PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kötü bir gün.

AykutCelebi
14/04/2016, 22:53
Herkese merhabalar,
Akşam saatlerinde işyerimin otoparkından geri geri çıkarken birden direksiyon kitlendi ve lambası yandı. Forumda bir sürü konusunu okuyup da inşallah başıma gelmez diye dua ettiğim sorun sanırım başıma geldi. Fiat yol yardımını aradım ve beni fırat oto ya bağladı, araçla yola çıkarmamam gerektiğini söyledi ve buraya gitirip kontrollerini sağlamamız gerektiğini aktardılar. Şimdi okuduğum kadarıyla 3 000 tl gibi rakamlarla karşılaşabilirim. Hakem heyetine başvurmak vs. beni araçtan ciddi anlamda soğutacağa benziyor. Nasıl bir yol izlesem ne yapsam bilemedim, gün içinde yaşadığım sıkıntılar yetmiyormuş gibi, gözümden sakıntığım aracımın başına bu geldi..

Yazacaklarım kifayetsiz ne diyeceğimi bilemiyorum.

İyi akşamlar.

Ezeldenberi
14/04/2016, 23:20
Aykut bey moralinizi bozmayın aracınızın ve sizin hakkınızda herşeyin hayırlısı olsun.Allah kaza bela vermesin.

AykutCelebi
14/04/2016, 23:26
Aykut bey moralinizi bozmayın aracınızın ve sizin hakkınızda herşeyin hayırlısı olsun.Allah kaza bela vermesin.

Amin. Teşekkür ederim. Allahtan otobanda falan giderken kitlenmedi direksiyon. Aracı öyle bıraktım otoparkta...

Ezeldenberi
14/04/2016, 23:29
Tekrardan çok geçmiş olsun. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

punto1414
15/04/2016, 08:54
geçmiş olsun.Forumda city arızası ile ilgili ücretsiz değişim yapan bir sürü arkadaş vardı.

ibrahimaydin
15/04/2016, 08:58
Geçmiş olsun. Ücretli yapılacağını sanmıyorum. Mahkeme vs ile uğraşmanıza hiç gerek kalmayacaktır inşallah. %90 lık bir kesim tamamen ücretsiz değişim yaptırdı ben dahil. Eskilerden 3-5 sene evvel biraz zorluk çıkarıyordu servisler ama artık yola geldiler. Hayırlı Cuma'lar.

ORS15
15/04/2016, 08:58
Aykut bey geçmiş olsun, güzel haberlerinizi bekliyoruz inşallah , herkese hayırlı CUMA'lar....

AykutCelebi
15/04/2016, 09:11
Destekleriniz ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Kendi ustamı aradım gel bakalım onarımına vs dedi ama onarım olsa bile benim içim rahat etmeyecek. Fırat otoya bırakacağım aracı, serviste nasıl bir üslup içerisinde olmalıyım bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

volkan1065
15/04/2016, 10:04
Bu konuda servis ile tartışmaya girmenize gerek yok. bence fırat oto da sorumlu mdürü kimse onunla iyi bir diyalog sağlayın. Servisin TOFAŞ a ileteceği bilgi ücretsiz olmasında etkili. Birde araınız servis bakımlı değil ise Km göre sizden bakıma sokmanızı isteyebiliriler onun akabinde ücretsiz değişim olabilir. Bunuda bence göze almalısınız en azında hem değişim hemde iyi bir yaz bakımı yaptırmış olursunuz.

ORS15
15/04/2016, 10:13
Aykut bey, aracınız servis bakılıysa bastırın derim , ama servis bakımlı değilse uzlaşmaya gidin, müdürüyle konuşun ....

occupyist
15/04/2016, 10:28
Geçmiş olsun Aykut Bey. Arkadaşlarımızın da dediği gibi yetkili servis bakımlı ise aracınız ücretsiz değişim ihtimaliniz oldukça yüksek. Bu konuda Fırat Otomotiv'in rolü de önemli olsa da umarım bu sorununuz bir an önce çözüme ulaşır.

