PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shell nitro ile Mutlujet

Ezeldenberi
21/04/2016, 12:01
Shell'den aldığım 100tl'lik mazotla tam 600km yol yaptım.Şuan tekrar depoyu 165 tl'lik yakıt ile fulledim. Arkadaşlar sadece aracı, sakin ani ivmelendirmeden,2000 devri geçmeden vites değiştirerek önceleri ortalama 6.0 lt olan tüketim değerlerini(o zamanlar 2500 3000 devir aralığı ve her viteste gaza hep yükleniyordum) şuan 4.5lt'ye düşürdüm.Araç ss li fakat sürekli olarak devre dışı.Çünkü 15km'lik işyerine git gel ile 30 kmde soğuk motora faydadan çok zarar vereceğini düşündüğüm için.Tabi bu sıralar havaların ısınmasının yakıta olumlu etkisi mutlaka var.Ayrıca trafik ışıklarına yeri geldiğinde 300-600mt kala vitesi boşa atarım.Paylaşacağım resimlerdeki değerler Adana'nın pek sıkışık olmayan şehir içi trafiği artı Adana-Mersin git gel sonucu ortaya çıkan değerlerdir.

tayfux
21/04/2016, 12:02
Ben İstanbul da sürekli şehir içi full trafik 50 liralık mazot ile 240 km anca gidiyorum..

punto1414
21/04/2016, 12:19
ön ve arka sisler açık:)

Ezeldenberi
21/04/2016, 13:01
Sisleri sadece yağmurlu ve sisli yollara kullanıyorum.O saatte hava çok yağmurluydu:)

slmnky
21/04/2016, 13:10
O değerleri hiç kasmadan ayağımı gazdan çekmeden yakalıyorum. Yaşasın LPG :)

Ezeldenberi
21/04/2016, 13:20
İstanbul sizin olsun,kalabalık şehir vesselam...Öyle trafik mi olur km'lerce araç kuyruğu.Sabır dağarcık

Ezeldenberi
21/04/2016, 13:21
İstanbul sizin olsun,kalabalık şehir vesselam...Öyle trafik mi olur km'lerce araç kuyruğu.

Ezeldenberi
21/04/2016, 14:12
O değerleri hiç kasmadan ayağımı gazdan çekmeden yakalıyorum. Yaşasın LPG :)

Sizi gidi pis kokulu TÜPÇÜLER:)
Sırf LPG tüketimini yakalamak için kasa kasa bir hal oldum:)

Ezeldenberi
22/04/2016, 11:20
Şuana kadar yakıt değişiminden sonra araçta hissettiğim farklar;
-Aracın çalışması daha bir sessizleşti.Gaz pedalında hissettiğim bir titreşim vardı ki o (belli bir zaman sonra ayağımı uyuşturuyordu) bile yok denecek kadar azaldı.
-Diğer konularda da paylaştığım ve benim için en önemlisi aracın haftada bir DPF filtre temizliği yapıyor olması idi.Şuan için Shell ile yaptığım 700km boyunca araç DPF filtre temizleme işlemi yapmadı.Buda yakıtın gerçekten temiz olduğunu ispatlıyor.

slmnky
22/04/2016, 11:37
Sizi gidi pis kokulu TÜPÇÜLER:)
Sırf LPG tüketimini yakalamak için kasa kasa bir hal oldum:)

Şaka bir yana. Multijetin bizim araçlara oranla bir miktar yakıtı fazla olsa da artısı daha fazladır.

Ezeldenberi
23/04/2016, 18:52
Süleyman bey, bana göre en büyük fark yokuş tırmanışları, turbo gerçekten çok iyi iş çıkartıyor.Artı hararet falan kesinlikle yapmıyor....çok şükür

Shell yakıt ile ilgili olarak, ilk kez 800km sonra araç DPF temizleme işlemi gerçekleştirdi.

Ezeldenberi
08/05/2016, 11:32
Arkadaşlar halen son aldığım mazot bitmedi ancak araç DPF temizliğini son bir kaç gündür tekrarlamaya başladı. Anlayacağımız memlekette temiz mazot maalesef yokmuş. Son olarak birde Total exeliumu deneyeceğim. Birde DPF içerisindeki sensörü temizleyip öyle deneyeyim.

