PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hoparlör değişim öneri

Ferhatde
27/04/2016, 22:02
İyi akşamlar arkadaşlar 2007 grande punto sağ ön kapı hoparlörüm patlak olduğu için değiştirmek istedim internetten biraz araştırarak Sony XS-GTF1638, 16cm 3-yollu, 260 Watt Oto Hoparlör satın aldım ve montaj yaptırdım ancak ses okadar kötüki müzik dinleyemiyorum hoparlör tiz ağırlıklı biraz ses açınca baslarda pat pat veriyor orjinal hoparlörü gibi baslarda dolgun bi ses yok değiştirdiğime pişman oldum.bunun montajla bi alakası varmıdır(yanlış montaj) yoksa hoparlörün eti budu bumudur merak ettim. Bide gördüğüm kadarıyla orijinalinde tiz hoparlörü ayrı bu aldığımda tiz üzerindeydi hoparlör seçimimmi yanlış acaba?

halilimo
27/04/2016, 22:21
Aldigin hoparlor koaks tiz bas hepsi bir. Aracin uzerindeki tizleri iptal ettirseydiniz tiz fazla gelmezdi. Aldiniz hoparlorde bas yok malesef kullanan herkes ayni dertten sikayetci.

Ferhatde
27/04/2016, 23:13
Doğru söylüyorsun ama ben bukadarını beklemiyordum eskisini mumla arıyorum bilsem değiştirmezdim soldakini peki bu aldıklarımı arkaya taktırsam önlere nasıl bi hoparlör uygun olur tek istediğim aracın kendi teybiyle güzel bi ses almak anfi filan takmadan bi öneriniz barmıdor teşekkür ederim

parola1818
27/04/2016, 23:29
Bende önerilere açığım. Orjinal teyip ile önlere ve arkalara hangi marka model hoparlör tavsiye edersiniz?

Sent from my iPhone using

halilimo
27/04/2016, 23:38
Doğru söylüyorsun ama ben bukadarını beklemiyordum eskisini mumla arıyorum bilsem değiştirmezdim soldakini peki bu aldıklarımı arkaya taktırsam önlere nasıl bi hoparlör uygun olur tek istediğim aracın kendi teybiyle güzel bi ses almak anfi filan takmadan bi öneriniz barmıdor teşekkür ederim

Aldiginiz hoparlor bass ta zayiftir ama sesi iyidir. Sizinkinde montajta sorun olabilir. Koakslar da bass az olur. Montaji elektrikcide mi yaptirdiniz yoksa.
Navitech 4017 320w, 17 Cm Coaxıal, 4 Yollu Hoparlor Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/navitech-4017-320w-17-cm-coaxial-4-yollu-hoparlor-pm-otdelcsp4017)
Kullananlar bass in yeterli oldugunu belirtmistiler ama kendim kullanmadim.

turboferhat
27/04/2016, 23:42
Orjinal on hoparlorlerini satarsaniz talibim

Ferhatde
28/04/2016, 18:03
Montajı bizim mahallede birine yaptırdım profesyonel birisi değil sonuçta bu işlerden pek anladığınıda danmıyorum soldaki oririjani çıkarırken yırttı malesef orijinaller öldü. Montaj da sadece kabloları birbirine bağladı okadar :) Mid takım nasıl olur acaba önlere kullanan varmıdır daha iyi sonuç alamazmıyız ucuz yollu

turboferhat
01/05/2016, 17:31
Orjinal on hoparloru olan varsa talibim