AykutCelebi
15/04/2016, 10:34
Benden önce ki sahibinin yetkili serviste bakımlarını yaptırdığını sanmıyorum, çünkü kendisinin güvendiği bir ustası olduğunu ve bakımlarını ona yaptırdığını söyledi. Aracım şuan 90 000km de, eğer dediğiniz gibi bakım yapılsın sonrasından bu sorunuda ücretsiz halledelim derlerse, uzlaşma yoluna gidebilirim.

ibrahimaydin
15/04/2016, 10:42
Hiç kafanıza takmayın. Aykut bey. Ben aracı servise götürdüğümde direksiyon normal çalışıyordu. sadece bir anlık yapmıştı city arızasını. Durumu anlattım, bilgisayardan hata koduna baktılar elektrik destekli direksiyon motorunda arıza var dediler. Arıza kaydı oluşturuldu. Tofaş onayladığı taktirde parça ücretsiz değişecek dediler. Ben aracı aldım geldim işe. Akşama doğru aradılar, tofaş onay vermiş ücretsiz değişim için ama parça ellerinde yoktu. 4 gün sonra tekrar aradılar parça gelmişti, taktılar yıkadılar arabayı verdiler. Benim çalışanlarla çok muhatap olacak bi pozisyonum olmadı. sadece derdimi anlattım gerisini onlar halletti.

AykutCelebi
15/04/2016, 10:45
Hiç kafanıza takmayın. Aykut bey. Ben aracı servise götürdüğümde direksiyon normal çalışıyordu. sadece bir anlık yapmıştı city arızasını. Durumu anlattım, bilgisayardan hata koduna baktılar elektrik destekli direksiyon motorunda arıza var dediler. Arıza kaydı oluşturuldu. Tofaş onayladığı taktirde parça ücretsiz değişecek dediler. Ben aracı aldım geldim işe. Akşama doğru aradılar, tofaş onay vermiş ücretsiz değişim için ama parça ellerinde yoktu. 4 gün sonra tekrar aradılar parça gelmişti, taktılar yıkadılar arabayı verdiler. Benim çalışanlarla çok muhatap olacak bi pozisyonum olmadı. sadece derdimi anlattım gerisini onlar halletti.

Bende kontağı kapatıp açtım düzeldi, şuan normal gibi fakat her an kitlenebilir durumunda. Birazdan yola çıkıcam yavaş yavaş gidicem artık.

AykutCelebi
15/04/2016, 11:41
Şimdi fırat oto dan geldim. Pazartesi saat 9 da aracı bırakacağım ve cihaza bağlayacaklar. En son 2014 de servis kaydı göründü, sanırım bu iyi bir haber en azından yakın tarihte girmiş araç servise. Pazartesi günü tofaşa onay için gidecek ücretsiz değişim için.. Bakalım.. :(

ibrahimaydin
15/04/2016, 11:47
Şimdi fırat oto dan geldim. Pazartesi saat 9 da aracı bırakacağım ve cihaza bağlayacaklar. En son 2014 de servis kaydı göründü, sanırım bu iyi bir haber en azından yakın tarihte girmiş araç servise. Pazartesi günü tofaşa onay için gidecek ücretsiz değişim için.. Bakalım.. :(

Hiç canınızı sıkmayın.

halilimo
15/04/2016, 12:29
Serviste bakimi yapilmayan araclarinda ucretsiz degisimi yapiliyor. Periyodik bakimi olan bir parca degil sonucta servis bakimi olmus olmamis ne onemi var ki. Kac tane karar var hatali parca olduguna dayir. Servis ucret talep ederse fiat cagri merkezini arayip iyi niyet kapsaminda degistirilmesini istediginizi belirtiniz.

arenas
15/04/2016, 12:37
Geçmiş olsun..
Eğer red cevabı ya da belli bir kısmını sizden isterlerse kesinlikle kabul etmeyin.servisler bu gibi durumlarda para koparabilmek için "sistem red verdi-%50 sini karşılıyor" gibi yalanlara başvurabiliyor.farklı servislerde -özellikle birmotlarda-tekrar başvuru yaparsınız.
İnşallah böyle şeylere gerek kalmadan,değişimi onaylarlar.

Sent from my iPhone using

emrek8899
15/04/2016, 16:32
arkadaşlar servisten ziyade Fiat Türkiye onay vermiyor yada %50 sini karşılayın gibisinden sizden para talep ediyorlar 2006 model aracım için uzun uğraşlar sonucu (İtalya'ya mail atıp yardım istemek gibi forumda konusunu açmıştım) tamamiyle ücretsiz değişim olmuştu

AykutCelebi
15/04/2016, 16:33
arkadaşlar servisten ziyade Fiat Türkiye onay vermiyor yada %50 sini karşılayın gibisinden sizden para talep ediyorlar 2006 model aracım için uzun uğraşlar sonucu (İtalya'ya mail atıp yardım istemek gibi forumda konusunu açmıştım) tamamiyle ücretsiz değişim olmuştu

İtalya'ya attığınız mail adresi neydi acaba ?

