PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triptonik vites sürekli boş atıyor sorunu.

Dragos373
12/04/2016, 15:13
Merhabalar. Aracım 2007 model grande punto triptonik vites. Aracımı çalıştırdıktan sonra 1 ci viteste giderken bazen boşa atıyor veya geriyo takınca nadiren boşa atıyor sebebi ne olabilir.Yardımcı olabilecek kimse varmı ?

Enes k
12/04/2016, 16:31
Yari otomatik vitesler robotize sanziman diye gecer bu tip sanzimanlarin robotlari vardir. Ve bunlarin yagi azaldiginda veya yag kacirip bittiginde bu tip sorunlarla karsilarsirsiniz. Eger yag biteli veya yag kacirali cok olmadiysa yagi koyup sorunsuz kullanirsiniz fakatl cok gec olduysa robot degisecektir robotun fiyati gercekten cok ucuk moraliniz bozulmasin soylemicem. Bir an once servise goturun eger istanbulda oturuyorsaniz direk bostanci sanayi sitesi rese otoya goturun isinin ehli bir ustadir

Dragos373
12/04/2016, 17:57
Bundan 1 ay önce sanayiye gittiğimde bütün bakımları yaptırdım.Yaptırırken yağın olmadığını fark ettim hemen yağını alıp ekledim ,ekledikten hemen sonra bu sorun oluşmaya başladı.

Enes k
12/04/2016, 18:07
Demekki yag kaciriyo servise giderseniz hic ugrasmazlar tamirine hemen degistirelim derler sanayide bundan anlayan usta azdir eger tamir edilecek derecedeyse ozel serviste isten anlayan ustaya tamir ettirin

mehmetcrl
12/04/2016, 20:48
Fiat Servis | Fiat Yedek Parça | Fiat Yetkili Servis | Fiat Çağrı Merkezi | Fiat Acil Servis | Gürsoy Otomotiv (https://www.gursoyotomotiv.com/) fiat servisi bünyamin ustayı bulun o işinizi çözer 700 tl gibi bir rakama yapıyor garantili şekilde yapıyor,benimde boşa atıyordu ama sorun body computer cıktı,bu yağ kaçağı olayı dizellerde daha fazla rastlanıyormuş bilgisi olan varmı ?

Dragos373
13/04/2016, 17:08
Yardımın için teşekkür ederim.