PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtarları açık kalanlar içeriye :)

ibrahimaydin
23/04/2016, 11:23
Herkese merhabalar. Sizin de anahtarlarınız Yarı açık kalıyorsa eklemiş olduğum fotoğraflardan yararlanarak anahtarınızın daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ezeldenberi
23/04/2016, 11:50
İbrahim bey elleriniz dert görmesin.Ustalık dediğimiz şey budur.
Birde anahtarın o bölgesine ulaşmak kalay mı?Kapağı nasıl açıyorsunuz.

ibrahimaydin
23/04/2016, 12:54
Çok teşekkür ederim Zafer bey. Anahtarın dışındaki kapak, eski nokia telefonların kapağı gibi değiş tokuş kapak. Yani elle söküp takılıyor.

Ezeldenberi
23/04/2016, 16:16
İbrahim bey benim anahtar 4-5 mm açıklık vardı. Söylediğinizin aynısını uyguladım.Sonuç açılıyor ancak kapanmıyordu.Arka kapağın içinde hafif kanal var oranın hafif desenli yerine denk geldiğinden kapanmadığını fark ettim.O bölgeyi bıçak ucuyla yonttum sonuç süper milim oynama kalmadı.Tekrar teşekkürler.

ibrahimaydin
23/04/2016, 16:26
İbrahim bey benim anahtar 4-5 mm açıklık vardı. Söylediğinizin aynısını uyguladım.Sonuç açılıyor ancak kapanmıyordu.Arka kapağın içinde hafif kanal var oranın hafif desenli yerine denk geldiğinden kapanmadığını fark ettim.O bölgeyi bıçak ucuyla yonttum sonuç süper milim oynama kalmadı.Tekrar teşekkürler.

Güle güle kullanın. 2008-2010 Yıllarında Atatürk caddesinde eski belediye binasının karşısındaki AVEA bayiinde müdürlük yapmıştım. Adana'ya selamlar sevgiler.

Ezeldenberi
23/04/2016, 17:20
Aleyküm selam Allah razi olsun....Hep şunu söyleyebilirim ki, işi insana hizmet olanın işi zor.:)

ibrahimaydin
23/04/2016, 18:04
Aleyküm selam Allah razi olsun....Hep şunu söyleyebilirim ki, işi insana hizmet olanın işi zor.:)

Aynen öyle Zafer abi.

ORS15
27/05/2016, 15:58
İbrahim bey, güzel bir çözüm olmuş tebrikler. Benimde aklıma bir ilham geldi, renk değişimi yapsam nasıl olur diye düşündüm ,konu hakkında biraz araştırma yapayım, teşekkürler fikir için:)

Serfar3467
27/05/2016, 21:30
benim arabam garantili arkadaslar bu sorun bende de var garantinin karsılaması gerekmiyor mu değiştiren oldu mu daha once?

ORS15
27/05/2016, 22:46
Serdar bey , garantinin karşılaması gerek, ama kullanıcı hatası diye bilirler.şansınızı bir deneyin.

ykaya1983
03/06/2016, 21:50
Bravonun anahtarında da oluyor mu bu?Geçen gün ben konunuzdan görerek yapmaya çalıştım ama olmadı.Sanırım işaret koyduğunuz bölüm bravoda farklı

ermanadakale
03/06/2016, 22:19
bilginize emeğinize sağlık yaptım benimkide oldu teşekkürler.33460

ibrahimaydin
04/06/2016, 09:28
bilginize emeğinize sağlık yaptım benimkide oldu teşekkürler.33460

Rica ederim. Güle güle güzel günlerde kullanın.

fotobelit
04/06/2016, 10:05
İbrahim kardesim,O anahtarı açma butonunun alt bölümü..Oraya o parcayı koyup bantladıktan sonra,anahtarı açma tuşu nasıl normal çalışıyor?Bastırınca anahtarı atıyor ve geri geliyor yaylı sistem..O bant ve parça bunu engellemiyormu?

ibrahimaydin
04/06/2016, 10:38
İbrahim kardesim,O anahtarı açma butonunun alt bölümü..Oraya o parcayı koyup bantladıktan sonra,anahtarı açma tuşu nasıl normal çalışıyor?Bastırınca anahtarı atıyor ve geri geliyor yaylı sistem..O bant ve parça bunu engellemiyormu?

