PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : depo fullerken hangi katkı?

randall
04/05/2016, 15:25
merhaba arkadaşlar. 2006 dizel punto kullanıyorum. depo ışığı yandıktan sonra depoyu fullemeyi düşünüyorum. depoyu ve egsozu temizlemek için hangi katkıyı önerirsiniz?

krk17
04/05/2016, 15:31
Würth, berner, tunap....diğerleri hikaye yarım depoya konacak uzun yol yapılacak biraz devir çevirelecek....

occupyist
04/05/2016, 15:34
merhaba arkadaşlar. 2006 dizel punto kullanıyorum. depo ışığı yandıktan sonra depoyu fullemeyi düşünüyorum. depoyu ve egsozu temizlemek için hangi katkıyı önerirsiniz?

Bence hiçbir katkı kullanmayın. Bunu yetkili servisler de dile getiriyor. Çünkü o katkıların birçoğu motora zarar veriyor. Pazarlama tekniği ile kullanıcılar yanıltılabiliyor. Yine de takdir sizin. Forumda katkı kullanıp memnun kaldığını söyleyen de var kullanıp "hiçbir fark hissetmedim", "keşke koymasaydım" diyen de var.

Bunun yerine carbon clean yaptırabilir veya nitro, ultraforce gibi akaryakıt firmalarının katkılı yakıtlarını kullanabilirsiniz.

randall
04/05/2016, 15:42
Shell nitro mu?

occupyist
04/05/2016, 15:47
Shell nitro mu?

Evet, Erdem Bey. Ben sürekli bu akaryakıt ürününü kullanıyorum. Hem performans hem motor sessizliği olarak gayet memnumum. Bu konuda yakıtı aldığınız istasyon da önemli bir faktör tabi.

randall
04/05/2016, 15:50
arabayı aldığım kişide shellden kullanıyordu. açıkçası değiştirmeyi düşünmüyorum. bende shellden alıcam. her istasyonda nitro+ bulmak mümkün değil mi?
?

occupyist
04/05/2016, 15:58
arabayı aldığım kişide shellden kullanıyordu. açıkçası değiştirmeyi düşünmüyorum. bende shellden alıcam. her istasyonda nitro+ bulmak mümkün değil mi?
?

Elbette mümkün Erdem Bey. Fakat siz yine de İzmir gibi bir şehirde sürücülerin yoğun olarak kullandığı merkezi, güleryüzlü hizmeti sunan temiz bir istasyonu bulabilirseniz daha sağlıklı olur. En azından uzun yıllar hem yakıttan hem hizmetten memnun kalabileceğiniz bir istasyondan akaryakıt alırsınız.

halilimo
04/05/2016, 16:06
Bence hiçbir katkı kullanmayın. Bunu yetkili servisler de dile getiriyor. Çünkü o katkıların birçoğu motora zarar veriyor. Pazarlama tekniği ile kullanıcılar yanıltılabiliyor. Yine de takdir sizin. Forumda katkı kullanıp memnun kaldığını söyleyen de var kullanıp "hiçbir fark hissetmedim", "keşke koymasaydım" diyen de var.

Bunun yerine carbon clean yaptırabilir veya nitro, ultraforce gibi akaryakıt firmalarının katkılı yakıtlarını kullanabilirsiniz.

Belirtilen sartlari uyduktan sonra katki kullanmanin zarari olmaz. Carbon clean dediginizde de bu katki maddesi kullaniliyor. Wurth, berner gibi firmalar katkidan kaynaklanan zararlari karsiliyor. Ki dava actiginizdada kazanirsiniz. Belli araliklarda kullanmak faydalidir. Bu urunlerden milletin ne beklentisi varda ise yaramadigini belirtiyor. Depoya dokulen bir maddenin motoru tertemiz yapmasi mi bekleniyor. Carbon clean den sonra bile anlasilmaz cogu zaman fark. Mesela ben fuelsave kullaniyordum. Aracida tasarruf icin dusuk devirde kullandim hep hafif duman yapmaya basladi. Berner in urununu kullanmistim. Dumani kesti hemen. Sonrasinda total excellium kullanmaya basladim hala dusuk devirde kullanirim araci yaklasik 14 bin km oldu duman falan yok. Aracta boyle durumlar yoksa kullanmayin.

ORS15
04/05/2016, 16:18
arkadaşlar peki, würth marka enjektör temizleyicisini kullandık diyelim , yakıt bittikten sonra mazot filtresi ve motor yağı değiştirilmesi gerekir mi?

occupyist
04/05/2016, 17:12
arkadaşlar peki, würth marka enjektör temizleyicisini kullandık diyelim , yakıt bittikten sonra mazot filtresi ve motor yağı değiştirilmesi gerekir mi?

Bu şekilde bir işlem yapılmasına "gerek yok" diye biliyorum. Neticede filtre bakımı da yağ bakımı da periyodik bakımlarda yapılan işlemlerdir.

halilimo
04/05/2016, 17:41

Degistirilmesine gerek yok. Ali Bey sizin arac 20 binlerde diye hatirliyorum. Sizin bunlara ihtiyacin olmaz. Periyodik carbon cleani atlamayin yeter ki

krk17
04/05/2016, 20:55
Bu işin başı Carbon clean, sonra bu katkılar ve kişisel görüş ve bazı dizel motor tiplerinde tecrübe ile sabit katkılı mazotlar, ultraforce, nitro vb adlandırılan her zaman enjektörlere uzun vadede zarar verir mazot ne kadar yağlı ise o kadar iyidir..

ORS15
05/05/2016, 10:17
Degistirilmesine gerek yok. Ali Bey sizin arac 20 binlerde diye hatirliyorum. Sizin bunlara ihtiyacin olmaz. Periyodik carbon cleani atlamayin yeter ki

Halil bey , ben kullanmıyorum , arkadaşlar için sormuştum:) benim araç için daha erken, sadece 40,80,120 binde kmlere gelince carbon clean yaptırım yeter. belki 100.000 km lerden sonra katkı maddesi kullanırım:)

ZeMHeRi
05/05/2016, 16:47
würth bu konuda 1 numara yarım depoya atıp devirli kullanırsanız farkı hissedersiniz.

halilimo
05/05/2016, 17:19
Berner i wurth ten daha cok onerirler. Ayrica bir sise katki dolu depoya konur. Sise uzerinde de yazmaktadir.