunum cozuldu usta isin ehli ve cok iyi niyetli bir usta ozel conta yaptirdi diger contalar lpg den dolayi egriyor dedi fiyat olarakta uygun biyer ayrica sadece alfa romeo ve fiyat bakiyor

cunsuz
14/05/2016, 22:50
Hocam mrb ayni sorun bendede vardi egsoz manifold contasi degisti sorunum cozuldu usta isin ehli ve cok iyi niyetli bir usta ozel conta yaptirdi diger contalar lpg den dolayi egriyor dedi fiyat olarakta uygun biyer ayrica sadece alfa romeo ve fiyat bakiyor

1. ve 2. viteste çekişten düşme ve yokuşlarda gaza dokununca avans vurma sesi artıyor muydu hocam ? Bir de ustanın yerini alırsam memnun olurum, teşekkürler.

ayhank
14/05/2016, 22:51
Aynen hocamm

ayhank
14/05/2016, 22:52
Sasmaz da alfaline servis nusret usta puntocu ayhan derseniz tanir

cunsuz
14/05/2016, 22:53
Teşekkür ederim sağ olun, hayırlı akşamlar.

ayhank
15/05/2016, 00:33
Rica ederim iyi aksamlar

cunsuz
30/05/2016, 23:51
Aracın şarj dinamosu miadını doldurmuş maalesef, şırıltı sesi oradan geliyordu ve yenisiyle değiştirerek sorun çözüldü.

Uğultu sesi ise baskı balata bilyasının dağılmasından kaynaklanıyordu, baskı balata da değişti ve uğultu kesildi.

Bu sorunu Kartaş'ta çözememişlerdi ve sesleri normal karşılıyorlardı.Kavaklıdere Oto aracın tüm sorunlarını giderdi, teşekkürler tüm çalışanlara.

onrxx
11/07/2016, 17:37
Hakan Bey, Ayhan Bey merhabalar,

Benimde 2009 model 1.4 Fire Active LPG'li punto aracımdan bahsettiğiniz gibi uğultu gelmekte.Araç ortalama 70km hızda 5. viteste fazla yüklenmeden gaz verince yada 110km hızı geçtikten sonra uğultu iyice artmakta. Aracı benzine alınca ses yok denecek kadar düşmekte. Kendimce kısa bir video çektim.Videoda 5.-15.-20.sn de gaz verince gelen uğultu gibi miydi acaba sizlerinde sorunları? (videoda gelen tak tak sesleri köprü dilatasyonundan geçmem den kaynaklanıyor) Yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=nvXBADwG59M&feature=youtu.be