PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Dualogic arızası

kaanpasa
09/04/2016, 13:58
Arkadaşlar merhaba 20 gün önce 2010 Dualogic 1.4 fire active evo sahibi oldum.Birkaç gün önce kırmızı ışıklara yaklaşırken frenleyerek yavaşlamaya başladım araba durdu ama vites 1 değil 2.viteste ve bir uyarı aldım vitesi kontrol ettirin ve araba hareket etmedi.kontağı kapattım açtım yok bişey binbir zahmet arabayı çalıştırdım ama birde bana sorun bir kaç kez böyle bir sıkıntı oldu.Bugün özel bir servise gittim pcye bağladı bir sorun yok.Robotun muhafazayı söktü yağ tamam ama yağ kaçağı olduğunu bunun basıncı düşürebileceğini sıkıntının bundan kaynaklı olabileceğini söyledi.Tamiratı konusunda içaçıcı konuşmadı doğrusu Konya'da bu işin tamiratını yapan olmadığını İstanbul'da bir firma ile çalıştıklarını garantili olarak sıkıntının çözülebileceğini 1500-2000 tl gibi maliyetinin olabileceği konusunda bilgi verdi.Siz değerli arkadaşlarıma sorum daha önce böyle bir sıkıntıyla karşılaşan oldu mu?(Forum konularını inceledim birebir böyle bir sıkıntılı olan arkadaşımı göremedim) Sıkıntı robottan mı yoksa başka bir yerden olabilir mi? Konya ve civarında önerebileceğiniz ustalar var mı? Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın inanın moralim acayip bozuldu yardımcı olabilecek arkadaşlarım cevap bekliyorum.

ibrahimaydin
09/04/2016, 14:33
Ustanız doğru söylemiş. robot arızası yağ kaçaklarıyla başlar ve sırayla değişik şikayetlerle seyreder. Biz de Trabzon'dan bir arkadaşımızın robotunu o şekilde İstanbul'da yaptırmıştık. 2000'e yakın masrafı olmuştu geçen yaz.

kaanpasa
09/04/2016, 14:38
Teşekkürler İbrahim bey bakacaz artık şimdilik sıkıntı büyük değil ama ilerleyen zaman ne gösterir bilinmez.

ibrahimaydin
09/04/2016, 14:51
Rica ederim. İnşallah Fazla sorun çıkarmaz ve iyi fiyatlara sorun çözülür. Olmasa iyi tabi ama bazen can sıkıcı sürprizler oluyor.

kaanpasa
06/05/2016, 22:36
Öncelikle merhabalar arkadaşlar.Sorun çözüldü aracımda kaç zamandır iş yerimdeki web engeli yüzünden yazamadım açıkcası akşamlarıda yorgunluktan aklıma gelmedi. Dualogic vites değil sorun baskı balatadanmış Konya merkezde oturuyorum 3 özel servis gezdim hepside vitese kusur buldu kesinlikle değişmesi gerektiği yada İstanbul'da çalıştıkları bir firma olduğu garantili olarak tamirat yaptırabilecekleri yönünde bilgi verdi.Son kez şansımı denemek istedim ve gittiğim usta arabayı bilgisayara bağlamadan bindi ve direk sorun vites değil baskı balata vites tıkır tıkır işliyor sorun yok dedi.Ustaya üç servis gezdiğimi ama hiçbirinin baskı balata değil vites sorununu söylediğini ilettiğimde sadece güldü.Ne yalan söyleyeyim arkadaşımın akrabası olduğu için ve samimiyetine güvendiğimden teslim ettim aracı ertesi gün aracı aldım test amaçlı epey yol yaptım 15 gündür herhangi bir sorun çıkarmadı aracım Allaha şükür.Buraya yazmamdaki amacım lütfen arkadaşlarım her eli anahtar tutanı usta sanmayın az daha 1500-2000 tl haybeye vites tamiratına verecektim ve sorunum devam edecekti.İsteyen arkadaşıma usta ve servis ismini verebilirim.Allah araçlarımıza kaza bela vermesin.Saygılar.

usermm1
09/05/2016, 13:41
Öncelikle merhabalar arkadaşlar.Sorun çözüldü aracımda kaç zamandır iş yerimdeki web engeli yüzünden yazamadım açıkcası akşamlarıda yorgunluktan aklıma gelmedi. Dualogic vites değil sorun baskı balatadanmış Konya merkezde oturuyorum 3 özel servis gezdim hepside vitese kusur buldu kesinlikle değişmesi gerektiği yada İstanbul'da çalıştıkları bir firma olduğu garantili olarak tamirat yaptırabilecekleri yönünde bilgi verdi.Son kez şansımı denemek istedim ve gittiğim usta arabayı bilgisayara bağlamadan bindi ve direk sorun vites değil baskı balata vites tıkır tıkır işliyor sorun yok dedi.Ustaya üç servis gezdiğimi ama hiçbirinin baskı balata değil vites sorununu söylediğini ilettiğimde sadece güldü.Ne yalan söyleyeyim arkadaşımın akrabası olduğu için ve samimiyetine güvendiğimden teslim ettim aracı ertesi gün aracı aldım test amaçlı epey yol yaptım 15 gündür herhangi bir sorun çıkarmadı aracım Allaha şükür.Buraya yazmamdaki amacım lütfen arkadaşlarım her eli anahtar tutanı usta sanmayın az daha 1500-2000 tl haybeye vites tamiratına verecektim ve sorunum devam edecekti.İsteyen arkadaşıma usta ve servis ismini verebilirim.Allah araçlarımıza kaza bela vermesin.Saygılar.
Usta baski balatadan oldugunu nasil anladi arkadasim. Bendede bazen mars basmiyor frene basinca tik tik diye bi ses geliyor onada baski balatadan olabilir dediler ama kaçirma vs bir belirti yok ondan sordum.

MKavruk
09/05/2016, 19:30
Bu tarz şikayetlerde debriyaj aşınım değerini ölçtürmenizi tavsiye ederim. Yanlış bilmiyorsam -4.000 (en iyi kavrama) ile 14.000 (bitmiş debriyaj) arası değerde oluyor, 10.000 servis için değişim sebebi.

kaanpasa
14/05/2016, 10:50
Serdar bey açıkcası tecrübe diye düşünüyorum. Dediğim gibi daha önce gittiğim 3 ustada bilgisayara bağlayıp vites problemi dedi ama osman usta aracı bilgisayara bağlamadan sadece test sürüşüyle teşhisi koydu .