PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski hgs yapışkanı çıkmıyor.

randall
21/04/2016, 09:30
arabamı yeni aldım. eski sahibinin hgs sini çıkarıp kendiminkini takıcam. ama eski hgsnin yapışkanı cama yapışık kaldı. camdan bu yapışkanı nasıl çıkarabilirim

tayfux
21/04/2016, 09:37
alkol ile çıkıyor diye biliyorum ama biraz kol gücü lazım hocam..ben de çok zorlanmıştım.

Evren_c
21/04/2016, 09:46
İzopropil alkol (IPA diye geçer) çıkarır onu. Pamuğa az miktarda damlatıp silebilirsiniz.

Tunaboylu
21/04/2016, 09:52
Ben asiton ile çıkartmıştım ama yine de uğraştırıyor.

GPEMREE
21/04/2016, 10:07
Etiketi ısıtın çakmakla felan. Isındığı an çıkarmaya çalışın. Hemen çıkacaktır :)

occupyist
21/04/2016, 10:19
Islak mendille yumuşatın. Ben öyle yapmıştım. Arkadaşların da belirttiği gibi biraz kol gücü gerekiyor.

emekilker
21/04/2016, 12:54
Eski yontem permatik ile cok kolay cikiyo, ben eskisini oyle cikarttim. Aseton ile yumusatip permatigin ucundaki plastigi kirarak dikkatlice cami cizmeden cikarabilirsiniz.

LG-D855 cihazımdan gönderildi

EMRE ALTINOK
23/04/2016, 18:02
Ben hgs etiketini aldım. çift taraflı yapışkan banda yapıştırdım.diğer yapışkan kısmını dikiz aynasının üzerine yapıştırdım.. gayet güzel okuyor. hatta hgs nin üzerindeki yapışmsı için tutturulmuş beyaz kağıdı bile çıkarmadım o halde okuyor direk geçiyorum..Selamlar.

Mert34
23/04/2016, 18:13
wd40 varsa yapışkanları falan çıkarıyor evde hep kullanıyorum

Ezeldenberi
23/04/2016, 18:34
Ben hgs etiketini aldım. çift taraflı yapışkan banda yapıştırdım.diğer yapışkan kısmını dikiz aynasının üzerine yapıştırdım.. gayet güzel okuyor. hatta hgs nin üzerindeki yapışmsı için tutturulmuş beyaz kağıdı bile çıkarmadım o halde okuyor direk geçiyorum..Selamlar.

Güzel fikir. Şuan benim hgs yanlış yere monte ettiğim için plakadan okuyor.Yenisini kesinlikle aynanın üzerine yapıştırıcağım.

arenas
24/04/2016, 13:43
Ben de aseton ve kol gücüyle çıkarmıştım.
Maaş hesabım değiştikçe hgs etiketi sök-tak derdinden kurtulmak için,bizim sağ güneşlikteki,jelatin kısımın içine sokuşturdum kenarından,gişelere gelirken sağ güneşliği inidirip okutuyorum,geçtikten sonra güneşliği kaldırıp yola devam.böylece etiket değişse bile kazıma-yapıştırma derdi olmuyor.
Bu aklı bana veren @ecuadorm arkadaşıma da teşekkürü borç bilirim :)

Sent from my iPad using

Ezeldenberi
24/04/2016, 22:33
Ben de aseton ve kol gücüyle çıkarmıştım.
Maaş hesabım değiştikçe hgs etiketi sök-tak derdinden kurtulmak için,bizim sağ güneşlikteki,jelatin kısımın içine sokuşturdum kenarından,gişelere gelirken sağ güneşliği inidirip okutuyorum,geçtikten sonra güneşliği kaldırıp yola devam.böylece etiket değişse bile kazıma-yapıştırma derdi olmuyor.
Bu aklı bana veren @ecuadorm arkadaşıma da teşekkürü borç bilirim :)

"İlginç HGS yapıştırma yerleri" :)
Konu başlığı olsa ortaya dahada çok fikir çıkacak.

arenas
24/04/2016, 22:34
"İlginç HGS yapıştırma yerleri" :)
Konu başlığı olsa ortaya dahada çok fikir çıkacak.

Aynen :)
https://uploads.-cdn.com/20160424/f66aab0669ab930e813c240123ef04fe.jpg

Sent from my iPhone using

arpadan
28/04/2016, 13:18
Güzel fikir. Şuan benim hgs yanlış yere monte ettiğim için plakadan okuyor.Yenisini kesinlikle aynanın üzerine yapıştırıcağım.

merhaba. şu konuyu biraz açabilir misiniz. benim hgs aynanın arkasında camın sınırıyla arasında 5 parmak fark var gayet uygun yeren görünüyor.
yalnız geçerken bazen alarm sesi alıyorum.
her defasında da acaba cezalı mı geçtim diye bakıyorum ama ceza yok. acaba sizinki gibi plakdan mı okuyor?

SEHZADE58
28/04/2016, 15:13
Arkadaşım aracı 1 saat güneşte beklet bant yumuşar.sonra bildiğimiz silgiyi al bastırarak sil.ortalık silgi pisliği olur ama sonuç misss :)