PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj bilyası

sylend
07/04/2016, 16:10
arkadaşlar iyi günler
debriyajda sonuna kadar basınca bir kıtırt diye ses geliyor debriyaj bilyesinden dedi usta acelesi yok dedi.
ben geçen sene baskı balata değiştirmiştim. bu parçada baskı balata değişimi sırasında değişmiyor mu?
birde ücreti ne kadardır?
şimdiden teşekkürler.

EVO35
07/04/2016, 17:36
değişirken baskı+disk+rulman olarak değişim yapıyorlar.tek rulman değiştirmek istiyorsan orjinal 35 tl parçacılarda bulabilirsin.birde debriyaj pedalının altında pompa var oda ses yapabilir 100 tl fiyatı var tam teşhis koysun bence ustan.aracın model versiyonu nedir yazarsan daha detaylı sorabilirim.

SinanTR
08/04/2016, 06:55
debriyaj değişirken bilyayı değiştirmesi gerekir ustaların ama değişmeyen akıllı ustalarda piyasada bolca var eğer bilyadan olduğuna emin olun bence

mesela aracı aldığımda hemen debriyajı değiştirdim ama öncesinde ve sonrasında debriyaja bastıkça garip garip sesler çıkıyodu meğerse döşeme halısı pedalın oraya giriyomuş usta düzeltti ses kesildi

sylend
08/04/2016, 22:04
arkadaşlar bugün arabayı aldım sadece bilya değişti çünkü baskı balatamı yeni değiştirmiştim. şu an çok şükür bir sıkıntı kalmadı. 40tl parça 180tl işcilik verdim

Castell
08/04/2016, 23:57
Hayırlı olsun sadece bilya değisikliğiyle sıkıntı düzeldi mi peki?....

SinanTR
09/04/2016, 00:06
sorun yoksa ne mutlu ama bence debriyaj bilyasıyla birlikte önceden baskı balatayı değiştiren ama bilyayı değiştirmeyen ustayıda değiştirin

sylend
09/04/2016, 16:39
çok şükür düzeldi bir sıkıntı yok şu an debriyaj çok yumuşadı şu an baskı balata geçen sene değişmesine rağmen

sylend
09/04/2016, 16:40
sorun yoksa ne mutlu ama bence debriyaj bilyasıyla birlikte önceden baskı balatayı değiştiren ama bilyayı değiştirmeyen ustayıda değiştirin

geçen sene baskı balatayı bu ustada değiştirmedim. batman fiat servisinde değiştirmiştim kampanyalı olarak. Ama memnun değilim artık kolay kolay da servise uğramıyorum.

halilimo
09/04/2016, 17:21
arkadaşlar bugün arabayı aldım sadece bilya değişti çünkü baskı balatamı yeni değiştirmiştim. şu an çok şükür bir sıkıntı kalmadı. 40tl parça 180tl işcilik verdim

Parcanin fotosu var mi? Ses depriyaja basinca mi yoksa vitese takip depriyaji cekerken mi geliyordu. Bende de tik tik ses geliyor

sylend
09/04/2016, 19:07
Parcanin fotosu var mi? Ses depriyaja basinca mi yoksa vitese takip depriyaji cekerken mi geliyordu. Bende de tik tik ses geliyor

vites ile alakası yoktu her debriyaja bastığımda ister hareket halinde iken ister boşta olsun sonuna doğu gelince debriyajın motor bölümünden kıtırdama tarzında bir ses geliyordu. ilk önce yağlarsak geçer dedi geçmeyince kaputu açıp sesi dinleyince anladı.

ethemyigit
17/05/2016, 19:25
arkadaslar benım arac 2010 model 1.4 fire üzerinde orijinal baskı balata var su an 100.000 km de ama baskı balatası hala cok cok ıyı en ufak sıkıntısı yok
gecen servıse gıdıp baskı balata kontrolu yaptırdım usta cok ıyı gerek yok dedı dedim bunun bilya vs daha ne kadar gider herhalde sonsuza kadar gitmez diye sordum 120 bıne gelınce kilitler bilyası artık dedı bende 110 bıne kadar kullanıp bılyadan korktugum ıcın (palioda basıma gelmıstı yolda bırakabılen bir parça) baskı balata set degıstırmeyi düşünüyorum

sorum şu orijinal baskı balata ile en uzun kaç km kullanan var?
bilya tahmini kaç bin km de sorun çıkarmaya başlayacak tecübeleriniz
aracı bu yaz yurtdısı ve cok uzun yola fazla kullanmaya niyetim var sakata gelmek istemiyorum yorumlarınız için teşekkürler ..