PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start&Stop sorunu

bodom16
01/05/2016, 13:37
Merhaba arkadaşlar start&stop devre olmasına rağmen hiç çalışmıyor. Akü den süpheleniyorum. Çünkü tavan aydınlatması açıkken mesela dörlüleri yakayım hafif bi voltaj düşüşü oluyor. Sizce de aküden midir? 1 Hafta öncesine kadar her dur kalkda olmasa da genelde devreye giriyordu. 1 haftadır tık yok hatta bazen durduğumda start&stop devre dışı yazıyordu ekranda. Bu arada eğer üzerinde alfa romeo lancey fiat falan yazan akü var araçta. Yani fabrika çıkışlı akü duruyor daha üstünde. Araç 2012 model. Birde start&stop akü yerine normal akü taksam bir sorun olur mu?

burakkocak
01/05/2016, 15:59
Aküden olma ihtimali çok yürsek. Start stop sistemi aküde yeterli sarj var ise araci durduruyor. Sarj az ise veya bir kac elektrikli aksam acik ise ya az bir süreliğine devreye giriyor ya da girmiyor. Giremedigi bazı zamanlarda devre dışı uyarisi verebiliyor. Bende de bu sorun vardi gecen ay Varta Bluedynamic 65 amperlik Start&stop akü aldim simdi hic bir sorun yok. 1 dk lik durmada bile ben debriyaja basmadan calismiyor arac. Depozito olarak kendi eski akümü verip 280 tl ye aldım. Start&stop araca normal akü takamazsin, taksan bile farkli sorunlar ile karsilasabilirsiniz. En basitinden akü start stop marsina dayanamaz ve cok kisa sürede ömrü biter.

bodom16
01/05/2016, 20:44
Aküden olma ihtimali çok yürsek. Start stop sistemi aküde yeterli sarj var ise araci durduruyor. Sarj az ise veya bir kac elektrikli aksam acik ise ya az bir süreliğine devreye giriyor ya da girmiyor. Giremedigi bazı zamanlarda devre dışı uyarisi verebiliyor. Bende de bu sorun vardi gecen ay Varta Bluedynamic 65 amperlik Start&stop akü aldim simdi hic bir sorun yok. 1 dk lik durmada bile ben debriyaja basmadan calismiyor arac. Depozito olarak kendi eski akümü verip 280 tl ye aldım. Start&stop araca normal akü takamazsin, taksan bile farkli sorunlar ile karsilasabilirsiniz. En basitinden akü start stop marsina dayanamaz ve cok kisa sürede ömrü biter.

Anladım çok teşekkür ederim