PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet kemer gergisini nerden bulabirim?

aydinhakan
23/04/2016, 20:03
herkese iyi akşamlar arkadaşlar. ikinci el aldığım puntomun km sayacı yaklaşık bir yıldır yanıp sönüyordu. arıza tespit cihazına bağladık ve b10aa hatası çıktı. internette bu hata kodunu araştırınca yabancı bir sitede
''Driver Seatbelt Lap Pretensioner Circuit Cross Link to Another Firing Loop'' diye bir sonuç çıktı.

EMNİYET KEMER GERGİ DEVRESİNDE YANLİŞ BAĞLANTI VAR gibi bir anlam çıkardım. ingilizcesi iyi olan bir arkadas tam cevirisini yaparsa sevirim.

neyse bugün o gergi pistonlarını kontrol etmek için kapı eşik kapaklarını söktüm. bir de ne göreyim adamlar emniyet kemer gergisine giren kabloları sökmüşler ve gergi sistemini iptal etmişler. ben jakları tekrar yerine taktım. araç AİRBAG arızası verdi. kabloyu tekrar çıkarınca arıza uyarısı kayboldu. ama sistem o parçalarla bağlantı kuramadığı için km yine yanıp sönmeye devam etti. bu araç daha önce selde kalıp içine 10cm kadar su almış. bu gergilerde tabanda olduğu için suyun içinde kalmış ve tahminimce bozulmuş. üzerilerinde çamurlu suyun bıraktığı tortu var. vicdansız herifler yenisini takmak yerine kabloları çıkarıp iptal etmişler. şimdi ben bu parçaların yenisini almak istiyorum fakat nerde satılır adı nedır hiç bilmiyorum. e bayda tanesi 80euro ya buldum fakat Türkiye ye gönderemiyorlar. bu parçayı temin etmemde biri bana yardım ederse çok sevirim. yardımlarınızı bekliyorum.

buda parçanın resmi

3317833179

Ezeldenberi
23/04/2016, 22:54
Fiat oto çıkmacılardan (netten)bir araştırın büyük ihtimalle vardır.

aydinhakan
24/04/2016, 18:22
kaza anında airbaglerle birlikte patlayan ve airbagler gibi tek kullanımlık bir parça olduğu için çıkmacılarda bulmak zor olur. ama yinede araştıracağım.

ogulcay
24/04/2016, 19:41
bende var verebilirim 5428995666