PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalkışta Homurtu şeklinde gelen ses

igny
12/04/2016, 10:58
Arkadaşlar Merhaba grande punto 1.3 otomatik 90 hp aracım var 2010 model 110 binde
Araçta sağ ön taraftan sadece kalkışlarda gelen bir homurdanma sesine benzer bir ses oluyor nedeni ne olabilir acaba.
Birde sıfırmichelin crosscliment taktırdım daha yeni 300 km oldu.çok fazla uğultu sesi duymaya başladım.daha önce yol sesinden dikkat etmemiş olabilirim bu lastiklerde yol sesi duyulmuyor sadece uğultu var.alakası olabilirmi bu homurtu ile veya bu sorun neden olur.

Ezeldenberi
12/04/2016, 11:26
İsmail bey duyduğunuz ses hafif gaz verirken oluyor ise, hava filitre kutusunun üzerine biri hafifçe bastırsın sizde hafif haz verin eğer ses kesilir ise,kutunun sabitleme noktaları boşluk yapmış demektir.Aynı sesi bende on,onbeş gün önce duymaya başlamıştım.Anlattığım yöntemle sesin kaynağını buldum.Ustama bir ara baktıracağım.
Lastikleriniz hayırlı olsun.Aynı lastikleri 10bin km dir kullanıyorum.Yolda giderken artık araçtan gelen ve bugüne kadar duymadığınız sesleri duyacaksınız.İçiniz rahat olsun astikler kesinlikle uğultu yapmamaktadır.

punto1414
12/04/2016, 13:33
kalkışta uğultudan ziyade sürtme sesi gibi bir şey varsa z rotlardan yapıyor.

igny
12/04/2016, 15:37
Zafer bey dururken herhangi bir ses yok sadece kalkar iken oluyorve biraz hızlanınca bir daha duyulmuyor.Lastiklerden evet çok memnunum yol sesi gerçekten sıfıra indi desem yeridir dediğiniz gibi yol sesinden daha önce duymadığım sesleri duymaya başladım aracımın diğer yerlerinden.Muhtemelen bu uğultu daha öncede vardı ama yol sesi bastırıyordu.
Ömer bey sürtme sesi gibi uğultu 90 km hızdan sonra gelmeye başlıyor.bir plastiğin lastiğer sürtme sesi gibi homurtuya yakın sürtme sesi.Aarabaya binen bi usta Aks ile alakalı olabilir demişti ama bakmamıştı başka bi sorun için götürmüştüm ozaman ama şuan baya arttı ses

igny
26/04/2016, 11:59
Aks bilyası ile alakalı bi sorun dedi usta.En yakın zamanda değiştireceğim bakalım.