PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza kodu görmek silmek için program

usermm1
05/05/2016, 14:01
Selam. Arabada dualogic kaynakli bir sorun var. Arac mars basmiyor ve vites gecmiyor. Daha once servis cagirmistim gelip bir soketi temizleyip birde yanindaki bilgisayarla baglanip ariza silmisti arac calismisti. Bugun aynisi oldu bende o soketi temizledim ama araç çalişmadi, ariza kodunu da silmek lazim sanirim. Onu hangi programla yapabilirim? Elimde elm327 bluetooth var ve aracla haberlesiyor. Cesitli programlar denedim android marketten fakat ariza kodu gozukmuyor.

ibrahimaydin
05/05/2016, 14:05
Sadece uygun program yeterli değil diye biliyorum. Pc ile Body computer arasına bir dongle box oluyor sanırım. Daha geniş bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

usermm1
05/05/2016, 14:10
Yukarida belirttiğim gibi Elm327 bluetooth var bununla oluyorsa. Sanirim şanziman ve motor ayri ayri kaydediliyor. Bana şanziman ariza kodunu okuyabilen bir program lazim.

Ezeldenberi
05/05/2016, 14:54
Bence aynı servisi çağırıp, bu arızam hep böyle sürekli olarak devam mı edecek? diye sorun. Arızanın asıl nedenini bulup kesin bir çözüme kavuştursunlar. Yoksa bir sprey sıkmakla araçtaki var olan arıza düzelmez diye düşünüyorum. Bir temassızlık olmuş olsa temizlendiği zaman araç kendiliğinden çalışır konuma gelir ve her hangi bir arıza varsa da bilgi ekranında görürdünüz.

usermm1
05/05/2016, 16:09
Kesinlikle haklısınız arızanın esas nedeninin giderilmesi lazım.

halilimo
05/05/2016, 17:26
Modifiye edilmis elm gerek size https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/45808-elm-327-modifiye-etme.html. konuyu bir goz atin.

Byusufaykut
14/06/2016, 15:42
Aynı dualogic sıkıntısı bnde de var.naptın hocam halledebildin mi? Arac su anda calismiyor kapıda yatıyor bu dualogicten fenalık geldi artık

Byusufaykut
14/06/2016, 15:45
Bursada arıza yi silebilcek cihazı olan bir arkadas varmı ücreti mukabilinde artık servise araç çektirir para vermekten illallah geldi bi yardım edebilecek varsa çok makbule gecer

halilimo
14/06/2016, 22:21
Bursada arıza yi silebilcek cihazı olan bir arkadas varmı ücreti mukabilinde artık servise araç çektirir para vermekten illallah geldi bi yardım edebilecek varsa çok makbule gecer

https://m.n11.com/mini-elm327-obd2-bluetooth-ariza-tespit-P111199671?cid=604001&gclid=CNSgu96dqM0CFUyeGwodewcOsg&gclsrc=aw.ds
Sipari verip kendiniz silersiniz. Her seferinde birini bulmak zor.

usermm1
12/08/2016, 22:06
Yusuf hocam gec gordum mesajini kusura bakma ama genede soyleyeyim birilerine faydasi olur. O calistirirken takilma olayinin olmamasi icin marş basmadan evvel elinle boşa almak gerekiyor. Yok ben basayim kendi boşa alir dersen gecikmeden sanirim takilabiliyor. Niye boyle oldu evvel boyle degildi dersen baski balata eskimesinden olabiliyormus servisin demesi.