PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yokuş çıkarken gaza yüklenince gelen kayış sesi

igny
23/04/2016, 10:34
Arkadaşlar merhaba
Aracım 13. otomatik g.punto 90 hp
yokuş yukarı çıkarken gaza biraz yüklenince arabanın ön tarafından kayış kaçırma sesine benzer bir ses geliyor.Ustalar denerken olmuyor çünkü yüklü ve rampa yerde deneme yapamıyolar sorun yok deyip geçiştiriyorlar ama bu sesi ben sürekli duyuyorum çünkü evimin güzergahında 2 tane dik rampa var .Böyle bir sorun yaşayan varmı sorun ne olabilir acaba.Şimdiden teşekkürler

Nkaratas
23/04/2016, 11:21
Ben de ara sira yokuslarda duyuyorum kayislari kontrol ettirdim ama degismesi gerekmedigini soylediler ancak ses hala cikiyor arada

khanunl
23/04/2016, 12:23
V kayışınızın gergisini gergin hale getirtin.Netice alamazsanız Vkayışı yenisi ile değiştirin !

igny
23/04/2016, 12:51
teşekkürler en yakın zamanda bi kontrol ettireyim v kayısını felan.Peki bu v kayışı koparsa sorun çıkartırmı bana.Bu ses sanki kayışa hasar veriyormuş gibi hissediyorum

khanunl
23/04/2016, 14:05
teşekkürler en yakın zamanda bi kontrol ettireyim v kayısını felan.Peki bu v kayışı koparsa sorun çıkartırmı bana.Bu ses sanki kayışa hasar veriyormuş gibi hissediyorum

Sıkıntı şu olur aracınızın bir çok aksamı direksiyon dahil elektrikle çalışıyor.V kayışın devreden çıkması sebebiyle şarj kesileceği için akü şarj olmaz.Akü'nün beslemesi biter bitmez elektrikle çalışan bütün aksamlar devre dışı kalır akabinde yolda kalmış olursunuz.

igny
26/04/2016, 11:55
Arkadaşlar ustaya gösterdim test sürüşüne çıktı ama onda iken yapmadığı için bulamadı sorunu dediklerinizi söyledim kayış vs baktı sorun göremedi başka ne olabilir acaba birdaha gideceğim servise