gorillaz
15/04/2016, 17:03
Gecmiş olsun Aykut hocam. Gönlünüzü ferah tutun. Hayırlısıyla hallederseniz. Biraz baskı kurun yazismalarla forumda halleden çok arkadaşımız var

AykutCelebi
18/04/2016, 10:19
Destekleriniz için herkese tek tek teşekkür ederim. Aracımı fırat oto ya bıraktım, girişi yapıldı. Aynı gün kontrolü yapılıp tofaş'a gönderilecek. Cevap olumlu olur ise parça değişecek.. 2-3 saat süreceğinden dolayı bende iş yerime geri döndüm.
Görevli arkadaşa, elinizde en ufak bir insiyatif var ise kullanırsanız çok sevinirim dedim. Kendisi bizim pek yapacak bişeyimizin olmadığını, tofaş'ın vereceği cevaba göre hareket edeceklerini söylediler.

İnşallah cevap olumlu olur :/

Fora61
18/04/2016, 10:28
Geçmiş olsun kardeşim. Benim aracımda da aynı problemle karşılaşmıştım. Benimde yetkili serviste kaydım yoktu. Yetkili kişi giriş yapmamız lazım dedi servise 150 TL verdim aracın motorunu yıkadılar motor ömrünü uzatması için karbon bişey yaptılar direksiyon kutusunu değişip verdiler. Umarım sizde ücretsiz değişirsiniz.

AykutCelebi
18/04/2016, 10:39
Geçmiş olsun kardeşim. Benim aracımda da aynı problemle karşılaşmıştım. Benimde yetkili serviste kaydım yoktu. Yetkili kişi giriş yapmamız lazım dedi servise 150 TL verdim aracın motorunu yıkadılar motor ömrünü uzatması için karbon bişey yaptılar direksiyon kutusunu değişip verdiler. Umarım sizde ücretsiz değişirsiniz.

İnşallah :(

slmnky
18/04/2016, 10:43
2009 model aracımda direksiyon milini ücretsiz değiştirdiler. İçinizi ferah tutun. Değişim olacaktır.

AykutCelebi
18/04/2016, 12:45
2009 model aracımda direksiyon milini ücretsiz değiştirdiler. İçinizi ferah tutun. Değişim olacaktır.

Umarım benim parçayıda ücretsiz değiştirirler. Bir kaç saate sanırım haber gelir..

AykutCelebi
18/04/2016, 22:06
Fırat oto dan telefon geldi ve aracım bilgisayara bağlanmış ve elektrikli direksiyon motoru değişecekmiş. Tofaş'tan yarın cevap gelir.. İnşallah cevap olumlu olur :(

Arkheon
18/04/2016, 23:51
İnşallah sonuç hepimizin istediği gibi olur. Şu kronik sorundan dolayı bu şekilde belirsizlik oluşması o kadar can sıkıcı ki...

AykutCelebi
19/04/2016, 07:04
İnşallah sonuç hepimizin istediği gibi olur. Şu kronik sorundan dolayı bu şekilde belirsizlik oluşması o kadar can sıkıcı ki...

Aynen hocam, o kadar can sıkıcı ki elimde ki işi yapamaz oldum kafaya takmaktan. Önce ki sahibi senelerce kullandı etti, ben aracı alalı 6 ay oldu bende patlak verdi bu sorun...

GPEMREE
19/04/2016, 09:40
Kısmet.

AykutCelebi
19/04/2016, 11:57
Arkadaşlar sonunda sevindirici haberi aldım. Tofaş'dan ücretsiz değişim talebim kabul edilmiş. Parça siparişi yapılmış ve yarın montajı yapılacak.
Üstümden öyle bir yük kalktı ki anlatamam. Burada verdiğiniz desteklerden ötürü çok çok teşekkür ederim. Buranın bir aile olduğunu gerçekten anladım.

punto1414
19/04/2016, 12:14
çok iyi ya:)çok sevindim.hayırlı olsun.Fırat oto da hangi danışman yardımcı oldu?Bence danışman faktörüde çok önemli

GPEMREE
19/04/2016, 12:52
Geçmiş olsun çok sevindim adınıza :)

SinanTR
19/04/2016, 13:11
hadi hayırlısı olsun sevindim adınıza

Ezeldenberi
19/04/2016, 13:23
Tekrar geçmiş olsun.İnanın sizin adınıza kendi aracımızın arızası çözülüyor gibi sevindik.Zaten olması gereken de buydu.Fiat'a ve Fırat otoya buradan teşekkürler.

AykutCelebi
19/04/2016, 13:56
çok iyi ya:)çok sevindim.hayırlı olsun.Fırat oto da hangi danışman yardımcı oldu?Bence danışman faktörüde çok önemli

Çok teşekkürler :), Fırat oto dan Satış danışmanı Uğur bey yardımcı oldu.