Anlatımım çok detaylı olmamış Cemil abi. Butona basınca içeri dışarı hareket eden metal parça ile kasanın arasında aşınmadan dolayı zamanla boşluk oluşuyor. Araya koyacağımız sac parçasının kalınlığını aradaki boşluğa göre ayarlayınca sorun olmuyor. Araya çok kalın bir sac koyarsak anahtar açılmıyor. Siz kendi anahtarınızın boşluğuna uygun bir sac parçası koyacaksınız. Nispeten oraya göre kalın bir sacı uygun inceliğe gelene kadar eğeleyerek uygun hale getirebilirsiniz. Biraz deneme yanılma yapmanız gerekecek.

emrylmaz
17/06/2016, 11:17
Emeğinize sağlık, denedim oldu, teşekkürler :)

Nkaratas
17/06/2016, 11:31
Denedim sonuc araliksiz kapanan anahatar ☺ Tesekkurler.

ibrahimaydin
17/06/2016, 12:15
Denedim sonuc araliksiz kapanan anahatar ☺ Tesekkurler.

Rica ederim, güle güle kullanın.

edll
28/09/2016, 09:55
Birçok arkadaşın muzdarip olduğu deforme olmuş anahtar olayını bende kafama takmıştım. malum site aliexpres te araştırdım ve açılmamış anahtarıda dahil olmak üzere komple kabuk buldum. içinde sadace chip ve iletken demir parçası yok. bu parçalarıda eski anahtardam transfer ederek anahtarlığı sıfırlamış oldum. topu topu 15 TL ye kargo dahil 22 günde elime geçti. benim gibi anahtarını masa üstlerine koymaya çekinir hale gelen arkadaşlarda bundan faydalansın istedim. 15 TL nreye vermiyoruzki.

Ezeldenberi
28/09/2016, 11:16

Cemil bey, arka kapağa dikkat ediniz, ayrıca bant katmaya gerek kalmıyor. Kullandığınız metal parçasının çok küçük olmasına dikkat ediniz;

'' İbrahim bey benim anahtar 4-5 mm açıklık vardı. Söylediğinizin aynısını uyguladım.Sonuç açılıyor ancak kapanmıyordu.Arka kapağın içinde hafif kanal var oranın hafif desenli yerine denk geldiğinden kapanmadığını fark ettim.O bölgeyi bıçak ucuyla yonttum sonuç süper milim oynama kalmadı.Tekrar teşekkürler. ''

Kadyr
05/05/2017, 23:13
En kisa zamanda yapacagim bende. Resimleri gorunen tek konu

happy
06/05/2017, 00:44
Hocam ben de bundan almak istiyorum baya zamandır. Kendim anahtarı söküp takabilir miyim emin olamıyorum. Zor bir yanı var mı? Elim yatkındır aslında böyle şeylere. Bir de kendi anahtarını taksam bu içinde gelen metal kısmı işletmesem eskisini taksam olur mu ?

edll
06/05/2017, 13:46
Hocam ben de bundan almak istiyorum baya zamandır. Kendim anahtarı söküp takabilir miyim emin olamıyorum. Zor bir yanı var mı? Elim yatkındır aslında böyle şeylere. Bir de kendi anahtarını taksam bu içinde gelen metal kısmı işletmesem eskisini taksam olur mu ?

çok basit işlemdir. korkacak çekinecek bir şey değil. bunca zaman boşuna beklemişsin :)

fatihba
04/06/2017, 21:07

Daha yeni iki kere söküp taktım, çok zor bir şey değil. hatta çok basit bile diyebilirim.

ben metal parça bulamadım ince plastik koydum iş gördü ama kesin çözüm olsun isterseniz söktükten sonra anahtar metalinin başında iki tane kare oyuk var, çekiçle vurarak düzeltilebilir. yanımda çekiç felan olmadığı için yapamadım ama bu şekilde kesin sonuç alabilirsiniz.