PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : city mode

randall
29/04/2016, 15:31
city mode arızası ücretsiz değiştirilebilir mi? örneğin benim aracım 2006 model. izmirde bunu yapabilen bir yer biliyor musunuz? yada servis ücretsiz yapar mı?

occupyist
29/04/2016, 15:46
city mode arızası ücretsiz değiştirilebilir mi? örneğin benim aracım 2006 model. izmirde bunu yapabilen bir yer biliyor musunuz? yada servis ücretsiz yapar mı?

Erdem Bey, sizin için 2 ihtimal var. İlki "aracınız ekonomik ömrünü doldurduğu için (10 yaşını geçtiği için) ücretsiz değişimi TOFAŞ A.Ş. onaylamıyor beyefendi" ya da "TOFAŞ A.Ş. onayladı ancak ücretin %30-%40'ını karşılıyor (aracınız yetkili servis bakımlı ise) beyefendi kalan kısmı siz ödeyeceksiniz" diyecektir yetkili servis.

Konu hakkında lütfen forumda daha önceden açılan bu konulara bir gözatın. Bu konu da forumda çok tartışıldı ve çoğu arkadaşımız tecrübelerini paylaştı.

GPEMREE
29/04/2016, 19:32
Erdem Bey, sizin için 2 ihtimal var. İlki "aracınız ekonomik ömrünü doldurduğu için (10 yaşını geçtiği için) ücretsiz değişimi TOFAŞ A.Ş. onaylamıyor beyefendi" ya da "TOFAŞ A.Ş. onayladı ancak ücretin %30-%40'ını karşılıyor (aracınız yetkili servis bakımlı ise) beyefendi kalan kısmı siz ödeyeceksiniz" diyecektir yetkili servis.

Konu hakkında lütfen forumda daha önceden açılan bu konulara bir gözatın. Bu konu da forumda çok tartışıldı ve çoğu arkadaşımız tecrübelerini paylaştı.

Yasin bey şimdi bu city sorunu için 10 yasını dolduranların hiç mi şansı yok; yoksa 10 yasını doldurmuş deme ihtimalleri mi var demek istediniz?

halilimo
29/04/2016, 20:42
Ne tarafta oturuyorsunuz bilmiyorum ama gaziemir poyraz normalde ilgili baya ugrayin degistirilmesini talep edin.

occupyist
03/05/2016, 10:48
Yasin bey şimdi bu city sorunu için 10 yasını dolduranların hiç mi şansı yok; yoksa 10 yasını doldurmuş deme ihtimalleri mi var demek istediniz?

Emre Bey, konu hakkındaki yazdığım mesajı forumda daha önceden böyle bir durumu yaşayan arkadaşlarımızın paylaşımları üzerine yazdım. Yani kesin ve net bilgiyi elbette yetkili servisler kanalıyla TOFAŞ A.Ş. bildirecektir.

Fora61
03/05/2016, 11:06

Benim aracımda 2006 model. Yaklaşık 5 ay önce benimkiside arıza yaptı, değiştirme talebinden bulundum %100 ünü karşılayıp değiştirdiler. Burda arabanın yaşından ziyade sisteme km yi girdiklerini gördüm ben. Yaştan ziyada km daha önemli. eğer sizinki düşükse (benimki 78 binde idi) değişirler die düşünüyorum.