PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 multiet punto pop 2000-3000 devir arası ön kısımda sağa sola titreme problemi

AGAH
06/04/2016, 19:56
Selamlar arkadaşlar 1.3 multijet punto aracımda 2-3 ve 4. viteslerde 2000 devirden 3000 devire kadar ön kısımda çok belirgin olmamakla birlikte sağa sola titreme problemi var yüksek hızlarda problem kalmıyor 120-140 km hızda herhangi bir titreme yok aracın üstünde kışlık lastikler vardı bu gün yazlıkları taktırıp balans yaptırdım ama sorun devam ediyor özellikle rampa çıkarken 3.vites 60 km hızda ,lastikleri taktırırken aks körüklerini de kontrol ettim herhangi bir yırtık yok .Sizlerden daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu ? arkadaşlarım rot-balans , aks, özellikle aks iç kafası veya motor takozundan yapabileceğini söylediler, sizce sebebi ne olabilir? araç mayıs ayına kadar garanti kapsamında ve 43500 km de fakat 40 bin bakımını serviste değil dışarıda yaptırdım ,servis bu tamiri ve parça değişimini karşılar mı? yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

skirsan
06/04/2016, 20:50
Selamlar öncelikle geçmiş olsun. Aynı problem bende vardı. 1.3 multijet 75bg aracımda. Rotlar akslar komple (iç dış) motor ve şanzuman takozu vs vs yani alt takım komple değişti, her gittiğim servis ve tamirci birşey değiştirdi, ama problem aslında çok basitmiş, bir ton verdiğim parayla kaldım.. Benim aracımda düşük devirlerde kafa sallayıp 2500 ve üstü devirlerde hiçbir sallama yapmıyordu. Problem enjektörlerde çıktı. 2 tanesi tıkanmış 1 tanesi ölmüş, değiştirttim hiçbir sıkıntı kalmadı neredeyse sıfır gibi olmuştu araç. İzmirde olsaydınız yardımcı olurdum.

AGAH
07/04/2016, 15:10
çok teşekkür ederim Selim bey yakıtı hep opetten aldım 2000 km önce bir şişe würth enjektör temizleyici kullandım dün de berner dpf temizleyici katkı kullandım tam depoya fırsat bulup ustama gittiğimde ilk enjektörleri kontrol ettireyim öyleyse

volkan1065
07/04/2016, 15:53
titreme dediğiniz lastik ten olsa devamlı olur. Araç zorlanır gibiyse sonradan acılıyorsa cabuk toplamıyorsa turbo-enjektör kontrolü gerekir.

AGAH
08/04/2016, 18:04
bugün öğlen arası lifte çekip baktık sol iç aksta belirgin sag iç aksta ise çok az boşluk var aks lalelerini değiştireceğim yan sanayi alıp taktıracağım tavsiye edeceğiniz kaliteli yan sanayii ürün varsa tavsiyelerinizi beklerim

AGAH
14/04/2016, 21:03
veka marka yan sanayii üretimi iç aks kafası aldım ve bu gün taktırdım aks kafası 60tl kauçuklu gres 13tl işçilik 30 tl toplamda 103 liraya mal oldu

Ezeldenberi
14/04/2016, 21:20
Paylaşımlarınız için teşekkürler. Parça degişimi sonrası test sürüşü yaptınız mı?Aracınızda ki sorunlar düzeldi mi? Bilgilendirirseniz daha sağlıklı olur.

AGAH
17/04/2016, 19:28
sorun düzeldi şükürler olsun, çıkan parça GKN marka ve aks lalesinin içinde ve üçlü rulmanın bir bilyasında hafif deformasyon var içinden sarı gres çıktı ,sizde de benzer sıkıntı varsa tamiriyle uğraşmayın yan sanayii de olsa değiştirin bir de parçacı mutlaka kauçuklu gres kullan ömürlük olur dedi, kullandık bakalım inşallah ömrü uzun olur