PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ustanın bile çözemediği çıt çıt sesi , Üstadlar içeri

Apar
03/05/2016, 10:18
Herkese. Merhabalar arkadaslar ,

Aracimin sol ön lastik tarafından , lastik döndükçe çıt çıt çıt sea geliyor.İlk başta lastik arasına taş kaçtı sandım çünkü benlli aralıklarla lastik döndükçe ses yapiyor.Dün yıllardır gittiğim ustama gittim 3 saat uğraştı disklere kadar söktü baktı , arka kampanalara kadar söktü ama ses kesilmedi.Lastikleri kontrol ettik lastiktede bir kesik yada birşey yok.1 haftadır kafayı yiyeceğim bulamadık sorunu.Başına gelen arkadaşlar var mı yada önerileriniz ne olur ?

Bu arada diskleriminde değişme zamanı gelmiş 1 ay daha kullan dedi usta , diskle alakali olabilir mi ?

Teşekkürler.

Puntology
03/05/2016, 11:19
Jant kapağından kaynaklandığını okumuştum bu sesin, tabi yanlış hatırlamıyorsam.

khanunl
03/05/2016, 14:36
Herkese. Merhabalar arkadaslar ,

Aracimin sol ön lastik tarafından , lastik döndükçe çıt çıt çıt sea geliyor.İlk başta lastik arasına taş kaçtı sandım çünkü benlli aralıklarla lastik döndükçe ses yapiyor.Dün yıllardır gittiğim ustama gittim 3 saat uğraştı disklere kadar söktü baktı , arka kampanalara kadar söktü ama ses kesilmedi.Lastikleri kontrol ettik lastiktede bir kesik yada birşey yok.1 haftadır kafayı yiyeceğim bulamadık sorunu.Başına gelen arkadaşlar var mı yada önerileriniz ne olur ?

Bu arada diskleriminde değişme zamanı gelmiş 1 ay daha kullan dedi usta , diskle alakali olabilir mi ?

Teşekkürler.

Aracınızın üzerindeki jant kapakları yan sanayi ise bahsettiğiniz ses genelde gelir.Ses gelen jantın kapağını çıkartıp tekrar ses gelip gelmediğine bakın !

ZeMHeRi
03/05/2016, 17:02
yan sanayi jant kapağıyla alakalı genelde..ben değişmiştim grande punto kullanırken ses kesilmişti.orjınal bayıde tanesi 50 x 4 200 tl fiyat çekmişlerdi geçen sene..

akk0212
08/05/2016, 10:35
lastiğin balans ayarı bozuk olabilir

16BBZ66
08/05/2016, 21:00
o ses havalandırma tesisatından geliyor olabilir ben 2011 de sıfır almıştım 3. gün gelmeye başlamıştı servise götürdüğümde kronik sattığımız araçların yarısı hemen olmasada bir süre sonra geliyor bu ses yüzünden demişti

acemi
08/05/2016, 22:36
cam açıksa benim sol arkadan geliyor, muhtemelen jant kapağı diye hiç bakmadım

EB1983
22/08/2020, 17:29
Olayı çözen var mı?