PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açı sensörü arızası

onursal
25/04/2016, 22:11
merhabalar 2010 model puntomda ara sıra esp hil holder asr devre dışı kalıyordu iki gün önce fiat özel servisinde bilgisayara takdıklarında açı sensörünün arızalı olduğunu ve city modunun değişmesi gerektiğini fiyatının 3000. tl kadar olduğunu söylediler benim sorum bu city arızası mıdır aracımın garanti süresi dolsa da fiat tarafından city gibi ücretsiz değiştirilir mi değiştirimezse de tüketici hakem heyetine başvurmam sizce gerekli mi

khanunl
25/04/2016, 23:22
esp hill holder asr devre dışı uyarısını fren müşürü arızasından yaptığını biliyorum.Değiştiği zaman düzelecektir.Açı sensörü bozukluğu city arızasıdır.Aracınızın direksiyonunda bir anda döndüremeyecek kadar ağırlaşma olmadıysa ve gösterge tablasında kırmızı direksiyon işareti çıkmıyorsa city arızasından bahsedilemez.Gittiğiniz servis bahsettiğiniz sıkıntıları city diye tanımlıyorsa o servise bir daha gitmezseniz kendinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz.City arızası olması durumunda araçlarda 10 yıllık ekonomik kullanım süresi olduğu için 2020 yılına kadar sorunun çözümünde yardımcı olmaları gerekir.Ayrıca bu tür gizli ayıbı olan parçalar hayati tehlikeye sebep olacaksa süre sınırsızdır.Kolay gelsin.

Not: Kendinizi forum tanıtma bölümünde tanıtırsanız memnun oluruz !

onursal
25/04/2016, 23:35
Arabami ilk calistirdigimda bu arıza lambaları bazen yanıyor bazen yanmiyor yanmadigi zaman hepsi çalışıyor bide kırmızı direksiyon arızası yanıyor ama sağa sola cevirince o lamba sönüyor yarın mersinde servise sokacagim neymiş olmazsa bide servis baksin ayrıca direksiyon da ne ses ne sertleşme hiçbiri olmuyor

onursal
26/04/2016, 14:58
Bugün mersin boranlar servisinde 75000 km deki garantisi dolmus daha önce 1 defa servise gitmiş aracim in city arizasinin ucretsiz degistirilecegini ancak araci bakıma sokmadan bunu yapamayacaklarini belirttiler aracın bakımları daha 10 gün önce yaptırmıştım özel serviste neyse 3 bin tl lik ariza dan kurtardık

occupyist
26/04/2016, 15:03
Bugün mersin boranlar servisinde 75000 km deki garantisi dolmus daha önce 1 defa servise gitmiş aracim in city arizasinin ucretsiz degistirilecegini ancak araci bakıma sokmadan bunu yapamayacaklarini belirttiler aracın bakımları daha 10 gün önce yaptırmıştım özel serviste neyse 3 bin tl lik ariza dan kurtardık

2010 model Grande Punto ve city arızası mı? Onur Bey, geçmiş olsun ve hayırlı olsun ki ücretsiz değişiminiz onaylanmış. Ben bu sorunu 2008 modellerde okumuştum en son forumda. Benim aracım 2009 model. Tam "yıl bazında en azından benim aracımda çıkmaz artık" diyordum ki 2010 modelde de çıktığına göre 2009 da risk altında. İnşallah bu sorunu yaşamam.

timbaz
26/04/2016, 15:04
Biraz santaj gibi olmus ))))