MKavruk
08/05/2016, 14:16
Merhabalar Zafer Bey, DPF temizleme kitleri/sıvıları mevcut piyasada bildiğim kadarıyla. Carbon Clean'in üreticisi tarafından da piyasa sürülmüştü yanlış hatırlamıyorsam. Bu tarz bir ürün denediniz mi? Sağlıcakla..

Ezeldenberi
08/05/2016, 15:23
Murat bey teşekkürler. Bahsettiğiniz ürünler yakıtla birlikte kullanıldığı için açıkçası bana çok mantıklı gelmiyor. Bir defa ustam DPF yi komple söküp çokta profesyonel olmayan yöntemle temizlemişti. Youtube de birkaç dpf filtre temizliği makinesi gördüm ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ancak yinede denemekte fayda var gibi.

MKavruk
08/05/2016, 18:21
Açıkçası benim bahsettiğim ürünler emme manifoldundan verilen kimyasallardı. Carbon Clean olarak ülkemize giren ürün grubunda bu tarz ürünler var (Bell-Add marka, Danimarka üretimi yanlış bilmiyorsam). Aracımda dpf olmadığı için bu konudaki ürünlerini kullanmadım ama ben katalitik konvertör temizlemek için olan ürünlerini kullandım, memnun kaldım.

DPF 3'lü kit (https://www.carboncleanturkiye.com/detay.asp?KatID=229&ID=231&IcerikID=232)
DPF 2'li kit (https://www.carboncleanturkiye.com/detay.asp?KatID=229&ID=231&IcerikID=233)

Ezeldenberi
16/05/2016, 23:07
Arkadaşlar shell nitro ile ekonomik kullanarak full depo ile 950km gittim, yol bilgisayarı ortalama 4.7lt idi. Gidilen yol ve aracın tüketimdeğerleri doğru. Deposu farklı bir shell istasyonunda doldururken ilginç bir şekilde pompa atmadan 45lt yakıt aldı. Depo birazda pompa attıktan sonra eklendi toplam 46.3lt mazot aldı. Şimdiye kadar bu kadar dip tüketimim hiç olmamıştı enfazla 43lt aldığımı biliyorum, belkide ben deponun sonunu getirdim anlayamadım.

Sizce bu istasyonda bir sıkıntı mı var yoksa normal mi.

SinanTR
16/05/2016, 23:30
45 litre depo ise gırtlağına kadar doldursa 1 litrede öyle alsa yahu mübarek bu depoda hiçmi mazot yoktu

bence bi dalavere olabilir çok fazla pompa hilesi var acaba dolum yapılırken tam dolana kadar başında beklediniz mi?eğer şüphe ettiğiniz bi durum varsa ilgilere bilgi verin derim

Ezeldenberi
16/05/2016, 23:48
Bu güne kadar hiçbir zaman dolum esnasında araç başından ayrılmadım. Zaten en çok bu pompacılardan çekiniyorum. Bu dolum esnasında da ilk önce Shell kartı vermeyi unutmuşum ama pompa doluma başlamamıştı ani bir hamleyle pompacı dolum işlemimi bitirdi, ardından kartı okuttu ve tekrar doluma başladı ve bu kadar mazot almış oldu.

halilimo
17/05/2016, 00:16
Km ye gore hesaplarsak 45 litre mazotunuz oldugunu varsayalim. 45/4,7=9,57 cikar. 9,57×100=957 km yapar. Buna gore deger normal gozukuyor.

SinanTR
17/05/2016, 22:19
çok ilginç bi durum gerçekten

katip
20/05/2016, 16:22
Değerler gayet normal. Hatta iyi. Adana-Mersin sıcağını düşünürsek klima açtıysanız onuda hesaba katın oldukça iyi.

Ezeldenberi
20/05/2016, 17:06
Tüm yapılan km'ler de , klima toplam bir saat anca çalışmıştır. Şu sıralar havaların serin gitmesinin de yakıt tasarrufuna faydası oldu.