Geçmiş olsun çok sevindim adınıza :)

hadi hayırlısı olsun sevindim adınıza

Tekrar geçmiş olsun.İnanın sizin adınıza kendi aracımızın arızası çözülüyor gibi sevindik.Zaten olması gereken de buydu.Fiat'a ve Fırat otoya buradan teşekkürler.

Tek tek teşekkür ederim. :)

Arkheon
19/04/2016, 14:01
Hayırlı olsun, sevindim valla :)

teo53
19/04/2016, 15:20
Geçmiş olsun atlattınız tekrarı yaşanmaz umarım. Benim aracımda da 181 binde ücretsiz şekilde değişimini yapmışlardı. Tofaş bu konuda dili zamanında birisinden fena yandı ki artık zorluk çıkarmıyorlar

AykutCelebi
19/04/2016, 15:44
Geçmiş olsun atlattınız tekrarı yaşanmaz umarım. Benim aracımda da 181 binde ücretsiz şekilde değişimini yapmışlardı. Tofaş bu konuda dili zamanında birisinden fena yandı ki artık zorluk çıkarmıyorlar

Doğrudur, çünkü düşünsenize otobanda giderken birden direksiyonun kitlendiğini..

ibrahimaydin
19/04/2016, 15:51

Demiştim size hiç kafanıza takmayın diye :) Hayırlı olsun güle güle güzel günlerde kullanın.

AykutCelebi
19/04/2016, 16:12
Demiştim size hiç kafanıza takmayın diye :) Hayırlı olsun güle güle güzel günlerde kullanın.

Aynen İbrahim bey dediğiniz gibi oldu :) İşte yarın arayacaklar gidip alacağım aracımı. 4 gündür otobüslerde çile çektikten sonra değerini anladım punto'mun :)

arenas
19/04/2016, 18:48
Geçmiş olsun,sıkıntısız değiştirecek olmanıza sevindim,inşallah bununla son olur..

Sent from my iPad using

occupyist
20/04/2016, 11:12
Geçmiş olsun Aykut Bey. Arkadaşlarımızın da yazdığı gibi hepimiz sevincinizi paylaşıyoruz. TOFAŞ A.Ş.'nin bu konuda ücretsiz değişime giderek müşterisini mağdur etmediğini görmek ise ayrıca sevindirici oldu. Aracınızı sağlıklı günlerde kullanmanız dileği ile.

AykutCelebi
20/04/2016, 12:09
Sonunda aracımı aldım arkadaşlar :))) Parçanın değiştiğine dair servis kağıdının da fotokopisini aldım. "Elektrikli Direksiyon Motor Değişti" ibaresi mevcut.
Buradan beni madur etmeyen Tofaş A.Ş., ilgili hizmeti için Fırat oto'ya.. ve en önemlisi benim sürekli yanımda olan sizlere binlerce teşekkür ederim :)

feyzullah
20/04/2016, 12:29
Hayırlı olsun tebrikler :)

punto1414
20/04/2016, 13:14
direksiyonda bir değişim gözlemledinizmi,fark varmı?

AykutCelebi
20/04/2016, 15:02
direksiyonda bir değişim gözlemledinizmi,fark varmı?

Forumda ki diğer konularda, diğer arkadaşların parçası değiştiğinde öncekine göre daha sert olduğunu belirtiyorlardı. Fakat benim direksiyonda bir fark gözlemlemedim.

Tunaboylu
20/04/2016, 18:11
Hayırlı olsun. Böyle haberleri duyunca çok mutlu oluyor insan 2 sene önce Tofaş'tan red yemiş biri olarak :)

OzaNazY
20/04/2016, 18:30
Böyle haberler okuyunca insan hem korkuyor olumlu sonuçlandığı için bir o kadar da insanın içi rahatlıyor. Başıma gelmedi ama inşallah da gelmez. Geçmiş olsun gerçekten kafaya takmayacak gibi değil.

AGAH
20/04/2016, 21:39
geçmiş olsun aykut bey, aracınız kaç modeldi acaba ?

AykutCelebi
20/04/2016, 22:17
Hayırlı olsun. Böyle haberleri duyunca çok mutlu oluyor insan 2 sene önce Tofaş'tan red yemiş biri olarak :)

Teşekkür ederim. Red yediğiniz için üzüldüm. :(

AykutCelebi
20/04/2016, 22:17
geçmiş olsun aykut bey, aracınız kaç modeldi acaba ?

Çok teşekkür ederim, aracım 2008 model.