PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarı otomatil vites ile ilgili bir kaç soru??

bodom16
22/04/2016, 02:01
Merhaba atkadaşlar. Biliuorum çok fazla konu açıyorum bu aralar ama insan bilmeyince işte her yol mübah oluyor. Neyse uzatmadan affınıza sığınıyor ve sormak istediğim soruları soruyorum. Öncelikle 1 hafta önce 2012 model 1.4 fire punto evo yarı otomatik araç almış bulunmaktayım. Bu yarı otomatik viteslerin yağ ile ilgili bakımları, kontrolleri be yağ değişimleri oluyormuş sanırım. Araç şuan 48.650 km de. Benden önce ki sahibi de bu tür bakımları yapmış mı bilmiyorum. Bu sebeple şuan ne yapmam gerekiyor. Debriyaj seti falan da oluyormuş sanırım. Buntür bakımları veya değişimleri ne zaman yapmalıyım? Daha da önemlisi bu tür işlemler için servise mi gideyim yoksa Bursa da önergiğiniz bir yer var mı?

fotobelit
22/04/2016, 09:10
Öncelikle HAYIRLI OLSUN..İlk iş, aldıgınız kişiye sorun.Yapılmışmı,yapılmışsa nezaman yapılmış?.Ona göre hareket edersiniz..Ulaşamazsanız ustaya götürüp yağına suyuna baktırın..Debriyajı anlamanın bir çok yolu var(48 bindeki bir aracın bitmesi biraz zor)..Öyle her bakımda değişmez..Ben sanayiden yanayım ama Bursalı arkadaşlar size özel servis ile ilgili yardımları dokunur(Konuyu görürlerse)..İyi bir usta şart..

bodom16
22/04/2016, 09:48
Öncelikle HAYIRLI OLSUN..İlk iş, aldıgınız kişiye sorun.Yapılmışmı,yapılmışsa nezaman yapılmış?.Ona göre hareket edersiniz..Ulaşamazsanız ustaya götürüp yağına suyuna baktırın..Debriyajı anlamanın bir çok yolu var(48 bindeki bir aracın bitmesi biraz zor)..Öyle her bakımda değişmez..Ben sanayiden yanayım ama Bursalı arkadaşlar size özel servis ile ilgili yardımları dokunur(Konuyu görürlerse)..İyi bir usta şart..

anladım benim bi mekanik ustam var çok çok iyi her şeyde ona götürüyorum bu hafta sonu götüreyim bi lifte kaldırsın baksın yağına suyuna. Teşekkürler.