PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Mode

otoriter52
28/04/2016, 23:53
Araçlarınızı düzenli olarak city modeda mı kullanıyorsunuz?Yoksa park yaparken mi bu özelliği kullanıyorsunuz?Direksiyondan gelen sesten sonra servise gittim.Bir şey çıkmadı.Usta düzenli olarak city mode hep açık olabilir dedi.Tecrübelerinizi alabilir miyim

fencolic
29/04/2016, 00:14
yıllardır 7/24 açık.

GPEMREE
29/04/2016, 07:05
Benim de sürekli açık.

Sent from my iPhone using

occupyist
29/04/2016, 08:40
Sadece park ederken açıyorum. Aracın direksiyonu city mod açık olmasa da yeteri kadar yumuşak bence zaten. Bu konu forumda daha önce çok tartışılmıştı :)

ibrahimaydin
29/04/2016, 09:21
Sürekli açık olasının bir zararı yok. Benimki sürekli açık. Hatta city modu kullanmayanlarda da city arızası meydana gelmişti. Ayrıca diğer konudan anladığım kadarıyla sizin aracınızda city arızası yok. başka birşey var.

khanunl
29/04/2016, 14:14
City modunu açık bıraksanız yada açık bırakmasınızda sistem devrede.Açık bırakmadığınızda sistem hidrolik direksiyon efekti ayarında çalışır.

otoriter52
29/04/2016, 14:21
Teşekkürler arkadaşlar.City moda devam o zaman:))

khanunl
29/04/2016, 14:30
Teşekkürler arkadaşlar.City moda devam o zaman:))

Aracınızda city mod açık kalsın.Kendinizi bu konfordan mahrum etmeyin.Umarın olmaz ama bir sıkıntı olacaksa açık olsada kapalı olsada olacaktır.Aracınızın ve City mod'un keyfini çıkartın.

Ezeldenberi
29/04/2016, 14:55
Bende sadece park ederken city modu açıyorum.Daha önceden sürekli açık kullanıyordum taaki U dönüşü yaptığım birkaç yerde araç önden kayma yapana kadar.Doğru mu yanlış mı, bilmiyorum ancak bu kaymayı city modun direksiyonu hafifletmesine bağlıyorum.

khanunl
29/04/2016, 15:20
Bende sadece park ederken city modu açıyorum.Daha önceden sürekli açık kullanıyordum taaki U dönüşü yaptığım birkaç yerde araç önden kayma yapana kadar.Doğru mu yanlış mı, bilmiyorum ancak bu kaymayı city modun direksiyonu hafifletmesine bağlıyorum.

Aracınızı city modda kullanırken 40 Km hız sınırına kadar devrede kalır.Dönüşlerde direksiyonun parmakla döndürebilecek kadar konforda olduğu için sakin dönüş yapmalısınız.Kayma yada eğilimi aracın dönüş yaptığınız noktada zeminden yada aracınızın lastiklerinden kaynaklı olabilir !

feyzullah
29/04/2016, 15:36
2014 Ağustos'tan beri puntoma sahibim ve city konforunu her zaman yaşadım. Bende psikolojik de olabilir ama uzun yolda 120 km. ve üzeri hıza çıktığımda kapatıyorum böyle olduğu zaman direksiyon hakimiyetinin arttığını hissediyorum. Arkadaşların söylediği gibi 30-40 yada 60 km. hıza ulaşınca kendi otomatik devreden çıkıyor. City arızası ile city modda kullanımın yakından ilişkili olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki bu konu forumda çok konuşulmuş ilgili paylaşımları taradığımda da bu kanaatimin doğru olduğunu görmüştüm.

Ezeldenberi
29/04/2016, 15:42
Hakan bey, U dönüşü yaptığım hız sadece 25-30 km civarlarında idi.Olay bir ışıktan kalkıp ikincisine girerken olmuştu.