Ezeldenberi
15/06/2016, 11:44
Shell nitroya devam.Bugün son aldığım 46.3 lt mazotla 4.8ort, 34km ort hız, 26:27dk çalışma suresi ile 910km yol yapıldı.Bu defaki tuketim değerleri gerçek değerleri yansıtmadı. Bu tüketim değerlerine göre=964km gitmesi gerekiyordu, yanılma payı 54km çıktı. Depo yine fullendi yine deponun dibini getirmişim hatta pompa arttığında 46lt aldı sadece 180tl'ye tamamlamak için .63lt daha eklendi, bu defa boğaza kadar dolum yapılmadı. Depo çok rahat 47lt alırdı. Neyse dolum yapıldı araca bindim marşa bastım araç çalışmadı, ikinci marşta yine çalışmadı ve üçüncü marşta çalıştı çok şükür. Harbiden mazotun dibini getirmişim dedim.

Ayrıca HB'den aldığım wurth enjektör katkısınıda araca ilkkez kattım, bakalım herhangi bir farklılık görecekmiyim.

halilimo
15/06/2016, 13:34
Shell nitroya devam.Bugün son aldığım 46.3 lt mazotla 4.8ort, 34km ort hız, 26:27dk çalışma suresi ile 910km yol yapıldı.Bu defaki tuketim değerleri gerçek değerleri yansıtmadı. Bu tüketim değerlerine göre=964km gitmesi gerekiyordu, yanılma payı 54km çıktı. Depo yine fullendi yine deponun dibini getirmişim hatta pompa arttığında 46lt aldı sadece 180tl'ye tamamlamak için .63lt daha eklendi, bu defa boğaza kadar dolum yapılmadı. Depo çok rahat 47lt alırdı. Neyse dolum yapıldı araca bindim marşa bastım araç çalışmadı, ikinci marşta yine çalışmadı ve üçüncü marşta çalıştı çok şükür. Harbiden mazotun dibini getirmişim dedim.

Ayrıca HB'den aldığım wurth enjektör katkısınıda araca ilkkez kattım, bakalım herhangi bir farklılık görecekmiyim.

Pompanin sagligi icin ceyregin altina inmeyin sifiri 1000 tl diye biliyorum.

occupyist
15/06/2016, 13:58

Zafer Bey depo maximum seviyesi 45 lt. olarak biliyorum ben ama 47 lt. olarak belirtmişsiniz. Yani dolum kapağının oraya kadar doldurmak da çok zararlı o nedenle de çalışmamış olabilir aracınız. Lütfen buna da dikkat edin.

occupyist
15/06/2016, 14:07
Ben de hep Shell V-Power Nitro+ Diesel alıyordum. Ancak Total Turkey Pazarlama A.Ş. (Demirören Holding) ürünlerinden olan excellium diesel yakıtını 1 kez denedim ve farkı hissettim. Shell V-Power Nitro+ Diesel ile aynı menzile sahip bu yakıtın Shell yakıtından üç artısı şu oldu bana göre; ilk olarak Total Turkey Pazarlama A.Ş.'nin kendi işlettiği istasyonundan almam sebebiyle 3.86 TL. olan Shell V-Power Nitro+ Diesel'in litre fiyatına göre 0.12 krş. litre bazında daha az ödedim.

Bir diğer artısı da Shell V-Power Nitro+ Diesel'e göre Excellium Diesel yakıt araca koyduğum anda yokuşlarda biraz daha fazla performans ve aracın ilk çalıştırmada araçta Shell V-Power Nitro+ Diesel varken ona göre Excellium Diesel'in daha hızlı ateşleme yaptırmış olması.

Ezeldenberi
15/06/2016, 18:52
Zafer Bey depo maximum seviyesi 45 lt. olarak biliyorum ben ama 47 lt. olarak belirtmişsiniz. Yani dolum kapağının oraya kadar doldurmak da çok zararlı o nedenle de çalışmamış olabilir aracınız. Lütfen buna da dikkat edin.
Bu gün zaten depo aşırı dolmadı .
Şimdiye kadar üç beş defa o şekilde depoya dolum yapıldı ve bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım. Benim hesabıma göre deponun kesin son damlasına kadar tükettik gibi.