PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tümseklerden geçerken gelen gacırtı

ORS15
08/04/2016, 11:44
arkadaşlar tümseklerden biraz hızlı geçince, arka taraftan bir garc gurc diye ses gelmeye başladı. Servis normal, kauçuk kısımlardan geliyor dedi. bu kısımlar viraj denge kolundaki lastik mi acaba, eğer onlardansa w40 ile yağlasam olur mu? servis değişim yapsak 2 ay sonra başlar yine dedi. her zaman yapmıyor çokta sorun değil ancak varsa bir yağlama şekli yapayım gitsin. Şimdiden teşekkürler.

Ezeldenberi
08/04/2016, 12:10
Ali bey duyduğunuz sesi iyice araştırın araç içinden mi? dışından mı?Bu konuda değişik çözümler mevcut.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/35690-sol-arkadan-geldigini-dusundugum-ses-2.html

https://forum.grandepuntotr.com/servis/46179-arka-sagdan-gelen-ses.html

Castell
08/04/2016, 12:18
Arka kapı fitillerindende, bagaj fitillerinden de geliyor olabilir biraz pudrayla geçiyor...

ORS15
08/04/2016, 12:36
arka amortisörlerden geliyor gibi geliyor yada alttan geliyor viraj denge lastiklerinden mi diye düşünüyorum. ama önce kapı ve bagaj kapağı fitillerini pudralayalım bakalım , da kapı fitilleri ses yapar mı ya...bence ses dışardan geliyor...

khanunl
08/04/2016, 15:57
Arka amortisör takozlarıda bahsettiğiniz sesin çıkmasına sebeb olabiliyor !

ORS15
08/04/2016, 16:52
Nasıl gecer.yağlasak olur mu?

khanunl
08/04/2016, 19:04
Yağlama her zaman geçici çözümdür.Bana göre değişmesi gereken parça her zaman değiştirilmelidir.Esas mesele sesin tam olarak neden kaynaklandığının tespitidir.Bahsettiğiniz sese azda olsa başka bölgelerde sebep olabilir.Bunlar.arka kapı kilit karşılığı,bagaj kilit karşılğı pratik çözümü izolebant sarmak ve eskidikçe yenilemek-Arka koltuk kilit karşılıkları metal olduğu için yapabilir,izolebant sarma yöntemiyle kilit karşılığını sarabilirsiniz.Son olarak arka bagaj takozlarının ayarını yapmak.Aracın altından egzost borusunun salınımını da kontrol ettirmek gerekir.Amortisör takoz değişimi öncesi öteki uygulamaları yapmanız kafanızdaki seçenekleri azaltır.Aracın arka koltuğuna kulağı sesleri iyi dinleyen bir arkadaşınızı oturtun.Arka pandizotu sökün ve sesin geldiği yerlerde aracı sürerek sesi tespit ederseniz,sorunun halledilmesi konusunda iyi bir nokta atışı yapmış olursunuz.Kolay gelsin.