PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da servis mi sanayi mi bakım için ? YARDIM

ferodayi
20/04/2016, 14:47
Merhabalar.
2006 1.4 starjet benzi&lpgli grande puntomun 240 bin bakımını yaptırmak için servise mi götürmeliyim sanayiye mi tavsiyeleriniz önerileriniz nedir ?

Kavaklıdere Fiat yetkili servisini aradım triger kayışı değişecek dediler 1150 tl gibi bir rakam çıkardılar bana abartılı geldi.Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

occupyist
20/04/2016, 15:01
Merhabalar.
2006 1.4 starjet benzi&lpgli grande puntomun 240 bin bakımını yaptırmak için servise mi götürmeliyim sanayiye mi tavsiyeleriniz önerileriniz nedir ?

Kavaklıdere Fiat yetkili servisini aradım triger kayışı değişecek dediler 1150 tl gibi bir rakam çıkardılar bana abartılı geldi.Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Kavaklıdere Yetkili Servis hakkında forumda oldukça fazla olumlu yorum okumuştum ama bir kayış değişimi ve rutin bakım için verilen fiyat bana da yüksek geldi. Triger zinciri değişimi olsa o fiyatı anlarız da kayış maliyeti+işçiliği rutin bakım fiyatı dahil o kadar yüksek tutarda olmamalı.

ferodayi
20/04/2016, 15:18
Kavaklıdere Yetkili Servis hakkında forumda oldukça fazla olumlu yorum okumuştum ama bir kayış değişimi ve rutin bakım için verilen fiyat bana da yüksek geldi. Triger zinciri değişimi olsa o fiyatı anlarız da kayış maliyeti+işçiliği rutin bakım fiyatı dahil o kadar yüksek tutarda olmamalı.

Evet fiyat bana da fazla geldi o yüzden arayış içindeyim.Teşekkür ederim.

Castell
20/04/2016, 15:29
240bin bakımıysa tek triger değildir, baskı balata, fren balataları, yağ değişimleri vs bir çok ekstrası vardır diye tahmin ediyorum

ferodayi
20/04/2016, 16:04
240bin bakımıysa tek triger değildir, baskı balata, fren balataları, yağ değişimleri vs bir çok ekstrası vardır diye tahmin ediyorum

Hmm anladım peki fiyat normal midir 240 bin bakımı için.

onrxx
20/04/2016, 17:38
100bin bakımında periyodik bakım+triger seti+devirdaim setini KDV dahil 750TL ye mart ayında şaşmazda yaptırdım ben. Fiat'ın servis parça fiyatları çok astronomik.

ferodayi
20/04/2016, 18:04
100bin bakımında periyodik bakım+triger seti+devirdaim setini KDV dahil 750TL ye mart ayında şaşmazda yaptırdım ben. Fiat'ın servis parça fiyatları çok astronomik.

Aynen katılıyorum.Memnun kaldın mı peki işçilikten ?

cagri06
21/04/2016, 01:23
Ankarada yetkili servislerin kendi aralarında bile bir tutarlılığı yok aynı işlem için hepsi başka fiyat sunabiliyor. ben kavaklıdereyi tercih ediyorum ustalar ilgili ve samimi gidip yüzyüze yapılacak bakım ve işlemler için ayrıntılı bilgi almanızı tavsiye ederim genelde dışarısı ile arasında 100-150 gibi bir fark oluşacaksa servis en azından hem garantili iş yapıyor hem de ayrı araçlara sürekli baktıklarından sanayide durmadan başka başka arabalarla ilgilenen ustalara göre daha aşina olurlar diye düşünüyorum.

kovboy
21/04/2016, 04:05
emci otoyu deneyebilirsiniz.mahallemizde 3 arkadaş mehmet abiye aboneyiz.

onrxx
21/04/2016, 10:09
Gayet memnunum herhangi bir sıkıntı yok. cagri06 nın dediği teknik bir arıza durumunda servise gidilebilir (Sonuçta marka kendi arızalarına karşı daha aşinadır) .Ama periyodik bakımda gerek olduğunu düşünmüyorum.Sonuçta yağ, filtre değişimi yapılacak.

ZAK1980
21/04/2016, 15:45
Emcı oto yorumlarına baktım ''bırsey bılmıyorlar demısler''

kovboy
21/04/2016, 16:23
dün babamın aracını götürdüm teşekkür ederek ayrıldık.bir sürü ustası olmasına rağmen birebir kendi uğraştı.

ferodayi
21/04/2016, 16:31
Müslüm abiyle konuştuk Kavaklıdere servise götürmeye karar verdim arkadaşlar yarın sabahtan bırakıcam işlemler bitince yazarım buraya.Teşekkür ederim tecrübeleriniz için.

erdiyilmaz
21/04/2016, 17:02
Kavaklıdere'ye gönül rahatlığıyla götürebilirsiniz Müslüm abi müşteri memnuniyeti konusunda kimseyi üzmez :)

ferodayi
25/04/2016, 10:16
Arkadaşlar aracımı 240 bin bakımı için Kavaklıdere Fiat yetkili servisine, Müslüm abiye götürdüm.Ilk arabam,ilk servisim.Benim ilk tecrübem olmasına rağmen sorduğum her soruya sıkılmadan büüyük bir sabırla cevap verdiler.İlgi, alaka, işçilik, müşteri memnuniyeti kısacası herşey 10 numaraydı.Müslüm abiye ve ekibine, emeği geçen herkese teşekkür ederim.Bundan sonra usta usta gezmeye son.Herkese de Kavaklıdere yetkili sevisini tavsiye ediyorum.Hem Müslüm abiylede tanışmış olursunuz,kafanızda hiç soru işareti kalmayacağına eminim, harika bir insan :)

erdiyilmaz
25/04/2016, 10:36
Hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerinizde binin

ferodayi
25/04/2016, 12:58
Teşekkür ederim

Ezeldenberi
25/04/2016, 15:10
Ferhat bey, servise götürmekle en iyisini yapmışsınız.Sonuçta ağır bakım kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde ilgilenilir.Ayrıca aracın eksiğini, gediğini bakıma ihtiyacı olan noktalarını en iyi servis bilir, diye düşünüyorum. Kazasız, belasız,cezasız binlerce km'ler inşallah.

ferodayi
25/04/2016, 17:24
Ferhat bey, servise götürmekle en iyisini yapmışsınız.Sonuçta ağır bakım kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde ilgilenilir.Ayrıca aracın eksiğini, gediğini bakıma ihtiyacı olan noktalarını en iyi servis bilir, diye düşünüyorum. Kazasız, belasız,cezasız binlerce km'ler inşallah.

Kesinlikle haklısınız.İyi ki servise götürmüşüm.Teşekkür ederim