PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya Hakkında yardım

teo53
20/04/2016, 01:35
Merhabalar arkadaşlar bugün bir abim aracımı test etmek için otoparktan çıkarken aracımı malesef duvara sürttü. Kazadır olabilir sonuçta durum görselde ki gibidir sizce Nasıl bir yol izlemeliyim komple boya olup macunlayacaklar diyorlar ama rötuş yapıp zımpara ve tekrar pasta cila illa düzelir mi bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum İstanbul'da bu boya işini yapan iyi biri varmıdır ön kapı arka kapı Arasında renk farkı çıksın istemiyorum

Enes k
20/04/2016, 02:28
Boyasi kalkmis buyuk ihtimalle pastayla falan giderilemez boyanacagini tahmin ediyorum

teo53
20/04/2016, 08:35
Boyasi kalkmis buyuk ihtimalle pastayla falan giderilemez boyanacagini tahmin ediyorum

Kalın pasta almadı zaten çizikler derin baya lokal boyada olmaz deniyor komple boyanması lazımmış, bende komple boyatmadan rütuş yapıp ardından su zımparası atsam üzerine sonra pasta ve cila ile düzelirmi diye düşünüyorum

ORS15
20/04/2016, 08:37
benim şahsi görüşüm, boyanacak ama lokal boyana bilir. rötuş yapıp, zımpara da ola bilir ama burada geniş çizikler var baya zor yani. İstanbul Avrupa yakasındaysanız ve isterseniz bu işlerde gayet iyi ,bir usta var onunla bir görüşün. İsterseniz pm atın

amoleddarkness
20/04/2016, 11:06
öncelikle geçmiş olsun, rütüş boyası ardından ince zımpara ve pasta cila kötü görüntüyü kapatır ama hepsini yok etmez. aracnız orjinalse bu yöntemi uygulayın. Boyatmayı düşünüyorsanız da boyadan sonra iyi bir yere pasta cila ve boya koruma yaptırın renk farkı gözünüze batmaz.

teo53
20/04/2016, 11:30
öncelikle geçmiş olsun, rütüş boyası ardından ince zımpara ve pasta cila kötü görüntüyü kapatır ama hepsini yok etmez. aracnız orjinalse bu yöntemi uygulayın. Boyatmayı düşünüyorsanız da boyadan sonra iyi bir yere pasta cila ve boya koruma yaptırın renk farkı gözünüze batmaz.

Aracımı alırken tek bir parça boyası vardı o da sol arka çamurluktu, başkada boyası yok tekrardan boyatmayı gerçekten istemiyorum, muhtemelen rötuş ınce zımpara ile çözmeye çalışacağım baktık olmuyor zaten boyanacak hertürlü boyanır en azından denemiş olurum